Tipy

Chladnička: 10 krokov na uloženie

Chladnička: 10 krokov na uloženie

Vedeli ste, že účet za elektrinu vygenerovaný chladničkou je často vyšší ako jej nákupná cena? Niekoľko krokov však môže znížiť spotrebu energie a znížiť vplyv na životné prostredie. Tu je desať krokov pre ekologické a ekonomické použitie chladničky!

Rozmrazujte chladničku!

Vedeli ste, že 5 cm ľadu zvyšuje spotrebu elektrickej energie vašej chladničky o 3? Takže každých šesť mesiacov ho rozmrazujte. Na tento účel nepoužívajte nôž na škrabanie ľadu, čepeľ by mohla poškodiť chladiaci systém. Namiesto toho postupujte podľa týchto krokov: * Začnite vypnutím chladničky. * Potom vyberte jedlo z chladničky a mrazničky - lepšie začať rozmrazovať v čase, keď je chladnička takmer prázdna, napríklad pred cestou na dovolenku je to perfektné! * Na spodok chladničky dajte mop, aby absorboval vodu, ktorá bude prúdiť. * Voliteľný krok: pomocou kefy môžete jemne uvoľniť vrstvy mrazu - ale rovnako môžete čakať, až sa samy roztavia * Teraz: vyčistite! Zmiešajte biely ocot a citrónovú šťavu a potom špongiou, očistite všetky výklenky a odnímateľné prvky vašej chladničky! Dokonca ani nemusíte opláchnuť. Tip: Ak chcete rýchlejšie rozmrazovať, vložte do nej misku horúcej vody a zatvorte dvierka.

V chladničke nie sú teplé jedlá

Zvýšili by teplotu chladničky, čo by si vyžadovalo ďalšiu spotrebu na udržanie primeranej teploty.

Nechajte dvere chladničky otvorené čo najkratšie

Odhaduje sa, že chladnička sa otvára päťdesiatkrát denne v štvorčlennej rodine. Pretože tieto otvory spôsobujú zvýšenie spotreby energie, je lepšie usporiadať vnútro chladničky a pred otvorením dôkladne premyslieť, čo hľadáte. Chladničky sú zvyčajne vybavené zvukovým signálom, ktorý vás upozorní na objednávku, ak ich zavretie trvá príliš dlho!

Nezakrývajte ho ani sa nevystavujte zabudovaným chladničkám

To má umožniť únik tepla a zabrániť nadmernej spotrebe. Z rovnakého dôvodu nechajte medzi stenou a chladničkou najmenej 5 cm.

Vyčistite zadnú časť chladničky

Nadmerná spotreba spojená so znečisteným kompresorom môže dosiahnuť 10%. Nezabudnite ho pravidelne čistiť.

Naprogramujte správnu teplotu

5 stupňov pre chladničku a -18 stupňov pre mrazničku sú teploty, ktoré umožňujú dobre uchovávať jedlo bez prebytku elektriny. Konkrétne, každý stupeň spotrebuje menej o 5% viac energie.

Nechajte jedlo rozmraziť v chladničke

Chlad, ktorý prinesú, bude teda ziskový v chladničke, ktorá na čas spotrebuje o niečo menej energie.

Chladničku umiestnite mimo zdrojov tepla

Tým sa má zabrániť nadmernému požívaniu jeho teploty. Mrazničky by mali byť ideálne umiestnené v nevykurovanej miestnosti.

Skontrolujte tesnenia

Za týmto účelom sa uistite, že na tesneniach dverí nevzniká námraza. Dobrý test: ak môže medzi tesnením a dvierkami prejsť hárok papiera, musí sa vymeniť!

Odpojte chladničku na dlhšiu dobu neprítomnosti

Počas prázdnin neváhajte, spotrebujte všetko, čo je skaze, a odpojte chladničku! Po návrate nechajte dvere otvorené, aby ste predišli nepríjemným zápachom.

Video: Week 9, continued (Júl 2020).