Ostatné

Ako zalievať vaše zelené rastliny počas prázdnin?

Ako zalievať vaše zelené rastliny počas prázdnin?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pomôžte, váš obľúbený sused nemôže prísť a zalievať vaše zelené rastliny toto leto! Našťastie to nie je preto, že by ste odišli dva týždne, aby sa vaša zbierka orchideí, Monstera a ďalších avokádov vzdala. Vďaka jednému z týchto troch tipov budú počas vašej neprítomnosti jemne polievané. Postupujte podľa pokynov!

1. Voda s fľašou vody

Ak chcete udržiavať pôdu mierne vlhkú nepretržite po dobu desiatich dní, prvou špičkou je použitie obrátenej 1,5-litrovej fľaše na vodu ako zásoby vody. Ak sa rozhodnete pre domáce riešenie, sú dve možnosti: * môžete prepichnúť uzáver fľaše vyhrievaným špendlíkom vytvorením dvoch malých malých otvorov a potom zatlačte uzáver do zeme. Jednoduché, však? * Druhá technika spočíva v výsadbe špáradla vo fľaši na jednej strane a na zemi na druhej strane. Voda tak prechádza drevenou tyčkou a vyteká veľmi pomaly. V obidvoch prípadoch nezabudnite vyvŕtať diery do vrchnej časti fľaše, aby umožnil priechod vzduchu. Ak uprednostňujete riešenie pripravené na použitie v obchode, niekoľko značiek predáva predmety, ktoré sú priskrutkované k fľaši a sú pripevnené priamo v zemi.

2. Voda so šnúrou

Druhý tip na zalievanie rastlín v neprítomnosti nevyžaduje žiadne zručnosti pre kutilov a úprimne povedané minimálne vybavenie! Stačí ponoriť koniec struny do vody z fľaše alebo umývadla a druhý koniec umiestniť do zeme. Ak je zásoba vody umiestnená vysoko nad rastlinou (predpoklad!), Povrázok vsiakne vodu a kropí rastlín veľmi pomaly ... Nezabudnite poskytnúť dostatočne veľkú rezervu vody v závislosti od toho, dĺžka vašej neprítomnosti a myslenie, že sa voda tiež odparí. Spočítajte napríklad 2L na 2 týždne a 4L na 3 týždne!

Fľaša vysoko, šnúrka v pohári a pripravte sa!

3. Posypte keramickou oyou

Nakoniec najestetickejším a najprirodzenejším riešením je použitie „Oya“. Quesako? Mikroporézna keramická nádoba, ktorá je zakopaná alebo vysadená v zemi a umožňuje priechod vlhkosti najlepšou rýchlosťou. Táto tisícročná technika sa obnovuje, pretože šetrí vodu a zabraňuje stresu rastlín. A je také krásne, že ho môžeme aj po návrate z dovolenky používať!

Ooyas, nová nevyhnutná položka na zalievanie rastlín!