Tipy

5 aktivít týkajúcich sa detí v prírode

5 aktivít týkajúcich sa detí v prírode

Na vidieku využívajú deti prázdniny na počúvanie prírody a čistenie hlavy pomocou svojich desiatich prstov. Aby sme podnietili ich fantáziu a podelili sa s nimi o veľké chvíle spojenia, tu je 5 aktivít, ktoré treba urobiť ako rodina s malými a starými. Veselé sviatky!

Prázdniny na vidieku: výroba prekvapivých vajíčok v ľade s deťmi

"Upozornenie pre malých paleontológov! V záhrade sa našli vajíčka a my budeme musieť oslobodiť fosílne zvieratá, ktoré sú vnútri! Aby ste to dosiahli, zoberte malé kúsky dreva alebo lyžice a vyskúšajte všetkými prostriedkami." nájsť dinosaura uviaznutého v ľade! “ Ak chcete túto aktivitu zorganizovať s deťmi všetkých vekových skupín, jednoducho naplňte balóniky vodou, vložte do nej malú plastovú hračku a nechajte ich cez noc v mrazničke. Nasledujúci deň vystrihnite balóniky a získajte krásne ľadové vajíčka, vďaka ktorým budú vaše deti obsadené a zároveň ich osviežujú! Výukový program tu!

Ľadové vajíčka kopať, aby si hračky zadarmo!

Vytvárajte šaty pre princeznú z maku

Páči sa nám myšlienka tohto bloggera, ktorý navrhol svojim dcéram, aby nalepili makové koruny na ich návrhy princeznej, aby sa stali ozdobnými šaty ... Tieto mini-práce sú očividne pominuteľné, ale nič vám nebráni vyskúšať si ostatné kvety, a to dokonca aj so sušenými kvetmi. Výukový program je tu, ale nápad je veľmi jednoduchý: papier, ceruzky, kvety a bodka lepidla ... Je to len na vás!

Poetický nápad, ktorý máme radi!

Obrovská freska na sprchovom závese

Na tráve v záhrade alebo v rohu obývacej izby v daždivý deň sa z bieleho sprchového závesu stáva obrovské plátno, na ktoré môžu deti pomocou vymazateľných značiek kresliť. Deti si sadnú alebo ľahnú, sami alebo s ostatnými, vydajú svoje srdce, aby zakryli plátno farebnými vzormi. Akonáhle sú prázdniny, chmeľ, míňame sprchovú clonu pod vodou s trochou mydla a tu je opäť celá biela!

Dlhé hodiny sfarbenia v perspektíve!

„Prírodný“ hon na poklady

Ak chcete inteligentne obsadzovať svoje deti, pripravte v záhrade hon na poklady! Do škatule na vajíčka (ideálne pre 12 najradších vajec) vložte na spodok každej diery štítok, ktorý zodpovedá farbe alebo hľadanej položke. V závislosti od veku dieťaťa môžete napríklad umiestniť červené, modré, žlté, zelené, fialové a oranžové nálepky alebo fotografie predmetov, aby ste zistili, či ste vytlačili alebo nakreslili (kvety, drevo, list, kamienky, perie ...) alebo napíšte celé slovo, ak deti dokážu čítať. Hra potom pozostáva z hľadania prvkov a ich umiestnenia do zodpovedajúcich dier. A prvý, kto naplnil svoj box, zvíťazil!

Aktivita, ktorú môžete ponúknuť aj na dlhej prechádzke ...

Legrační strašiak

Ak takmer zmizla z našej krajiny, strašiak zostáva charakterom, ktorý fascinuje deti. Čo keď si urobíte rodinu ako ozdobu záhrady? Začnite tým, že spojíte všetky predmety, ktoré môžete ľahko recyklovať: stará metla, viečka, poškriabané CD, plechovky, plastové rukavice ... Ak sú niektoré z detských odevov príliš malé a poškodené, Neváhajte a dajte im druhý život obliekaním strašiaka. Potom vytvorte štruktúru s držadlom kefy na tele a kúskami dreva na ruky a nechajte svoju fantáziu voľne šíriť! Táto rodinná aktivita, ktorá si vyžaduje predstavivosť, môže trvať niekoľko dní, kým sa práca skončí. Strašiak je trochu letný snehuliak!

Čo keď toto leto, urobili sme strašiak s rodinou?