Užitočný

Ako správne vyčistiť chladničku?

Ako správne vyčistiť chladničku?

Hlavné bydlisko baktérií, chladnička sa čistí dvakrát mesačne, zhora nadol a pomocou vhodných produktov. Tu sú všetky kroky a tipy na efektívne čistenie vnútornej a vonkajšej strany vašej chladničky.

Zhrnutie

- Prečo čistiť chladničku? - Aké výrobky by som mal používať na čistenie chladničky? - Ako vyčistiť vnútro chladničky? - Ako vyčistiť vonkajšiu stranu chladničky? - Naše odporúčania

1. Prečo čistiť chladničku?

Medzi jedlom a balením je chladnička sviatkom pre baktérie (salmonely a listérie), ktoré sa množia vysokou rýchlosťou a rovnako rýchlo kontaminujú potravinové výrobky umiestnené vo vašej chladničke. Preto by sa mal v ideálnom prípade vyčistiť každých 15 dní alebo aspoň raz mesačne.

© Pixabay

2. Aké výrobky by som mal používať na čistenie chladničky?

Existuje niekoľko možností, ako vyčistiť chladničku. Vyzbrojte špongiou alebo mäkkou handričkou a vyberte si medzi jemným mydlom a teplou vodou alebo zmesou polovice bieleho octu a napoly horúcej vody, prípadne s niekoľkými kvapkami citrónovej šťavy. Môžete použiť aj malé bielidlo (v malom množstve), ak je chladnička veľmi znečistená a zaslúži si dezinfekciu. Ak má váš spotrebič zóny z nehrdzavejúcej ocele, na dosiahnutie týchto povrchov použite špeciálny výrobok alebo biely ocot. Vyčistený povrch vo všetkých prípadoch osušte mäkkou handričkou, ktorá nezanechá stopy. Tip: Vyvarujte sa utieraniu nasiaknutým vo výrobkoch, ktoré sú často zdraviu škodlivé.

3. Ako vyčistiť vnútro chladničky?

Postupujte krok za krokom pre efektívne čistenie chladničky: - Začnite odstránením všetkého z chladničky - Triedenie: stav jedla, dátum exspirácie ... - Vyberte police, odstráňte sklenené platne, stojany, police od dverí ... Aby ste ich mohli umyť ľahšie a priamo v dreze. - Rozmrazujte chladničku (najlepšie raz mesačne) tak, že ju vypnete a pomocou drevenej špachtle zamrznete. Rozmrazovanie chladničky je spôsob, ako zabezpečiť dlhú životnosť a šetriť energiu. Pretože áno, iba 4 minúty námrazy stačí na zdvojnásobenie spotreby elektrickej energie vašej chladničky! - Vyčistite vnútro vašej chladničky zhora nadol, aby ste ju efektívne vyčistili. Tip: Na dosiahnutie ťažko prístupných rohov a kĺbov použite zubnú kefku.

© Pixabay

4. Ako vyčistiť vonkajšiu stranu chladničky?© Pixabay Je pravda, že vo vnútri je umiestnené jedlo, a preto je pravdepodobné, že znečistí vašu chladničku, to však nebude ignorovať vonkajšiu stranu zariadenia. Mastné a špinavé ruky zanechávajú stopy: nezabudnite utrieť dvere a rukoväť mäkkou mydlovou špongiou a potom utrieť handričkou z mikrovlákna, aby nezostali žiadne stopy. Nezabudnite tiež na kondenzátor (umiestnený na zadnej strane chladničky) jeho práškovaním pomocou vysávača. Ak je príliš znečistená, môže to výrazne zvýšiť vašu spotrebu energie. Takže premýšľajte o tom raz alebo dvakrát ročne!

5. Naše odporúčania

Pozorne si prečítajte pokyny dodané s chladničkou: niektoré poťahy si vyžadujú osobitnú starostlivosť. Optimalizujte úložný priestor vo vašej chladničke, aby ste uľahčili jeho údržbu a ušetrili tak čas. Odstráňte napríklad prebytočné balenie, zvyšok zvyšného jedla vložte do Tupperware (zabráni sa tým nepríjemným zápachom), umiestnite listy Sopalinu na spodok zásuvky na zeleninu, aby ste ľahko zachytili malé nečistoty.