Užitočný

Výukový program: výroba prepravky na kolieskach pre vaše rastliny

Výukový program: výroba prepravky na kolieskach pre vaše rastliny

Milovníci izbových rastlín, všetci viete tento problém: nie je ľahké sa vyčistiť, keď sa musíte najskôr premiestniť a potom vymeniť veľké kvetináče, ktorých hmotnosť uľahčuje manipuláciu, nehovoriac o riziku rozliatia pôdy. alebo tečúcou vodou po zemi! Rovnaký problém, ak máte viac malých kvetináčov alebo ak rastú sadenice teplé počas čakania na jar. Ako sa s nimi ľahšie pohybovať? Vytvorením vymeniteľného tela sa budete pohybovať v mihnutia oka a dokonale zapadne do vášho interiéru.

Materiál

- Drevená prepravka, ako je prepravka na víno alebo zeleninu alebo prepravka na hračky, za predpokladu, že má rukoväte - brúsny papier - Maskovacia páska - Maskovacia páska Škótska - Čierna akrylová farba - Stará farba zubná kefka - drevená rotácia alebo vŕtačka - 4 otočné kolieska z polypropylénu s priemerom 5 cm (do hmotnosti 50 kg) - 16 nitov - 16 podložiek - Nitovacie kliešte - Ochranná plachta alebo noviny - voliteľné: biela farba, ak je na škatuli nápisy, ktoré chcete skryť.

© Fleur Louis Rozpočet: menej ako 20 EUR Trvanie: 2 hodiny

Fázy

1. Ak začínate z regeneračnej škatule, začnite brúsením drsných hrán dreva brúsnym papierom, najmä na okrajoch a rohoch, aby ste predišli štiepkam, a ak chcete povrch natrieť, homogenizujte ho. Ak je to potrebné, chráňte okraje a vnútro škatule maskovacou páskou tak, aby ste maľovali iba exteriér. Ak chcete maľovať aj interiér, vyberte lakovú farbu, ktorá bude ľahšie umývateľná a menej prachu. Plánujte niekoľko vrstiev pre lepšiu nepriehľadnosť. Pred každou ďalšou manipuláciou nechajte vrstvu medzi každou vrstvou dobre uschnúť.

© Fleur Louis 2. Pomocou maskovacej pásky nakreslite tvary podľa vášho výberu na vonkajšie steny škatule. Môžete vytvárať vzory alebo nechať svoju fantáziu voľne šíriť pomocou geometrických tvarov.

© Fleur Louis 3. Pomocou krepovej pásky chráňte drevo okolo každého tvaru. Zakryte aj okraje, spodok a vnútro tela, aby ste predišli nechcenému ochabnutiu a postriekaniu.

© Fleur Louis 4. Chráňte svoj pracovný povrch ochranným krytom. Čiernu farbu mierne zrieďte. Ponorte doňho zubnú kefku, nadbytok dôkladne potraste a potom striekajte farbu smerom do otvorených priestorov puzdra jemným trením zubnej kefky palcom smerom do dreva.

© Fleur Louis 5. Nechajte uschnúť. Sušenie vlasov môžete prípadne urýchliť pomocou sušiča vlasov. Potom jemne odstráňte maskovaciu krepovú pásku a nakoniec maskovaciu pásku.

© Fleur Louis 6. Umiestnite valce na spodok tela, označte umiestnenie upevňovacích prvkov a do dreva vŕtajte zákrutom alebo vŕtačkou.

© Fleur Louis 7. Dajte každé koleso na svoje miesto. Nity prevlečte do určených otvorov, pridajte podložky na strane rulety, potom pomocou nitovacích klieští všetko pripevnite k spodnej časti puzdra. Opakujte pre každé koleso. Nb: Na pripevnenie koliesok sme použili nity, pretože spodná časť tela je dosť tenká (5 mm). Ak má váš obal hrubé dno, na zjednodušenie môžete použiť jednoduché skrutky a matice. Dĺžku orechov prispôsobte hrúbke dreva tak, aby nebránili pohybu kolies.

© Fleur Louis

Nakoniec

A tam to máte, všetko, čo musíte urobiť, je chrániť spodnú časť puzdra priehľadnou plastovou fóliou a položiť naň vaše obľúbené rastliny. Vaša malá prenosná džungľa je pripravená cestovať bez poškodenia domov! Páčilo sa vám tento návod? Pošlite nám fotografie svojich úspechov prostredníctvom našej stránky Facebook a nájdite ďalšie nápady na našej Pintereste!