Ostatné

Vápno

Vápno

Správny termín

Keď riedenie vápna presiahne 1 objem vápna pre 2 až 3 objemy vody, hovoríme o vápna ... Pri 1 objeme vápna pre 4 až 6 objemov vody sa leptanie stáva. Základňa a výroba preto zostávajú rovnaké. K počiatočnej hmotnosti vápna budete vždy pridávať 1% kazeínu (alebo iného fixačného prostriedku).
Ak pracujete na čerstvej omietke, naneste prvý náter vápna do dvoch až štyroch hodín po nanesení omietky a druhý náter ráno.
Na suchú omietku sa druhý náter vápna nanáša, keď je prvá suchá, približne o 24 hodín neskôr. Ako pri vápnení, navlhčite svoju podporu deň pred prvou vrstvou, aby ste zaistili dobrú priľnavosť vápna. Bieliaci prostriedok sa používa ako bieliaci prostriedok, treba poznamenať najmä rôzne povrchové úpravy.

Obal na bielenie

Toto je najbežnejší a najjednoduchší aspekt, ktorý sa má dosiahnuť, keď nezvládnete nuansové efekty. Bieliaca voda sa nanáša štetcom v dvoch skrížených priechodoch bez toho, aby sa hľadal nejaký účinok.

Whitewash obťažoval patinou

Po aplikácii vápna nechajte schnúť 2 až 4 hodiny pred nanesením patiny zloženej z 20 objemov vody na 1 objem vápna. Maľujte malými skríženými ťahmi bez toho, aby ste kefu príliš zaťažili alebo ťahali, aby ste nezanechali príliš silné stopy.

Účinok bielenia

Narovnajte nepravidelne dve farby a pred vyschnutím ich zmiešajte pomocou miešacej kefy. Aby ste zabránili vyschnutiu farby pred vyblednutím, musíte pracovať štvorcový meter po štvorcový.

Rybie kosti

Naneste kryciu základnú vrstvu a nechajte schnúť 2 až 4 hodiny. Položte druhú vrstvu v krokve tak, aby bola vaša kefa pod uhlom 45 °. Na rozdiel od patiny musíte kefu dobre naložiť a pre ešte výraznejší efekt mierne zvýšite podiel farbív pri druhom prechode.