Komentáre

Čo ak budeme pestovať vodné rastliny?

Čo ak budeme pestovať vodné rastliny?

V záhrade prináša prítomnosť vodného bodu neporovnateľný pocit pokoja. Voda, ktorá je základným prvkom umenia feng-šuej, podporuje energetickú rovnováhu a vrhá nás do stavu hlbokej pohody. Toľko dobrých dôvodov na pestovanie vodných odrôd v rybníku, ale aj na vašom balkóne a doma!

Voda v záhrade, antistresové riešenie

Voda je životne dôležitým prvkom, ktorý si zaslúži našu plnú pozornosť. Či už sa tečie alebo šumí, stagnuje v povodí alebo potichu tečie z fontány, voda nám poskytuje intenzívnu relaxáciu. V záhrade má rybník obrovskú výhodu v tom, že priťahuje žaby, vážky a motýle, čo vytvára dojem vitality a prospešnej plodnosti. Na umiestnenie záhradného bodu v záhrade môže stačiť jednoduchá zinková vaňa, starý pijan alebo sud. Inak existujú rôzne riešenia pre usporiadanie bazénu: lisované plastové formy na zakopanie, nepremokavé kryty bazénov, záhradné vodopády, prírodné kúpanie ... Táto operácia je určite krehká, ale prístupná všetkým! Akonáhle je váš rybník vo vode, ste pripravení pestovať vodné rastliny.

Aj malý rybník je čarovným prvkom záhrady

Ktoré vodné rastliny si vybrať?

Ak lekná a lekná milé spoločnosti Monet zostanú absolútne nevyhnutné so svojimi vznešenými koruna všetkých farieb plávajúcich na povrchu, mnoho ďalších odrôd sa môže pestovať vo vodnej záhrade. Uveďme napríklad vodný šalát s nádhernými okrúhlymi listami, vodné gaštany a ich podivné geometrické listy, myriophyllum s uznávanými čistiacimi vlastnosťami, žaburinky alebo žaba, ktorých okrúhle listy sa podobajú zamieňali sa s tými leknami. Pri úspechu povodia sú dôležité aj rastliny brehov, ktoré prinášajú celkovú výšku a farbu. Pozrite sa na stranu japonských presličiek (ideálne pre záhradu Zen!), Žlté kosatce močiarov, rybárov, populácií, ale aj papyrus, miscanthus, ponáhľa, týfus a biele thalie ...

Pestujte vodné rastliny na balkóne

Na balkóne alebo na terase sa vodné rastliny pozývajú do veľkých kvetináčov naplnených vodou, pričom obrovská výhoda spočíva v tom, že je potrebné zavlažovať iba raz za dva týždne (alebo skôr plniť)! Elegantné japonské prasličky, papyrus a arum prekvitajú s nohami vo vode a hlavami na slnku. Ešte originálnejšie sú nádherné lotosové kvety tiež pestované v kvetináčoch na dobre exponovanom balkóne v „lotosových miskách“ s neodolateľným šarmom!

Posvätný lotos s neporovnateľným šarmom

Pestovanie vodných rastlín doma

Nakoniec, ak si chcete užiť mini vodnú záhradu doma, bez záhrady alebo balkóna, vyberte si akvárium alebo vodné terárium! Dokonca aj mini Anubias barteri zasadený do pohára vám prinesie pocit sviežosti a neporovnateľnej čistoty, uvidíte! Objavte náš tutoriál a vytvorte si vlastné vodné terárium!

Rozhodnite sa pre vodné terárium vo vašom interiéri!