Komentáre

Vytvorte záhradu pre malé priestory s deťmi

Vytvorte záhradu pre malé priestory s deťmi

Ak je na vidieku jednoduché predstaviť deťom radosti prírody, sú malí obyvatelia mesta menej šťastní a niekedy je potrebné vytvoriť malý kúsok zelene, kde sa poškriabe na zem a naučia trpezlivosť záhradníka. Avšak aj v malom priestore je vždy možné vytvoriť záhradu na okennom parapete alebo polici. Možno aj dieťa ocení tento zelený priestor ešte viac!

Záhradná záhrada, dobrý nápad

Dať deťom možnosť mať tak malú vlastnú záhradu, čo znamená, že ich bude musieť čeliť novým materiálom: pôda, štrk, hlina, s novými nástrojmi, ako je kanva alebo dlážka ... Záhradníctvo, a to aj v malom meradle, má prebudiť všetky vaše zmysly, medzi farbami kvetov, vôňou bylín alebo chuťou paradajok, je to 360 ° zážitok. Rozvíja tiež ich zručnosti, umožňuje im učiť sa názvy kvetín, sezónnosť druhov a spôsobuje, že chcú ochutnať novú zeleninu, ktorú sami pestovali!

© Fleur Louis

Rezne a klíčky sú skvelé na začiatok

Záhradníctvo je činnosť, ktorú je možné ľahko prispôsobiť podľa veku dieťaťa. Od jednoduchého „hádzania“ do zeme až po zodpovednosť za denné zavlažovanie, môžete zmerať zapojenie najmenších, viac-menej im pomôcť a postupne rozvíjať ich autonómiu. Záhradníctvo s deťmi tiež znamená naučiť ich rešpektovať prírodu tým, že im umožní pozorovať prírodné cykly, ročné obdobia, význam vodných zdrojov atď. Znamená to vkladanie skúseností do slov, ako je ekosystém a bohatstvo. pôdy, a tak iniciovať svoje budúce ekologické povedomie!

© Fleur Louis

Jednoduchá škatuľka s vajíčkami dokáže tento trik urobiť!

Záhradníctvo, potešenie, ktoré sa naučíme už skoro!

Nechajte svoje dieťa baviť sa v jeho vlastnej záhradke bez obáv z poškodenia vašich obľúbených plodín alebo kvetov! Vyberte si ľahko chované druhy a nerelujte, ak sadenice nerastú alebo ak nedostatok vody obmedzuje rast bazalky! Dôležité je umožniť dieťaťu obdivovať nový rast, rytmus ročných období ... aby sa necítil vinný, ak zlyhá. Náhodnosť záhradkárstva je tiež tým, čo ju robí krásnou, je to vynikajúce učenie trpezlivosti a vytrvalosti! Medzi ľahkými rastlinami nájdeme sukulenty, ktoré možno uspokojiť rozmiestnenými zavlažovacími zariadeniami, nasturtiami, myšlienkami a problémami, ktorých rýchle a hojné kvitnutie poteší deti, ale aj brečtan, biedu, slnečnice ... Zamyslite sa tiež s cibuľkami, ktoré vysadené na jeseň budú kvitnúť na jar. Pokiaľ ide o zeleninu, ak máte malý priestor na inštaláciu kvetináčov, fazule, reďkovky, cibule a cherry paradajok na balkón alebo slnečný parapet, je relatívne ľahké pestovať a deti budú radi žatvu. a jesť! Ak máte naozaj málo miesta, môžete byť spokojní s malým hrncom, mini-záhradníkom alebo dokonca podšálkom, kde vyrastá šošovica alebo fazuľa. Pamätajte, že pre dieťa je rast rastlín vždy kúzelný, nech je to čokoľvek. Niekoľko semien trávnika preto môže stačiť!

© Fleur Louis

Malé rastliny a pár semien, dobrý začiatok!

Niekoľko nápadov na úpravu záhrady

V živote to nie sú len kvetináče! Využite svoju fantáziu, recyklujte originálne nádoby a dajte fantázii deťom bezplatnú podporu. Pýchou najmenších bude jedinečná mikrozáhradka! * V krabici na vajíčka môžu deti pestovať rastliny s niekoľkými koreňmi. Musíte iba prepichnúť dno, aby ste predišli prebytočnej vode. * Recyklujte hračku, ktorú už nepoužívajú: kabína lanovky, sklápač alebo traktor budú ideálne na umiestnenie malých sukulentov. Nezabudnite mierne chrániť dno malým množstvom plastu a vody, najlepšie striekacou fľašou, aby ste predišli pretečeniu. * Jednoduchá plastová fľaša nakrájaná na 2 môže slúžiť ako črepník: v hornej hornej časti sa nachádzajú nejaké kamene a zemina, zatiaľ čo spodná časť bude slúžiť ako nádrž na vodu. Môžete tam naklíčiť avokádo, mango alebo marhuľové jadrá a obdivovať obnovenie už konzumovaného ovocia. * Vytvorenie vlastného vesmíru je jednoduché v jednoduchej nádobe. Fanúšik dinosaurov? Zapojte niektoré do pôdy sukulentov. Či už je vaše dieťa skôr priateľom zvierat alebo milovníkom rozprávok, všetko, čo musíte urobiť, je pridať do svojej kompozície niekoľko dekoratívnych prvkov, aby sa mu splnil sen: niektoré farebné kamienky, mušle, plastový plot Playmobil, pár postáv ... a tu je celý znovu vytvorený malý vesmír!

© Fleur Louis

Predveďte svoje obľúbené hračky!© Fleur Louis

Škatuľka na syr a voila!