Komentáre

Mulčovanie, dekoratívny prvok pre záhradu a balkón

Mulčovanie, dekoratívny prvok pre záhradu a balkón

Mulčovanie s bridlicouBridlica, prekrásna zemná pokrývka  

Všetci záhradníci tvrdia, že nikdy nie je dobré nechať pôdu holú. Aby nedochádzalo k odparovaniu, obmedzovalo „burinu“ a podporovalo štruktúru a mikrobiálnu životnosť pôdy, je lepšie pokryť zem rastlinným kompostom (odrezky z trávy, odumreté listy, slama ...) alebo minerálne látky. Ak pôdu nerozkladajú výživou, minerálne mulče majú tú výhodu, že sú mimoriadne dekoratívne. Prírodná bridlica je jedným z preferovaných riešení pre krajinárov na vytvorenie záhrady v modernom štýle. Na úpätí masívov udržuje bridlica vlhkosť a zabraňuje vzniku nežiaducich burín. Jeho modrasté odlesky zvýrazňujú listy: sivé listy ako levanduľa, biele, žlté a ružové kvety, ako aj všetky červené, žlté alebo jasne zelené listy. Alternatíva: záhradníci odporúčajú pozzolanu, ľahkú a poréznu vulkanickú horninu, ako aj čierny a biely štrk.

Mulčovanie s kamienkamiKamienky pre japonskú záhradu  

V prímorskej alebo japonskej záhrade tvoria kamienky tiež veľmi elegantný minerálny pôdny pokryv. Šedé alebo biele, ktoré obmedzujú praskanie buriny a vyhýbajú sa používaniu chemikálií. Ak chcete byť obľúbený s grafickými rastlinami pre skutočne dekoratívny efekt. Alternatíva: biely štrk.

Mulčovanie s lieskovými orechmiTrupy lískových orechov zlomené na úpätí hôr!  

Ak chcete dosiahnuť skutočne originálny efekt, zakryte pôdu posteľami a kvetinovými záhonmi, ako aj kvetináčmi lieskovými orechmi! Tento prírodný materiál umožňuje zemine dýchať a udržuje vlhkosť tým, že bráni nadmernému odparovaniu. Zriedkavejšie ako mulč z kokosových orechov vyvoláva dojem, že veverička urobila hostinu na vašej záhrade ... Alternatíva: škrupiny orechov, kakaové bôby a broskyňové jadrá.

Mulčovanie s drvenou tehlouV tejto ľahko udržiavateľnej záhrade prináša farbu mulč  

V stredomorskej záhrade alebo v ozvene tehlovej architektúry je špičkou krajinárov obliekanie záhrady v krásnej červenej farbe zakrytím zeme mulčovaním rozdrvenej tehly. Tento materiál, ktorý je úplne ekologický, prináša do kvetinových záhonov a postelí silnú osobnosť. Alternatíva: prirodzene červené drevené štiepky.

Mulčovanie s farebnými štiepkamiDrevené štiepky sú k dispozícii v niekoľkých farbách  

Drevené štiepky tvoria mulčovanie rastlín, ktoré trvá niekoľko rokov bez zhoršenia kvality. V zime chránia rastliny pred mrazom, zatiaľ čo na jar av lete obmedzujú odparovanie a udržiavajú optimálnu úroveň vlhkosti. Postupom času sa premieňajú na humus, a tak zlepšujú štruktúru pôdy. Niektoré mulče drevnej štiepky sú prirodzene červené, žlté, hnedé alebo svetlo hnedé, aby sa na záhrade vytvorili zalesnené a farebné povrchy.

Mulčovanie s vlnouVlna obohacuje pôdu o dusík  

Izolačná, prírodná a autentická vlna sa tiež môže použiť ako pôdny kryt na udržanie vlhkosti a na zabránenie príchodu nechcených ľudí a zároveň nechať zem dýchať. Rozkladom postupne obohacuje pôdu dusíkom. Veľmi milý nápad vyskúšať, či môžete získať vlnu zo starej matrace alebo od susedného chovateľa.