Komentáre

Chcem variť svoje kapary kvetov!

Chcem variť svoje kapary kvetov!

Bezpodmienečnými priaznivcami kvetinovej kuchyne a fanúšikmi originálnych kulinárskych zážitkov sa kapary kvetín stanú vašim novým letným výstrelom! Tieto prírodné recepty vyrobené z kvetných púčikov, sedmokrásk, nasturtiem a pažítkových kvetov sú mimoriadne ľahké na varenie, sú žuvateľné ...

Aké kvety môžete variť v kapare?

Keďže kvetinová kuchyňa je modernejšia ako kedykoľvek predtým, netreba vám pripomínať, že niektoré kvety sú jedlé a krásne sprevádzajú šaláty, predjedlá, drobné štvorčeky a jemné dezerty. Vedeli ste však, že puky možno variť aj v kapare? To je prípad púpavových gombíkov, sedmokrásk, sedmokrásk, medvedieho cesnaku, nasturtia, pažítkových kvetín ... Vo všeobecnosti sa všetky jedlé kvetinové gombíky môžu variť v kapare a navyše je veľmi ľahké!

Kapary z pažítkových kvetov, skutočné potešenie pre gurmánov

Ak sú najčastejšie známe púpava a kapusta z kapucít, sú kapary sedmokrásky tiež veľmi dekoratívne a dávajú rybím pokrmom nečakaný kvetinový nádych. Vo všetkých prípadoch nezabudnite zbierať iba neošetrené kvety, ďaleko od ciest a zdrojov znečistenia.

Gombíky nasturtia sa veľmi ľahko varia v kapare

Kvetinové kapary: recept

Len málo receptov začína prechádzkou po záhrade. To však platí pre kapary kvetov, ktoré sa pripravujú z čerstvo vybraných kvetných pukov. Vezmite svoj kôš a zbierajte dobre uzavreté puky, až kým nebudete mať dostatok miesta na naplnenie aspoň jednej nádoby po okraj. Potom si urobte čas, aby ste stonky a ostne dobre oddelili (pre púpavy), aby boli iba tlačidlá pevne zatvorené. Opláchnite ich a vypustite ich. Medzitým sterilizujte sklenené nádoby tak, že ich prechádzate pod vriacou vodou a zohrejte jablčný ocot v panvici. Potom stačí len naplniť poháre gombíkmi, prikryť ich horúcim octom a rýchlo všetko uzavrieť. Ľahké, však? Potom musíte čakať najmenej dva alebo tri týždne, aby ste ochutnali tieto kvetinové kapary, ktoré sa dajú niekoľko rokov skladovať v spodnej časti skrinky. Tip: Na zväčšenie chuti kapary pri zväčšovaní pohárov neváhajte pridať pár zŕn bieleho a čierneho korenia, malú vetvičku tymiánu, bobule borievky alebo klinčeka…

Púpava kapary, klasická kvetinová kuchyňa

Varenie s kvetinovými kapary

Domáce kvetinové kapary sa konzumujú rovnako ako kapary kapary, ktoré sú iba ďalšími kandovanými kvetnými púčikmi v octe. Tradične používané ako korenie na okorenenie grilovaných rýb, kapary sprevádzajú aj syrové jedlá, studené mäso, tatarský biftek, carpaccios, pizzu a šaláty. Sú tiež súčasťou slávnej provensálskej tapenády, ktorej meno znamená „caper“. Takže v pokušení púpava tapenáda? Alebo filé z červeného parmice a jeho sedmokrásky?

Daisy kapary, krásne korenie!