Ostatné

4 tipy na maľovanie nástenného vlysu

4 tipy na maľovanie nástenného vlysu

Masívny vlys steny sa môže v miestnosti veľa zmeniť. Vertikálny alebo horizontálny, tenký alebo hrubý, farebný, tón v tóne alebo čierny, na jednej alebo štyroch stenách ... Či už si želáte akúkoľvek voľbu, farebný banner môže byť detailom, ktorý revolucionizuje váš dekor. Tu sú 4 praktické tipy na maľovanie nástenného vlysu bez závesu.

1 - Určite umiestnenie vlysu steny

Najprv budete musieť premýšľať o umiestnení vlysu steny. Horizontálne pre elegantný vzhľad alebo vertikálne pre zvýšenie výšky stropu? Nad soklom alebo nad nábytkom? Všetko záleží na požadovanom vykreslení. Majte na pamäti, že horizontálne vlysy farebnej farby vo vzdialenosti 1,10 m od zeme poskytujú príjemnú rovnováhu so zvyškom nábytku v miestnosti. Budete tiež musieť určiť šírku vlysu steny: 5, 10, 15, 20 cm ...? Nie je ľahké si vybrať. Aby ste sa mohli rozhodnúť, nič vám nebráni simulovať vlys s listami papiera. Budete mať možnosť vidieť konečný efekt a upraviť šírku podľa svojho vkusu.

Horizontálne zafarbené vlysy sa vo všeobecnosti maľujú vo vzdialenosti 1,10 m od zeme!

2- Umenie stanovovania referenčných hodnôt

Tento krok je nepochybne najdôležitejší: v tomto prípade ide o kreslenie značiek v správnej výške, aby sa potom vytvorila priama čiara, a preto ... veľmi priame vlys. Vyzbrojte sa meterom a nakreslite ceruzkou niekoľko značiek v nízkej výške vlysu začínajúc od zeme (napríklad 1 m10). Po označení značiek nakreslite prvú priamu čiaru vlysu. V závislosti od šírky vášho bannera urobte nové značky (na 5, 10, 15 alebo 20 cm) od prvého nakresleného riadku. Potom nakreslite druhú priamku svojho pruhu. Takže ste tu s dvoma čiarami vlysov nakreslenými ceruzkou. Začína sa formovať!

Kde umiestnite vlys?

3 - Prijmite správnu techniku ​​maľovania

Pred vrhnutím tela a duše do farby urobte si čas na maskovaciu pásku (špeciálnu pásku pre lakovacie práce, ktorú možno ľahko odstrániť bez poškodenia steny) alebo maskovaciu pásku. Jeden pásik umiestnite nad hornú líniu a druhý pásik pod spodnú líniu. Potom pomocou malého valčeka (prispôsobte veľkosť materiálu oblasti, ktorá sa má natrieť, je nevyhnutné) natierať farbu a prechádzať cez priechody. Neváhajte maľovať miernym prekrývaním maskovacej pásky. Prepadnutie vám umožní získať čistú čiaru po odstránení lepiacej pásky. Naneste dve vrstvy na dosiahnutie homogénnej povrchovej úpravy a vždy ich ukončite zvislým priechodom valca zdola nahor. Bezchybný výsledok!

Nájdite si čas na rozloženie maskovacích pások, aby ste dosiahli jasný výsledok.

4- Opatrne odstráňte maskovaciu pásku

Ak je farba dostatočne suchá, aby neprepúšťala, opatrne odstráňte kryciu pásku, aby farba nanesená na stenu nezostala pri nej. Táto technika spočíva v jemnom vytiahnutí pásky nahor (pre hornú líniu) a potiahnutí nadol (pre spodnú líniu). Takto získate dokonale rovnú kapelu s jasnými hranicami: je tu celá stena vlysu.

Je čas obdivovať výsledok: dobre urobené!