Tipy

Stručný sprievodca, ako dobre maľovať svoju izbu

Stručný sprievodca, ako dobre maľovať svoju izbu

Máte túžbu po zmene? Už vás nebaví žltá vaječná škrupina alebo tapeta pre lietajúce taniere, ktorá už niekoľko rokov zdobí vaše steny? Môžete si samozrejme vybrať ľahkosť a privolať profesionálneho maliara, ale ak chcete dosiahnuť nejaké úspory a zároveň zažiť spokojnosť s dobre vykonanou prácou, vedzte, že maľovanie miestnosti je na dosah každého. Pred značením kefiek a valčekov by ste však mali odpovedať na niekoľko otázok a zistiť ďalšie technické body. Našťastie, za tri minúty a dve ťahy štetcom, déco.fr vám pomôže obísť otázku. Najlepší čas!

  • 1. Aká farebná paleta by sa mala používať v spálni?
  • 2. Ktorá stena maľovať v miestnosti: trochu matematiky ...
  • 3. Dekoratívne tipy: trendy farby a farebné efekty
  • 4. V praxi: ako maľovať miestnosť?© Chez Viviane

Ktorú paletu farieb uprednostňujte v spálni?

Na rozdiel od diskusie o estetických pravidlách, o tom, čo je krásne a čo nie, dnes existuje zhoda v tom, aké farby sa v našich miestnostiach treba vyhnúť. Takže vzrušujúce farby, ako je červená, oranžová a do istej miery žltá, nie sú v spálni vítané. Posledne menované, rovnako ako všetky príliš svetlé tóny, ako napríklad elektrická modrá alebo fuchsiová ružová, majú skutočne negatívny vplyv na kvalitu nášho spánku. Preto uprednostňujeme neutrálnejšie, mäkšie, pastelové alebo tlmené tóny. Okrem všetkých odtieňov sivej, bielej a béžovej sú steny namalované v modrej alebo zelenej farbe známe tým, že v spálni prinášajú pokoj a pohodu. Je možné maľovať malú miestnosť alebo miestnosť s nízkym stropom v odtieňoch, ktoré vizuálne zväčšujú priestor. Žiadna jednotlivá farba nemá silu, ktorá by tlačila späť na steny, ale kombináciou farieb spolu, čím sa na druhej strane vytvoria „cechy“, sa dosiahne tento výsledok. Aby sme predĺžili príliš štvorcovú miestnosť, prekreslíme jednu zo stien tmavšou farbou ako ostatné tri, a naopak, ak chceme dať priestor celej miestnosti, namaľujeme zadnú stenu tmavá farba. Tmavé farby skutočne pôsobia dojmom, že sú k nám bližšie. V tej istej logike je možné maľovať strop a vysoké drevo v miestnosti rovnakej farby ako steny, aby sa vytvoril dojem vyvýšenia. Samozrejme, ak sú vaše steny biele, budete musieť maľovať svoj strop rovnakou farbou, aby ste dosiahli opačný účinok, ako je požadovaný. Strop by mal byť vždy svetlejší alebo s rovnakým odtieňom ako steny. Ak je vo vašej izbe málo prirodzeného svetla a je obsluhovaná chodbou alebo malým priechodom, môže byť zaujímavé hrať na rozdiel medzi týmito dvoma miestnosťami, aby ste do svojej spálne priniesli svetlo. Ak to chcete urobiť, jednoducho stmavte chodbu tak, že ju nalakujete tmavšou farbou. To okamžite vyvolá dojem, že ostatné priľahlé miestnosti budú väčšie a ľahšie! Nakoniec môže byť lákavé pokúsiť sa priniesť svetlo do nejasnej miestnosti natretím všetkých stien v bielej farbe. Riskujete však vytvorenie dezinfikovanej a nútenej atmosféry, ktorá nevyužíva architektúru vášho domova. Objavte túto prirodzene tlmenú atmosféru vytvorením intímneho priestoru, ktorý sa dokonale hodí do spálne. Blues, purpurové alebo tmavé greeny vytvoria veľkolepú, ale veľmi príjemnú atmosféru.

© Comptoir des tisseurs / Deco cool

Aká stena maľovať v miestnosti: trochu matematiky ...

Všeobecne sa odporúča maľovať miestnosť maximálne v dvoch farbách a uplatňovať pravidlo 3 + 1: jedna stena jednej farby a ďalšie tri ďalšie zapaľovače. Ak je prvá pravdivá, druhá sa môže odkloniť. V niektorých prípadoch môže byť lepšie natierať celú miestnosť rovnakou farbou alebo vymedziť konkrétny priestor, napríklad kanceláriu alebo šatňu, použitím farby farby, pričom sa zabráni stanoveným limitom. pri stene. Na druhej strane je vhodné rešpektovať toto pravidlo: 80% farby, 15% ďalšej a 5% poslednej farby. Toto pravidlo platí pre celý interiér vašej izby, nielen pre vaše maľované steny. Umožňuje teda väčšiu kreativitu ako pravidlo 3 + 1 a zároveň vám umožňuje zachovať krásnu harmóniu v spálni. Niektoré izby, najmä tie s konkrétnymi architektonickými prvkami, sa môžu aranžovať a zdobiť zložitejšie. Napríklad, nakreslenie podkrovnej miestnosti môže byť spočiatku komplikované: ako prelomiť všetky tieto tvrdé uhly? K dispozícii sú dve riešenia: využite to, napríklad natieraním zadnej steny tmavšou farbou, alebo sa pokúste zmäkčiť štruktúru miestnosti úplným natieraním vrátane stropov v jemnej farbe. V rovnakej myšlienke bude maľba drevených a obrazových koľajníc v rovnakej farbe ako všetky vaše steny vytvoriť väčší pocit priestoru a modernejší štýl, napriek tomu tieto architektonické prvky menej zdôraznia.

© Lovený interiér

Tipy na dizajn: trendy farby a farebné efekty

Naša obľúbená farba farby je teraz šalvia zelená! Perfektný v spálni, kde ľahko prinesie pocit pokoja vedúceho k odpočinku. Mimoriadne univerzálny je k dispozícii hlavne v troch paletách, z ktorých každá je vhodná pre veľmi odlišný dekor: * V kombinácii s odtieňmi zelene pre miestnosť s džungľou alebo tropickou atmosférou. Nezabúdame ani na malé dotyk svetlých farieb, ktoré trochu odľahčia miestnosť, napríklad s bielym alebo prírodným bielizňou s bielizňou vypranou v bielizni! * Ak chcete spojiť s farbami tmavo šedej modrej a bielej pre moderné a autentické dekorácie, že jeden môže ľahko klesnúť v kinfolk alebo wabi-sabi dekorácie, ak si niekto vyberie nábytok zo surovín a všeobecné dekorácie docela dokonca veľmi prehľadné. * Skombinujte s bledo ružovou (kremennou ružou) a bielymi farbami pre štýl plný sladkosti a nádych „divokých kvetov“. Ďalšími dvoma hlavnými maliarskymi trendmi súčasnosti sú steny s akvarelom alebo kravatou farbou. Dosah, ktorý sa dá dosiahnuť oveľa ľahšie ako pri konvenčných natieraných stenách, je napriek tomu možné s trochou techniky a trpezlivosti spustiť ich realizáciu. Z tohto dôvodu vám odporúčame, aby ste si prečítali mnohé návody, ktoré sú k dispozícii online, a aby ste si predtým precvičili veľký list papiera. A konečne to najlepšie z hľadiska dekorácie je premýšľať o vašej izbe podľa zvyšku domu, aby sa vo vašom interiéri vytvorila plynulosť. Je to jednoduché: namiesto toho, aby ste postupovali po miestnosti, predstavte si farebnú schému pre celý dom a dbajte najmä na to, aby sa komunikačné miestnosti navzájom nezrážali.

© Dea Vita / Dmitry Sivak

V praxi: ako maľovať izbu v 5 krokoch?

Upozorňujeme, že prečítanie tohto posledného odseku vás zbaví akejkoľvek ospravedlnenia za to, že neobnovíte svoju izbu! * Chráňte podlahu a nábytok a nezabudnite dobre vetrať miestnosť počas celej fázy maľovania a podľa možnosti aj sušenia. * Pripravte si steny: po úplnom vyschnutí zaslepte otvory náterom, stenu prebrúste a potom vyčistite. Pred nanesením podkladovej vrstvy počkajte, kým nebude úplne suchá, čo je nevyhnutné pre profesionálny výsledok. * Naneste prvú vrstvu: vyčistite uhly pomocou povrchovej kefy. Potom maľujte stenu od zhora buď pomocou valca alebo striekacieho zariadenia na farby. Ak sa rozhodnete pre prvé riešenie, urobte prvý vertikálny priechod, potom druhý horizontálny a nakoniec ukončite tretí vertikálny priechod. Postupujte vždy po plochách jeden meter štvorcový a vždy sa uistite, že vždy presahujete predchádzajúcu oblasť. posledný priechod na zabezpečenie kontinuity. Nezabudnite si vybrať farbu interiéru. * Naneste druhú vrstvu: na to počkajte najmenej šesť hodín, aby bola prvá vrstva úplne suchá. Rozhodnite sa pre matný povrch na strope a na dokonale hladkých stenách, inak zvoľte saténový povrch, ktorý pokryje ďalšie možné chyby na vašom povrchu. V žiadnom prípade neskúšajte kvalitu a kryciu schopnosť farby, aj keď to znamená voľbu mierne vyššej cenovej relácie. Nakoniec budete víťazom, pretože budete musieť použiť iba dve vrstvy! * Všetko náradie ihneď po dokončení umyte vodou a odstráňte ochranné prvky skôr, ako bude farba úplne suchá. A je to!