Tipy

Tehlová priečka uprostred

Tehlová priečka uprostred

Odtiene intenzívnych odtieňov, teplé tóny zeme, trápené reliéfy, rovnomerné alebo úplne hladké ... to sú vlastnosti tehál. Ľahké, ľahko použiteľné a veľmi „dekoratívne“, budú preto ideálne na vytvorenie priečky v strednej výške.

Výpočet množstiev

Vždy urobte starostlivé rozloženie vášho oddielu, ktorý vám počas montáže ušetrí drahocenný čas. Všeobecne sú tehly 5,8 x 22 x 10,5 cm. Vypočítajte celkovú plochu oddielu a vydelte ju plochou tehly. Uvedomte si, že spoj predstavuje takmer 20% videnej plochy a že dôjde k malému „rozbitiu“, takže vždy ponechajte malú rezervu.

Krok za krokom

1

Sledujte umiestnenie priečky na zemi a usporiadajte prvý rad suchých tehál. Potom zafixujte šírku škáry medzi 0,8 a 1,2 cm ... Ak je to potrebné, urobte tyč.

2

Ak chcete získať rovnú a pravidelnú stenu, na každom konci steny vytvorte dva „majáky“: veľkú príchytku držanú zvisle dvoma zárubňami. Nylonové vlákno napnuté medzi týmito dvoma značkami vám umožňuje na prvý pohľad skontrolovať horizontálnosť a dokonalú vertikálnosť vašej práce.

3

Pretože vyrovnávate škáry, ak je prvá tehla prvého radu celá, bude prvá z druhého radu rozdelená na polovicu ... Takže si vopred pripravte všetky svoje polovice tehál. Na ich rezanie použite tehlový sekáč a paličku.

4

Potom si pripravte maltu. Je to dôležitá operácia, najprv technicky pre dobrý výkon práce, potom esteticky pre krásu steny. Spočítajte 25 až 35 litrov alebo 50 až 70 kg malty na meter štvorcový štandardných tehál. Máte na výber medzi zmesou piesku a vápna (počet 10 vedier piesku na 1 vrecko s hydraulickým vápnom 35 kg) a hotovou maltou „špeciálne tehly“.

5

Odstráňte prvú radu tehál a nainštalujte spoj sedadla po celej dĺžke priečky. Usporiadajte tehly.

6

Potom položte korálik malty na prvý rad tehál, najmenej 2 cm od okrajov tak, aby nedošlo k otriasaniu. Podobne ako pekár na bagetách, môžete urobiť otvory z konca stierky, čo uľahčí inštaláciu.

7

Musíte vykonať úpravu veľmi jemne a veľmi pravidelne skontrolovať vodorovnosť a zvislosť, pričom sa uistite, že vonkajšia strana tehly je v rovine už vyrobenej obloženia.

8

Ak vložíte správne množstvo malty, nedôjde k odkvapkávaniu a teda k znečisteniu. Prebytočná malta musí byť okamžite a opatrne odstránená.

9

Pri montáži oddielu pokračujte v spájaní so spojovacou žehličkou. Vždy začnite s vertikálnymi kĺbmi, ktoré vám umožnia získať horizontálny, oveľa estetickejší, bežiaci kĺb.

Je dobré vedieť

Ak sú nečistoty alebo ak po vysušení a výkveti spozorujete nečistotu, očistite ich vodou, do ktorej pridáte 10% kyselinu chlorovodíkovú ... a dôkladne opláchnite. Deň predtým nezabudnite dobre premiešať tehly, aby ste rozdelili rôzne odtiene farieb a namočili ich do čistej vody, aby „neodčerpali“ všetku vodu z malty. Know-how - domáci dekor © La maison rustique - éditions Flammarion, 2006