Užitočný

Každý strop má svoju vlastnú farbu

Každý strop má svoju vlastnú farbu

Každý strop má svoj vlastný obraz! Glycero alebo akrylové? Všetko záleží na požadovanom vykreslení. Potom je na výber povrchová úprava: matná, lesklá alebo saténová, záleží to aj od očakávanej úrovne odolnosti. Pokiaľ ide o trámy a mokré miestnosti, poskytujeme vám všetky naše rady!

Zhrnutie:

- Akú farbu mám zvoliť pre svoj strop? - Aký povrch si mám zvoliť pre maľovanie stropu? - Akú farbu mám zvoliť pre trámy môjho stropu? - Maľovanie stropu vo farbe - Špeciálny prípad kuchýň a kúpeľní

1. Akú farbu mám zvoliť pre svoj strop?

Existujú hlavne dva druhy farieb vhodných na maľovanie stropu: * Akrylová farba: pravdepodobne najpoužívanejšia a najľahšia aplikácia. Nie je však príliš odolný, pretože sa nedá prať. Ak si vyberiete akrylovú farbu, vyberte dvojvrstvovú farbu, aby ste zabránili vzniku pruhov. * Glycerolová farba: zložitejšie nanášateľná a plná škodlivých rozpúšťadiel, glycerolová farba napriek tomu ponúka hladšiu povrchovú úpravu. Zasychanie trvá dlhšie ako akrylové farby, ale je umývateľné a obzvlášť odolné. Užitočné informácie: budete musieť poskytnúť podsadu a dve vrstvy farby, aby ste nezanechali žiadne stopy. Nie je potrebné špecifikovať, že budete potrebovať stabilný schodík, vhodné kefy a dobrú ochranu vášho nábytku a podlahy!

© PTAK

2. Aký povrch by som mal zvoliť na natretie môjho stropu?

* Matný povrch: ideálny pre starý strop, matný povrch neodráža svetlo, a preto odstraňuje chyby lakovaného povrchu. Cítite atmosféru na stretnutí. Tento povrch je však krehký, krehký a ťažko udržiavateľný. * Saténový povrch: saténový povrch je okrem hodvábneho vzhľadu veľmi odolný, a preto ho možno aplikovať na všetky steny a stropy domu. * Lesklý povrch: lesklý povrch je ešte viac odolný ako saténový povrch, zvlášť vhodný pre okenné rámy a drevené pásy. Zachytáva svetlo obzvlášť dobre, a preto zväčšuje priestor, ale umožňuje objaviť defekty lakovaného povrchu.

3. Akú farbu mám zvoliť pre trámy môjho stropu?

Raz to nie je obvyklé: pre každú podporu je prispôsobený obraz. Odkryté trámy preto vyžadujú náter na drevo. V závislosti od zvolenej farby môže byť potrebné aplikovať základný náter ako podkladový náter, ktorý obmedzí nasiakavosť dreva a tým uľahčí priľnavosť náteru. rada : Maľovanie lúčov v bielej farbe robí miestnosť ľahšou a priestrannejšou. Grey sú tiež dobrou alternatívou.

© Môj Ampersand

4. Natrite farbu stropu© Cyril Lignac Nenašli sme lepší spôsob, ako znížiť strop, ktorý je príliš vysoký a vyvážiť tak miestnosť. Bezpečný tip? Vyberte si farbu v odtieňoch, ktorá je o niečo svetlejšia ako farba stien. Žiadne vizuálne narušenie, ale mäkšia atmosféra a menej stiesnená miestnosť. Dávate prednosť riskovaniu? V takom prípade, ak je výška vášho stropu viac ako 2 m30, môžete ho maľovať ostrou tmavou farbou: veľmi estetická voľba! Okrem toho pod maľbou môže byť maľba strop tiež riešením na zmenu vnímania priestoru.

5. Špeciálny prípad kuchýň a kúpeľní

Kuchyňa a kúpeľňa sú vlhké izby, ktoré sú často náchylné na postriekanie, ktoré si vyžadujú osobitnú pozornosť. Naozaj potrebujú vhodnú farbu, tak na stenách, ako aj na strope. Pokiaľ ide o posledne menované, uprednostňujú glycerolovú farbu, zvlášť odolnú a so saténovou alebo lesklou povrchovou úpravou.