Užitočný

Voskovaný betón: desiatky možností!

Voskovaný betón: desiatky možností!

Voskovaný betón sa objavil v 80. rokoch, na rozdiel od toho, čo jeho názov zrejme znamená, nie je to stavebná konštrukcia, ale krytina, rovnako ako maľovanie a obklady. Povlak, ktorý je tiež hitom, poháňa sa takmer všade v dekorácii!

Voskovaný betón v dome

Je to jednoduchý voskovaný betón. Na podlahu a na stenách sa dá použiť v akejkoľvek miestnosti. V kuchyni je k dispozícii aj pracovná doska, krivka, umývadlo. V kúpeľni sa stáva umývadlom, vaňou, sprchovacím kútom. Vďaka dobre vybraným kovaniam je zaručená napríklad veľmi pestrá elegancia! Leštený betón prirodzene štruktúruje skladovacie prvky, ktorých zjednocuje vizuálny aspekt tým, že umožňuje zabudovanú práčku, chladničku ... A všetko, čo by ste mohli chcieť integrovať. V obývacej izbe to vyzerá skvele: malý vozík, veľký pohodlný stôl, konzola opierajúca sa o stenu ... A ak išiel hore po modernom schodisku? Či už ide o nadstavbu podlahy, tiež z lešteného betónu, alebo o kontrast s povrchovou úpravou miestnosti, vždy je to najkrajší efekt.

A prečo nie vonku?

Pre tých šťastlivcov, ktorí majú exteriér, je to priestor, ktorý leštený betón vie, ako zaberať s praktickým duchom: vymedzuje priestor na grilovanie, pre ktorý vás pozývame na zábavu! Či už ste si vybrali ľahký alebo tmavý voskovaný betón, v odtieňoch béžovej, šedej alebo farebnej, nezabudnite si zahrať materiály a farbu: lehátka v jasných farbách na podlahe antracitový šedý betón, je to také pekné! Z technického hľadiska sú vlastnosti vonkajšieho voskovaného betónu rovnaké ako v dome. Je to jednoducho menej hladké, mierne drsnejšie, aby bolo bezpečnejšie a menej klzké v daždi.

© PixabayPre renovovanie pracovnej dosky nie je nič lepšie ako leštený betón!

Nové ... alebo v rekonštrukcii!

Voskovaný betón má vo svojich plachtách vietor, je samozrejme integrovaný do novej konštrukcie a je radosťou kupujúcich alebo ich budúcich nájomcov. Ale časť, ktorá nás zaujíma, je tá, kde môžeme integrovať tento povlak do nášho súčasného kokónu! Z tohto dôvodu je voskovaný betón pri renovácii posvätnou možnosťou: je to jednoduché, jeho podporným materiálom môže byť ľahostajný obklad, surový betón a dokonca aj drevo. A keďže nepresahuje hrúbku 3 mm, strata priestoru je úplne zanedbateľná! Na obklady kúpeľní, vnútorných a vonkajších podláh, kuchynských pracovných dosiek ... Môžeme dokonca dať štýl schodisku, ktoré nemá schody a leštené betónové zábradlie alebo obliecť kabát. starnúci krb. Stručne povedané, voskovaný betón je všade. Odkiaľ pochádza takáto všestrannosť? Dôvody sú praktické aj estetické.

Dôvody úspechu

Voskovaný betón je spoľahlivý, nepremokavý materiál vďaka procesu hydroizolácie, nemá žiadne spoje, ktoré sa opotrebujú a znečistia ... Jediné nebezpečie? Že to praskne, ak to nebolo stanovené v najlepších podmienkach. Ale za týmto účelom existuje veľa návodov, ktoré vám pomôžu. Ako sme videli, veľkou výhodou voskovaného betónu je to, že umožňuje navrhovať priestory na mieru, podľa rozmerov a rozmanitosti možností (/bricolage-travaux/sol/actualite-594982-beton-cire.html ). Jeho silná osobnosť je kombinovaná so silnou prispôsobivosťou, nikdy nie na mieste, je samozrejmé, že v modernej kuchyni Zen, ako v podkrovnej atmosfére, kde prehrával dôkazy pod staromódnymi lúčmi. V pracovnom pláne sublimuje každodenné predmety, kvetinové vázy, poháre, taniere, lampy ... To všetko vďaka svojej mierne surovej strane v kombinácii so sofistikáciou čistých čiar. A akoby všetky tieto vlastnosti nestačili ...

© Mercadier V spoločnosti Mercadier je ešte farebný voskovaný betón!

Vďaka tomu uvidíte všetky farby

Farebná paleta voskovaného betónu je nekonečná a farebné tabuľky odborníkov zobrazujú názvy, ktoré vás vysnívajú (terakotová červená, lagúnová modrá, perie biela, poľná myš, flanel, karamel, brusnice atď.). Ako si teda vyberiete? Váš výber bude samozrejme závisieť od vášho vkusu, ale aj od atmosféry miestnosti. Kovový trend, veľmi prítomný v našich interiéroch, predpokladá monochromatické, minerálne farby, pripomínajúce surovinu. Škandinávsky štýl nahradí svetlé drevo a biele steny, ktoré vrchný náter chráni pred škvrnami. V detskej izbe, jemné, pastelové odtiene. Pri mori je modrá podlaha na hranie s prúžkovanými kockami alebo vankúšmi ... K matnej, saténovej alebo lesklej povrchovej úprave sa pripája rozmanitosť farieb. Skutočný výber pre jedinečnú dekoráciu!