Užitočný

Ako uvítať jar v obývacej izbe?

Ako uvítať jar v obývacej izbe?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Keď konečne dorazí marec, dýchame! Tešíme sa na otepľujúce slnko, chladný, ale nie mrazivý vzduch, jasné ráno a cvrlikajúce vtáky, nemôžeme sa dočkať, až uvítame jar. Aby sme čo najlepšie využili výhody tejto sezóny, vylepšme našu obývaciu izbu, ktorá by sa mala zmeniť z útulného kokonu na ódu na radosť. Tu je 7 hlavných krokov k metamorfóze.

Odložili sme všetko, čo nám pripomína chladnú zimu

Nízke teploty nás počas celej zimy povzbudzovali, aby sme sa dobre pokryli a čo najlepšie využili náš domov ako teplý kokón. Výsledok: Zhromaždili sme v obývacej izbe predmety, ktoré fungujú takmer ako plyšové hračky. Po prvé, slávny pléd, v ktorom sme sa zabalili celú zimu na pohovku. V rovnakom duchu je na našej obľúbenej stoličke umiestnený aj zvierací koberec. Nakoniec nezabudnite na sviečky, ktoré sú stále na konferenčnom stolíku, ako aj na protokoly vedľa krbu pre tých najšťastnejších z nás. Ak majú tieto objekty počas našich dlhých zimných večerov v obývacej izbe určitý komfort, je dnes potrebné ich odložiť, aby sa vytvoril priestor pre nový cyklus.

Vytvárame priestor pre svetlo

Pri zimných prievanoch boli okná u nás niekedy trochu drsné a niektoré našli riešenie s hustými záclonami, ktoré izolovali tak od chladu, ako aj zvonku. Čím dlhšie sa dni zvyšujú a teploty stúpajú, je čas to všetko otvoriť a do našej obývačky priniesť trochu ľahkosti. Začneme tým, že nahradíme silné záclony ľahšími priezračnými záclonami, ktoré prinesú maximum svetla. Odložili sme tiež príliš ťažké textílie, ako sú zamatové tkaniny, a vymenili sme ich za textílie, ktoré vyvolávajú jemnú jarnú mäkkosť, napríklad bielizeň alebo čipka.

© La Redoute InérieursČo keby sme do obývačky pridali exotický nádych?

Pohybujeme nábytkom

Keď má vonkajšie svetlo potenciál osvetľovať našu obývaciu izbu novými záclonami, musíme tiež zabezpečiť, aby nábytok nebol prekážkou pre slnko. Ešte lepšie je, že musíme zabezpečiť, aby toto prirodzené svetlo malo najlepší vplyv na našu izbu. Z tohto dôvodu reorganizujeme náš nábytok tak, aby pohovky a kreslá čo najviac využívali slnečné lúče (a preto aj my). Okrem toho, že pohybujúci sa nábytok má vždy priaznivý vplyv na našu myseľ, vždy sa cítime ľahší po dobrej relácii reorganizácie.

Meníme farbu (alebo tapetu)

Našťastie opakovanie vašich obrazov alebo tapiet nie je povinné každú sezónu! Na druhej strane, ak sme to chceli urobiť, tento začiatok jari je ideálny čas začať. Najprv z praktického hľadiska, pretože môžete konečne nechať otvorené okná bez toho, aby ste riskovali zápal pľúc, aby ste odstránili zápach z farby a lepidla. A konečne, na jar a v lete budeme mať z novej farby v obývacej izbe omnoho lepšie výhody, pretože dni sú dlhšie. Sledujeme cyklus prírody, akoby táto nová atmosféra bola znovuzrodením.

© La Redoute Interiors Rastliny prenikajú do obývacej izby a je to dobré!

Pozývame rastliny a kvety

Tu je zrejmá rada pre všetkých, ktorí chcú oslavovať jar. Je čas znovu získať zelený palec a naplniť zeleň. Po prvé, existujú vonkajšie rastliny, ktoré by sa mohli uchovávať v zime počas zimy a ktoré musíme dať vonku. To nie je dôvod na úplné vyprázdnenie vašej obývačky rastlín. Naopak, najviac využívame kvety, ktoré dopadajú ako lila, tulipán, narcis alebo mimóza. V prípade zelených rastlín sa rozhodnite pre osviežujúce druhy, ako je chlorofyt alebo Aeschynanthus japhrolepis (nerozložiteľný, ale tiež nevyhnutný).

Nasadili sme jarné doplnky

Ak sú rastliny už prvým krokom k oslave jari, existujú aj ďalšie ozdobné doplnky, ktoré dokážu urobiť tento trik (najmä ak nemáte zelený palec). Pri príležitosti oslavy jari v našej obývačke je niekoľko možností. Začneme s kvetinovými dotykmi vďaka kvetinovým vzorom na každodenných predmetoch, ako sú vankúše, poznámkové bloky alebo zarámované ilustrácie. Iné predmety prirodzene evokujú jarnú sviežosť, ako sú vtáčie klietky, motýliky alebo roztomilé keramické králiky.

A samozrejme ... robíme jarné čistenie!

Nakoniec (aj keď je vhodné začať tam), jarné upratovanie v obývacej izbe je bezpochyby najlepším spôsobom, ako vzdať hold jaru. Dôkladným vykonaním prachu (čo znamená, že ho dostanete aj za nábytok), budeme mať takmer okamžite dojem lepšieho dýchania. A pred tým, ako bude neskoro, bude tiež potrebné prejsť skrinkovacím boxom. Dýchaj, je jar!Komentáre:

 1. Akinojind

  I can advise you on this issue and specially registered to participate in the discussion.

 2. Mebei

  Absolútne s vami súhlasím. V ňom je niečo tiež pre mňa, zdá sa, že je to vynikajúca myšlienka. Úplne s vami budem súhlasiť.

 3. Tait

  Táto veta je úžasná)))

 4. Seanlaoch

  Koľko ľudí k vám príde. Závidím bielej závisti.

 5. Beagan

  pripájam sa. Súhlasím so všetkým vyššie uvedeným. Na túto tému vieme komunikovať. Tu alebo na PM.Napíšte správu