Komentáre

5 dobrých dôvodov pre pestovanie rebarbory ​​vo vašej záhrade

5 dobrých dôvodov pre pestovanie rebarbory ​​vo vašej záhrade

Rebarátové intriky s jeho obrovskými jedovatými listami a ružovými stopkami s huňatou chuťou. Jeho kultúra by sa zdala takmer obmedzená na záhrady dedka, zatiaľ čo jej kompot by bol vyhradenou doménou dobrej mamy. A predsa! Rebarbora sa ľahko pestuje a zaslúži si ju znovu objaviť pre jej krásu a prekvapivú chuť, ktorá požičiava mnoho receptov. 5 tipov, ako sa naučiť pôžitkom z rebarbory.

1 / Rebarbora, ľahko pestovateľná rastlina

Jedinou podmienkou pestovania rastliny rebarbory ​​je mať správnu pôdu a správne podnebie. Táto bylinná rastlina s veľkými vytlačenými listami má rada radšej severne od Loiry, v dobre odvodnenej pôde a mierne zatienená. Výsadba sa môže uskutočniť buď v septembri až októbri alebo v marci až apríli. Dobre napojená, základňa sa môže uchovávať dlhšie ako desať rokov a musí sa deliť iba každé tri roky. V opačnom prípade rebarbora rastie sama o sebe a prináša do záhrady pozoruhodný dekoratívny nádych svojimi krásnymi červeno-ružovými stonkami.

Skutočne dekoratívna rastlina zeleniny

2 / Rebarbora na varenie chutných sladkých a slaných receptov

Rebarbora, bohatá na vlákninu a vitamín C, sa používa v mnohých sladkých a slaných receptoch. Na sladkej strane sa základný kompot ľahko varí: steblá nakrájame na malé kúsky, pridáme cukor, necháme odkvapkať asi pätnásť minút, potom varíme na miernom ohni pol hodiny a jemne premiešame. Tento pikantný kompot je skvelým doplnkom vanilkovej zmrzliny, panacotty, tvarohového koláča alebo jednoduchého bieleho blanc. Ďalšou veľkou klasikou, rebarborovým koláčom, je detská hra: položte kúsky rebarbory ​​na koláčovú kôru, pridajte 2 rozbité vajcia ako omeletu s 20cl tekutej smotany, cukru a vanilkového cukru a pečte 30 minút pri 200 ° C. Na pikantnej strane sa rebarbory ​​zmiešajú s inou zeleninou v kastróle alebo v tagíne, aby sa okorenili všetky mäsové jedlá, alebo sa jednoducho opečú na olivovom oleji. Skúsime to?

Podivná zelenina na znovuobjavenie

3 / Nasaďte trochu vinárstva a majonézy na dotyk rebarbory

A nie preto, že by ste neboli závislí na rebarborovom kompote, malo by sa v kuchyni nechať! Napríklad ste vedeli, že je majonézou božské sprevádzať morské plody? Pripravte si domácu majonézu (1 žĺtok, trochu horčice, mrholenie repkového oleja a silné riasy, poďme, je to ľahké) a nakoniec pridajte kompót a pokračujte v šľahaní. Čistý zážitok. Na dresing rebarbory ​​musíte najskôr pripraviť ružovú šťavu tak, že niekoľko minút reparády zalejeme vodou, cukrom a citrónovou šťavou. Zmiešame, nechajte vychladnúť a pridajte túto šťavu do medovej vinaigrette. Kto je šéfkuchár? Recept je tu!

Rebarbora vo všetkých omáčkach!

4 / Náš recept na kráľ koktailov (s rebarborou)

Šťava z rebarborovej šťavy a sirup sa používajú aj v koktailoch s alkoholom alebo bez alkoholu (prvý sa konzumuje s mierou, samozrejme). Začneme prípravou sirupu zahrievaním kúskov rebarbory ​​v panvici s cukrom a vodou, potom sa necháme vychladnúť a prefiltrovať. Potom pridajte tento pikantný sirup na prípravu rebarbora mojitos, gin-rebarbora, vodka-rebarbora a dokonca aj šampanského rebarbora! Kto je hlavný mixológ?

Poznáte rebarbora mojito?

5 / Vytvorte si svoj vlastný rebarborový hnoj

Späť na zeleninovú náplasť na ďalší recept, ktorý sa nemá jesť: macerácia rebarbory. A z dobrého dôvodu nie je tento rastlinný hnoj ničím iným ako silným antiškvorom, ktorý sa získava dlhými macerujúcimi listami rebarbory, čo je vysoko toxický. Listy nakrájajte na kúsky a dávajte pozor, aby ste nosili záhradné rukavice, vložte ich do pohára s vodou, zavrite a počkajte jeden alebo dva dni. Táto látka je umiestnená v postrekovači a je najlepším spojencom organických záhradníkov, ktorý odpudzuje vošky, ktoré nemajú radi rebarbora. Možno preto, že nepoznajú rebarbora mojito?

Macerácia rebarbory, účinné proti mšici!