Informácie

Ako pestovať a pestovať lotosové kvety?

Ako pestovať a pestovať lotosové kvety?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Charakteristiky lotosu

 • typ: kvetina, kvitnúca rastlina
 • výška: do 2 m
 • Farba kvetov: biela, žltá, ružová, červená
 • zeleň: zastaraný
 • expozície: slnečno
 • Druh pôdy: íl, bohatá na humus
 • odrody:Nelumbo nucifera 'Alba grandiflora', Nelumbo lutea, Nelumbo nucifera 'Osiris'


Pôvod a charakteristika lotosového kvetu

V rastlinnej ríši lotos má osobitné miesto. Táto rastlina dinosaura, ktorá kvitla Zemou viac ako 177 miliónov rokov, je jediná, ktorá je schopná stúpať z bahnitých vôd, aby mohla rozmiestniť kvetinu nekonečnou milosťou nad vodou. Pre mnoho civilizácií predstavuje táto zvláštnosť cestu ľudskej duše od tmavého bahna po jasnú oblohu.

V Ázii lotosový kvet sa používa ako jedlá rastlina aj ako liečivá rastlina. A všetko sa konzumuje v lotusoch: podzemky, listy, stonky, lístky, semená a dokonca tyčinky! Táto výnimočná kvetina, varená v sladkých a slaných receptoch alebo spotrebovaná na ošetrenie mnohých ochorení, sa používa aj na tkanie vzácneho rastlinného hodvábu, ozdobenie chrámov a výrobu luxusných kytíc vo váze.

Existujú desiatky odrôd lotosu, z ktorých niektoré pochádzajú zo záhradníckeho výberu.

Ako pestovať lotosy v rybníku?

Na rozdiel od toho, čo si človek môže myslieť, lotosová kultúra nie je obmedzená na Áziu! Yann Mumber a Gérard Malinvaud, obaja nadšení pre tento posvätný kvet, vydali nádhernú knihu o lotosu, v ktorej vysvetľujú, ako ju pestovať v našich klimatických podmienkach. Ak Nelumbo (zo svojho latinského názvu) potrebuje tri horúce letné mesiace (25 až 30 °), dokonale vydrží chladné zimy. Preto poteší celé Francúzsko, kde si jednoducho vyžaduje väčšiu pozornosť v miernom oceánskom podnebí.

V umývadle musí byť podzemok pochovaný vo veľkej nádobe napoly naplnenej substrátom, pričom pučiaca časť nad zemou. Po vhodnom prívode hnojiva je povrch pokrytý puzolánom a nádoba je opatrne ponorená do najslnečnejšej časti nádrže. O niekoľko týždňov neskôr sa objavia prvé plávajúce listy ... Kúzelné.

Ako pestovať črepníkové lotosy?

Na balkóne alebo na terase sa niektorým odrodám trpaslíkov darí v kvetináčoch a niektoré ich dokonca pestujú vo veľkých šálkach! Mimoriadne dekoratívne, „miskový lotos“ stále viac amatérskych záhradníkov zvádza svojou ľahkosťou kultivácie a fascinujúcou krásou. Princíp spočíva v pochovaní podzemku v guľatej alebo oválnej nádobe naplnenej polovicou substrátu, bodnutie vždy na čerstvom vzduchu, potom pokrytie celku vrstvou pozzolany.

Po jemnom zalievaní sa hrniec umiestni dobre na rovné slnko a potom sa naplní vodou po povrch. Akonáhle sa objavia prvé listy, nakoniec aplikujeme vhodný prísun hnojiva.

Pestovanie a starostlivosť o lotos

Lotus je kvitnúca rastlina, ktorá sa musí pravidelne kŕmiť. Pri regenerácii vegetácie (v marci alebo apríli) preto používajte hnojivo špeciálne určené pre vodné rastliny a používajte ho každý mesiac až do júla.

Ak je letná sezóna veľmi suchá, posypte lotosové listy pravidelne, aby sa zabránilo ich suchiu.

V zime chráňte svoje lotosy pred mrazom. Nainštalujte ich pod najmenej 60 cm vody tak, aby pahýľ neutrpel. Ak máte možnosť, môžete tiež extrahovať svoje lotosy z rybníka a nainštalovať ich do skleníka pri teplote okolo 10 ° C počas zimnej sezóny. Stačí ich nainštalovať do koša vo veľkej nádobe naplnenej vodou (typ veľkej nádoby).

Choroby Lotus a škodcovia

Medzi škodcami lotus, nachádzame nutriu, ktorá silne oceňuje ich podzemok. Ak žijete v oblasti s výživou, chráňte svoj rybník pomocou pletiva.

Čierne vošky sú veľmi invazívne a tiež oceňujú lotosy. Zbavte sa týchto škodcov manuálne, bez použitia fytosanitárnych produktov. Za týmto účelom posypte listy prúdom vody. Ponorenie listov do vody tiež pomáha zbaviť sa ich.

Viac informácií:Všetky podrobné rady od Yann Mumbera a Gérarda Malinvauda nájdete v knihe „Lotus, spoznaj ich a uspej v našich klimatických podmienkach“ vydaných vydaniami Ulmer.Komentáre:

 1. Baerhloew

  Súhlasím, veľmi dobrá vec

 2. Jesiah

  Wow, I liked it!

 3. Adalrik

  Trafili ste na miesto. Dobrý nápad, súhlasím s tebou.

 4. Dozragore

  There is something in this. I used to think differently, thanks a lot for the help on this issue.

 5. Nouel

  It also worries me about this issue. Don't tell me where I can find more information on this topic?

 6. Mujinn

  Rozumel nie úplne dobre.

 7. Al-Asfan

  Podľa môjho názoru spáchate chybu. Môžem brániť pozíciu. Napíšte mi v PM, budeme komunikovať.

 8. Gagor

  Bravo, táto úžasná fráza musí byť presne naschválNapíšte správu