Komentáre

Závesy s dvojitou podšívkou

Závesy s dvojitou podšívkou

V niektorých veľmi kultivovaných prostrediach určite budete chcieť začať vyrábať záclony, ktorých hlavu zdobia tieto krásne okrúhle záhyby ... ktoré sa vyrábajú iba ručne! Hlboké a veľkorysé tieto záhyby odhaľujú podšívku: dobrá príležitosť na výber farebnej a hodvábnej látky.

Krok za krokom

Montáž a inštalácia

1

Pritlačte k sebe, pravé strany k sebe, podšívku a vrchnú látku, na vrchnú časť záclony a na obidve strany, do 20 cm od spodnej časti.

2

Stitch rovno 1,5 cm od okrajov, švy otvorte pomocou žehličky, potom oponu prevráťte.

3

Pomocou špendlíkov na vrchu závesu pravidelne rozdeľujte každých 14 cm a záhyb 14 cm široký ... Upozorňujeme, že v závislosti od šírky záclony bude možno potrebné túto šírku záhybu zväčšiť alebo zmenšiť. Najdôležitejšia vec je pravidelnosť distribúcie. T

4

Práca na zadnej strane látky vytvára krásne, dobre zaoblené záhyby, ktoré budú na pravej strane látky. Hrany dobre zarovnajte so značkami označujúcimi záhyby, potom zafixujte dve hrúbky po celej výške záhybu, 15 cm.

5

Po označení všetkých záhybov ich jemne a opatrne zošívajte do stroja priamo na miesto záclony.

6

Ak chcete, aby sa vaše okrúhle záhyby perfektne vytvárali, môžete na spodku každého záhybu urobiť niekoľko malých stehov.

7

Ak chcete bez problémov zavesiť svoju krásnu oponu, prišite háčik alebo prsteň 4 cm od horného okraja opony a na líniu švu každého záhybu, ako aj na každom konci záclony alebo jednoduchšie, naneste zozbieranú pásku a zaveste of crochers.

8

Položte záves na tyč.

9

Nasledujúci deň označte konečnú výšku záclony kolíkmi a uvoľnite ju.

10

So žehličkou vytvorte na podšívke dvojitý reentry 2 cm a potom 15 cm.

11

Rovnakým spôsobom vytvorte na vrchnej textílii reentry 2 cm a 13 cm.

12

Šijte obidva lemy samostatne v priamom stehu. Podšívka by mala byť o niečo kratšia ako horná textília. Rukou zatvárajte bočnými stenami.

Rada pre profesionálov

Na získanie potrebnej šírky je všeobecne potrebné zostaviť niekoľko pásov látky. V tomto prípade, aj keď je to trochu únavné, pretože zvyšuje počet švov, musíte vždy poloprúžky umiestniť na vonkajšie strany záclony, aby bol celý prúžok v strede. Pri montáži položte dva prúžky jeden na druhý, pravú stranu k sebe, zarovnajte okraje, ktoré sa majú šiť, zastrčte a šite do priameho stehu 1,5 cm od okraja. Odrežte prebytočnú tkaninu a potom švy otvorte železom. Ak má vaša tkanina sklon sa pokrčiť, nezabudnite ju zárezom. Za týmto účelom urobte jednoduché rezy rovnými nožnicami v nadbytku látky, kolmo na líniu švu. V prípade vzorovanej tkaniny sa značka prevíja o 1,5 cm po šírke tkaniny. Položte druhý pásik naplocho a smerujte k sebe. Položte kus so zastrčeným kusom, pričom rešpektujte tvarovku a špendlík, a potom obidve látky zošívajte v jednej priamke po celej dĺžke zastrčeného kusu. Know-how - domáci dekor © La maison rustique - éditions Flammarion, 2006