Tipy

Ako položiť laminát?

Ako položiť laminát?

Miláčik renovačných prác a starostlivé dekorácie stien, laminát je na špičkovej úrovni, aby skryl nedokonalosti a nepravidelnosti vnútorných stien ... Stále musíme ovládať umenie ukladania sklenených vlákien. Keďže táto technika je dostupná aj pre nadšencov pre domácich majstrov, redakčný tím vám ukáže, ako nainštalovať laminát v 5 krokoch.

Našich 5 kľúčových krokov:

- Pred inštaláciou laminátu: vybavíme sami seba - Inštalácia tapety: príprava stránky - Ako nainštalovať laminát? Umenie rezania - Kladenie laminátu: lepíme - Položte laminát

1. Pred položením laminátu: sme pripravení!

Ak je technika ukladania sklenenej tkaniny ľahká a prístupná, vyžaduje si to však špeciálne náradie. Pred prípravou na stavenisko sa uistite, že máte všetko potrebné vybavenie: - valec, - kefku na čalúnenie, - rezačku, - olovený drôt, - špongiu, - tesnenie, - meter, - pravítko, - ceruzka, - maska ​​na štetce, - štafle ... Bez toho, aby ste nezabudli na laminát podľa vášho výberu, ako aj na špeciálne sklolaminátové lepidlo.

© Shlomit Ofir / Makk Design

2. Pokládka laminátu: príprava miesta

Pred položením laminátu na stenu je vhodné pripraviť miesto dobre: ​​- Sanitovať stenu: pred zakrytím musí byť stena čistá, suchá, hladká a rovnomerná. Prach, umyte a vyhlaďte, v prípade potreby zalepte trhliny a otvory pomocou výplne. - Pripravte lepidlo: lepidlo rovnomerne premiešajte podľa pokynov výrobcu a potom nechajte stáť. - Sledujte značky ceruzkou na stene: pomocou metra a olovnice vám umožnia umiestniť váš prvý pás zo sklenených vlákien (a nasledujúce) dokonale kolmo a zvisle.

3. Ako položiť sklolaminát: umenie rezania

Poďme na rezanie sklenenej tkaniny na prúžky nazývané prúžky. Vaša misia, ak ju akceptujete: - Zmerajte výšku stien: určte presnú veľkosť rezaných prúžkov. - Určite rozmery prúžkov, ktoré sa majú položiť: k hornej a dolnej časti každého prúžku sa pridá preventívny okraj 5 cm (útržky sa odrežú, keď sa sklenená tkanina prilepí na stenu). K vašim výpočtom! - Odrežte prúžky: pomocou noža a pravítka získate veľmi jasné rezy.

© La Redoute Interiors

4. Naneste laminát: lepíme

Stenu potiahnite špeciálnym lepidlom zo sklenenej tkaniny, aby ste lepili prvý pás pomocou valčeka (pre povrchy) a kefou (pre uhly). Uistite sa, že: - Vložte valec / kefu: a pripravte: do nádoby na lepidlo! Pre perfektnú priľnavosť by mala byť vrstva lepidla veľkorysá. - Vymačkajte nadbytočné lepidlo: ďakujeme za okraj nádoby na lepidlo ... - Namaľujte stenu zhora nadol: tak, aby ste lepidlo zvislo roztiahli po celej ploche inštalácie. - Lepidlo postupne: Pre optimálnu výzdobu steny je potrebné lepenie nanášať pri položení prúžkov, aby sa zabránilo vyschnutiu lepidla. Preto sa vyhýbame lepeniu celého povrchu steny naraz.

5. Urobte cestu na kladenie sklenených vlákien

Inštalácia prvého pásu zo sklenených vlákien určuje úspech (alebo nie) celej operácie. Zhlboka sa nadýchneme a sústredíme sa ... Cieľ operácie? Prvý pás prilepte dokonale zvislo k stene. Na tento účel musíte: - Položiť pásy zo sklenených vlákien z hornej časti steny. - Postupujte podľa značiek nakreslených na stene v kroku 2 tohto článku. - Na úrovni stropu a podlahových dosiek nechajte odchýlku chyby prekročiť niekoľko centimetrov. - Na odstránenie vzduchových bublín a nadbytočného lepidla naniesť štetcom na čalúnenie. - Prebytočné lepidlo utrite navlhčenou špongiou. - Prebytočné plátno odrežte na sokloch a strope pomocou noža alebo maskovacieho noža. Teraz, keď bol položený prvý pás zo sklenených vlákien, necháme vás prevziať?