+
Tipy

10 nápadov pre záhradnícke štítky pre domácich majstrov na vylepšenie zeleninovej náplasti

10 nápadov pre záhradnícke štítky pre domácich majstrov na vylepšenie zeleninovej náplasti

V zeleninovej náplasti ako na terase zohrávajú záhradné štítky dvojakú úlohu: nielen umožňujú identifikáciu ich sadeníc, ale okrem toho dodávajú záhrade svoju vlastnú osobnosť. Ak chcete vytvoriť záhradné štítky, ktoré vám umožnia identifikovať vaše aromáty a zároveň vylepšiť váš malý raj, tu je 10 modelov štítkov, ktoré vám umožnia ...

Vyrábam záhradné etikety s terakotovými kvetináčmi

Zabudnite na plasty a vytvorte priestor pre jemné materiály! Terakota a keramika vnesú do náplastí zeleninu nádych autentickosti a jedinečného šarmu. Pri terakotových záhradných štítkoch jednoducho recyklujete poškodené alebo poškodené kvetináče. Názvy odrôd napíšte na ráfik a zakopajte črepy do zeme dostatočne hlboko, aby sa štítok zdvihol zo zeme. Inak na veľkej zeleninovej náplasti milujeme myšlienku rozliatia malých kvetináčov na drevené hroty!

Terakotové štítky, ktoré sa hodia do krajiny ...

Vyrábam záhradné etikety s drevenými lyžicami

Ktorý kuchynský doplnok je ideálny na výrobu záhradných štítkov s deťmi? Drevená lyžica! Čím je väčší, tým viac priestoru ponecháva na písanie a kreslenie názvov svojej zeleniny a aromatických látok. Najlepšie výsledky dosiahnete, keď použijete horák na drevo, inak pripravte lyžicu podsadou drevnej farby.

Farebné drevené štítky pre zábavnú a náučnú zeleninovú záhradu!

Zhotovím záhradné etikety s príbormi

Z nehrdzavejúcej ocele alebo plastu čakajú vidlice a lyžice na druhý život záhradných štítkov. Veľkým trendom tejto chvíle je dokonca zmeniť svoje striebro na záhradné štítky aristokratickej elegancie! Ale bez ohľadu na materiál, existujú dve školy: tí, ktorí zasadia rukoväť do zeme a tí, ktorí robia opak a napíšu názov odrody na rukoväť. V závislosti od materiálu vyryjete, prilepíte alebo vymaľujete názvy odrôd ... Ak si vyberiete vidličky, môžete tiež vysadiť rukoväť a medzi zuby umiestniť plastovú nálepku.

Konečne vieme, ako recyklovať príbory striebornej babičky!

Zhotovujem záhradné štítky v fime

Tieto záhradné štítky sú mimoriadne elegantné a ľahko sa vyrábajú z fimu alebo polymérnej hliny. Po vyrobení malých prameňov cesta rozotrite valčekom, aby ste dostali tvar malých tyčiniek. Potom napíšeme názvy odrôd malými pečiatkami abecedy. Akonáhle bude hotové, zostane ich iba uvariť alebo nechať uschnúť. Kompletný návod (v angličtine) nájdete tu!

Perfektné štítky pre domácich majstrov pre krytú záhradu

Zhotovujem záhradné štítky v starých clothespins

Pri kvetinovej záhrade alebo bylinkovej záhrade recyklujte staré špáradlá a vytvorte elegantné a originálne drevené štítky. Stačí napísať názov odrody na drevo technikou podľa vášho výberu (tí najodvážnejší sa rozhodnú pre pyrografiu, ostatní si vezmú značku!) A položte špendlík na okraj hrnca. Elegantné, však?

Nový život starých clothespins

Zhotovujem záhradné štítky pomocou špendlíkov (dvakrát)

Stále v oddelení kolíčkov na šaty sa tradičné modely dajú v jiffy transformovať na záhradné štítky. Stačí napísať názov odrody na jednej strane (alebo na obidve) a špendlík zavesiť vodorovne na drevený hrot. A ak máte chuť maľovať kliešte alebo kresliť vzory a kresby, neváhajte!

Špendlík na označenie vašich odrôd? Museli ste o tom premýšľať!

Zhotovujem záhradné štítky s vetvičkami

Pre elegantnú zeleninovú škvrnu v rustikálnom štýle je ideálna záhradná etiketa vyrobená s jednoduchým koncom vetvy. Začnite zbieraním vetvičiek s podobným priemerom a rozmermi a potom nožom alebo škrabkou nakrájajte kôru na niekoľko centimetrov. Názov odrody napíšte čiernym guľôčkovým perom a rastlinku!

Elegantne jednoduché štítky

Vyrábam záhradné etikety so zmrzlinovými tyčinkami

Stále v duchu dreva sú tieto záhradné štítky vyrobené z pyrografovaných tyčiniek Eskimo, ale nič vám nebráni v tom, aby ste na ne písali značkou alebo maľovali drevenou farbou. Perfektné štítky pre aromatické látky vysadené v kvetináčoch alebo v kvetináčoch na balkóne alebo na okraji terasy.

A kto bude tento rok v lete nútený jesť zmrzlinu?

Vyrábam záhradné etikety s korkovou zátkou

Medzi nespočetnými vecami, ktoré môžete robiť s korkovými zátkami, sú samozrejme záhradné štítky! Čierna značka na napísanie názvu aromatických es, špíz a špargľa, voila!

Jednoduché a efektívne!

Vyrábam štrkové štítky

V prímorskej záhrade vám kamienky umožňujú vytvárať minerálne a rafinované štítky. Ak sú vaše kamienky tmavé alebo čierne, ak sú vaše kamienky biele, uprednostnite akrylové biele značky. Veľmi pekná dekorácia pre malú aromatickú záhradu sa však neodporúča pre veľké zeleninové záhrady, pretože kamienky sa môžu pohybovať a spôsobiť stratu dráhy! A konečne bridlica zostáva obľúbeným materiálom pre vytváranie nadčasových záhrad. Pokušenie? Nájdite náš kompletný návod na výrobu štítkov z bridlice.

Štítky mojej prímorskej záhrady…