Tipy

Ako správne pripraviť šaláty na úspešný piknik?

Ako správne pripraviť šaláty na úspešný piknik?

Aký by bol piknik bez pekného a čerstvého letného šalátu? Vďaka rýchlej príprave, chuti a dietetike sa všetci dohodnú na horúcich dňoch. Jediný úlovok? Ich transport! Ak chcete ísť na piknik s pokojom, objavte naše tipy na ľahkú prepravu šalátov a zabránenie nehodám alebo nepríjemným prekvapeniam v čase obeda.

Aký kontajner na šaláty na môj piknik?

Najprv je potrebné zvoliť správny kontajner. Vyberte si to robustné, ale predovšetkým pevne utesnené, aby ste predišli nechcenému úniku do tašky. Okrem toho nezabudnite uprednostňovať nádoby navrhnuté z materiálov, ktoré podporujú konzerváciu potravín, ako je sklo. Váš letný šalát bude čerstvejší a vyhne sa jeho chuti. Sklo je recyklovateľné a ekologickejšie ako plasty. Jediná nevýhoda: jej váha! Ak ste už naložili, môžete sa tiež rozhodnúť pre jedáleň z kovu alebo z nehrdzavejúcej ocele.

Aj keď je sklenená nádoba ťažšia, je ideálna na skladovanie potravín.

Vyberte si prísady pre piknik

Kto hovorí piknik, hovorí teplo (dúfame, že!). Preto je dôležité starostlivo vyberať ingrediencie šalátu a vyhnúť sa tým, ktoré by mohli byť citlivé na vysoké teploty, ako je majonéza - skutočné hniezdo baktérií, ak sa pri 4 ° C neuchováva! Uprednostňujte omáčky na báze octu, olivového oleja alebo orechov ... Podobne sa vyhnite tvrdým syrom, vyprážaným jedlám alebo studenému mäsu, ktoré by sa mohlo v dôsledku tepla zahriať. Ale ak chcete (a my vám rozumieme) investovať do chladiča na prepravu týchto chutných jedál!

Investujte do pekného chladiča, aby bol váš piknik v pohode!

Usporiadajte si piknikový šalát ... na podlahách!

Aby ste sa vyhli sklamaniu z nájdenia šalátového šalátu, vyberte si odstupňovanú techniku. Začnite vložením omáčky zo šalátu do spodnej časti sklenenej nádoby, aby sa zabránilo kontaktu listov šalátu s čiernou farbou. Potom pridajte menej citlivé prísady ako cícer, šošovica, cestoviny alebo ryža, potom pridajte krehkejšie prísady, ako sú bielkoviny, semená, korenie, bylinky. Nakoniec skontrolujte listy šalátu a priskrutkujte veko. Je to pripravené! Tento systém spojený so sklenenými nádobami vám umožňuje ľahko uložiť si šaláty jeden alebo dva dni v chladničke pri čakaní na piknik.

Ak chcete zachovať chuť každej zložky neporušenú, zvážte priehradky bento.