Tipy

Vytvorte si viacúčelový odmasťovací a čistiaci prostriedok: krok za krokom

Vytvorte si viacúčelový odmasťovací a čistiaci prostriedok: krok za krokom

Skutočne pracujú recepty našich babičiek na zázrakoch, pokiaľ ide o čistenie domu zhora nadol? Môžeme obchodovať s našimi čistiacimi prostriedkami za oveľa zdravšie recepty pre domácich majstrov? V redakčnej kancelárii sme si zvinuli rukávy a otestovali sme účinnosť viacúčelového čističa vyňatého z knihy Veľmi čistý dom je inteligentný *. Splní naše ekologické očakávania? Odpoveď na obrázkoch!

Prísady pre viacúčelový čistič

- Popol - Voda - Dva nádoby (vedrá, Tupperware, misky, šalátové misky ...) - 1 cedník - 1 jemná sieťovina - 1 lyžička éterických olejov

Pripravte popolček Tento recept sa uskutočňuje v dvoch hlavných etapách. Prvým z nich je výroba popola. Áno, áno, počuli ste správne, popolica bola našim babám dobre známa. Úplne zadarmo a ekologický, je veľmi účinný pri odstraňovaní škvŕn na bielej a farbe. Spochybňovaním ľudí vo vašom okolí určite nájdete niekoho, koho poteší poskytnúť vám drevný popol, pričom bude mať dojem, že robí dobrý skutok (a ktorý vás tiež veľmi zaujíma). Neopaľujte prepravky ani nepoužívajte zvyšky posledného grilu, nefunguje to!

Preosiať popol Nemusíte ponáhľať použiť váš popol: začnite preosievaním, aby ste odstránili veľké kúsky. Operácia, ktorá potom uľahčí vašu prácu.

Pridajte vodu Potom pridajte tri dávky vody na jednu dávku popola. Celkom dobre premiešajte.

Prosím, počkajte! Vaša podivná zmes musí potom odpočívať minimálne jednu noc. Potaš obsiahnutý v popole sa teda riedi vo vode. Nasledujúci deň zistíte, že všetok popol klesol a že na povrchu zostáva mierne žltá a mydlová voda.

Prefiltrujte vodu Vezmite bavlnenú tkaninu alebo gázovú tkaninu (vyšívatelia to určite vedia!) A položte ich na cedník na filtrovanie vody z popola.

Nalejte vodu Do inej nádoby nalejte filtrovanú vodu. Dávajte pozor, aby ste nepohybovali látkou.

Sledujte výsledok To je to, čo dostanete! Vo vašom starom kontajneri zostane hromada vlhkého popola, ktorý sa skrýva v spodnej časti. V druhej dokonale filtrovanej popolovej vode, ktorú môžete použiť na pranie bielizne, ktorá sa tu však použije ako základ pre čistiaci prostriedok.

Pridajte vodu Premiestnite bielizeň do fľaše a pridajte pohár vody na dokončenie receptu.

Pridajte éterické oleje Potom pridajte čajovú lyžičku éterických olejov. Rozhodli sme sa pre citrónový éterický olej, ktorý je známy svojimi dezinfekčnými vlastnosťami, ale liečte sa!

Pred použitím pretrepte Teraz je váš viacúčelový odmasťovač a čistič pripravený! Pred každým použitím otestujte vo svojej kuchyni ako v kúpeľni. Pokiaľ ide o nás, týmto produktom sme získali mimoriadne prírodný a ekologický charakter, napriek tomu veľmi efektívny!

*Veľmi čistý dom je inteligentný , autori Julie Frédérique, Michel Droulhiole a Camille Anseaume, vydanie Leduc