+
Komentáre

5 pravidiel, ktoré treba dodržiavať, aby ste správne usporiadali svoju spálňu

5 pravidiel, ktoré treba dodržiavať, aby ste správne usporiadali svoju spálňu

Rodinná spálňa je skutočná suita alebo jednolôžková izba, dekompresná komora rodičov, druhý vietor pre páry a zenová bublina pre dospelých. Nevyhnutne snívame o optimalizovanom usporiadaní, ktoré podporuje oba momenty na dve pokojné noci a osviežujúce ráno! Riešenie? Postupujte podľa niekoľkých jednoduchých pravidiel, aby ste správne usporiadali svoju spálňu.

1. Definujeme priestor

Spálňový priestor je rozdelený na tri základné funkcie: spánok, skladovanie a prípadne hygienu. Skutočná otázka, ktorú si treba položiť? Vedieť, či plánujeme rodičovská spálňa alebo rodičovský apartmán ! Dobrá definícia priestoru umožňuje určiť veľkosť nábytku, typ požadovaného nábytku a priestor zostávajúci po umiestnení základných prvkov. Spálňa je spálňa, v ktorej je preto potrebné zabezpečiť skrine alebo šatník, alebo toaletný stolík alebo make-up kútik, ak to rodinná kúpeľňa neumožňuje. Súčasťou rodičovského apartmánu je susedná alebo otvorená kúpeľňa vyhradená pre rodičov alebo dokonca skutočná šatňa. A v oboch prípadoch musí byť premávka plynulá a logická z jednej zóny do druhej.

2. Definujeme nočnú zónu

Sú rôzne priestory rozdelené? Miesto v posteli! V obývacej izbe je pohovka kráľom, v hlavnej spálni je to posteľ. Jeho veľkosť sa musí prispôsobiť veľkosti miestnosti, aby sa umožnil dobrý obeh, ako aj potreby jej obyvateľov pohodlne spať. Neignorujeme čelami, skutočné alebo simulované s farbou alebo tapetou: zhmotňuje priestor na spanie a dotvára dekor. Môže sa dokonca použiť na vymedzenie priestorov oddelením priestoru na spanie od kúpeľne alebo šatne alebo integráciou nočných stolíkov, čím sa šetrí priestor.

2. Myslíme na skladovanie

Pekná izba, hovoríme áno, za predpokladu, že zostane praktická. dobré rozloženie Predpokladá sa, že bude mať dostatok úložného priestoru pre knihy, posteľnú bielizeň, oblečenie ... V ideálnom prípade uprednostňujeme integrované riešenia, ako sú skrinky, ako masívny šatník, s výnimkou štýlu a veľkých objemov. Pri neprítomnosti rodičovského apartmánu so skutočnou šatňou ideme do plánu B umiestnením do spálne: na vytvorenie šatne vo výklenku stačí pár políc a záclona. Medzi výrobcami existuje aj veľa riešení šitých na mieru, ktoré sa dokážu prispôsobiť najmenším priestorom. A okrem iného nezabudneme na úložný priestor ukrytý pod posteľou alebo za čelom postele!

3. Hlavnú spálňu robíme zo skutočnej spálne

Povedali sme vám, že hlavnou funkciou spálne je spánok. Preto sa čo najviac vyhýbame pridávaniu ďalšie funkcie do hlavnej spálne, napríklad kancelársky priestor, žehliace potreby alebo ešte horšie, detský kútik! Nemôžete urobiť inak, spálňa je jediným miestom, kde je možné kancelárske priestory? V tomto prípade funkcie vymedzíme izolovaním stola od obrazovky, pohyblivej priečky, skrinky alebo maľovacieho efektu ... ale nech sa stane čokoľvek, obetujeme priestor na spanie pre stôl.

4. Postaráme sa o osvetlenie

Vo večerných hodinách chceme mäkké, útulné, teplé, dokonca romantické svetlo ... a ráno niečo vstať na pravej nohe alebo aspoň zobudiť tonicky a obliecť sa bez zakopnutia. Jasne? Vo večerných hodinách musí hlavná spálňa ponúknuť atmosféru v ohni; ráno napodobňujte denné svetlo! Ak všetko závisí od miestnosti, ktorá sa má vybaviť, riešenie sa zvyčajne delí na dve časti: na jednej strane svietiace stropné svietidlo a na druhej strane pomocné svietidlá rozptýlené po celej miestnosti, počnúc nočné lampy, Extra tip? Rozhodli sme sa pre zapojené žiarovky alebo stmievateľné svetlá, ktoré vám umožňujú ľahko modulovať farbu a intenzitu svetla.

5. Čistíme priestor

V Spálňa, kľúčové slovo je pokoj. Žiadna otázka preťaženia! Dávame prednosť uzavretému úložisku, aby sa skryla porucha, harmonizovali sme farby a vzory, zvolili sme nízky nábytok, aby sme vyčistili výhľad, obmedzujeme počet drobností a rámov na stenách ... Pokiaľ ide o tých, ktorí chcú farbu , vyhnite sa stimulácii červenej farby, aby uprednostňovala upokojujúce blues.