Komentáre

Život vo fialovej farbe

Život vo fialovej farbe

Fialová, farba Pantone 2018Slávny Pantone Institute, rovnako ako každý rok, určuje jeho farbu pre tento rok. A v roku 2018 je to nachový ktorý bol ocenený tieňom „Ultra Violet“, ktorý je známy pod menom „18-3838“ na Pantone.

Podľa Leatrice Eiseman, výkonného riaditeľa Pantone Institute, tento odtieň „symbolizuje originalitu, vynaliezavosť a vizionárske myslenie“. Fialová je skutočne jednou z dynamických a upokojujúcich farieb, ktoré ľahko nájdu svoje miesto v našich interiéroch.

nachový je výsledkom zmesi vytvorenej medzi dvoma skôr opačnými odtieňmi: modrou a červenou. Netradičné, táto farba je mystická a výstredná. Nájdeme to v čarodejníckom hnutí 21. storočia. A keďže bola zvolená farba roku 2018, fialová si urobila miesto v našich interiéroch. Ak viete, ako ju používať!

Ako používať fialovú na dekoráciu?nachový ľahko nájde svoje miesto v ktorejkoľvek miestnosti v dome. Je to farba obzvlášť vhodná pre malé priestory, pretože má tendenciu vizuálne zväčšovať miestnosť. Je však potrebné zvoliť odtieň fialovej, ktorý zodpovedá miestu, kde sa aplikuje.

  • Ľahké fialky: odtiene ako fialová alebo fialová sú obzvlášť vhodné na aplikáciu na veľkú plochu. Tieto farby sú svetlé a mäkké a menia svetlé odtiene ako biela alebo béžová.
  • Tmavé fialky: kresba na baklažáne alebo slivke, tmavo fialová by sa mala používať skôr v malých dotykoch. Na posteľnej bielizni napríklad jediná stena (napríklad v čele spálne) alebo záclony.

V obývacej izbe nachový dáva intímnu a elegantnú stránku ako budoár. Celkový vzhľad si môžete zahrať tak, že v tejto miestnosti maľujete steny tmavo fialovou farbou za predpokladu, že obývacia izba je dosť malá.

V miestnosti nachový je upokojujúca farba. Neváhajte ho použiť aj na textil (vankúše, záclony, posteľnú bielizeň), ako aj na steny.

S akými farbami sa má ozdoba spájať fialová?Napriek svojmu silnému charakteru a výraznej farbe nachový je farba, ktorú je možné ľahko kombinovať s inými odtieňmi vo dekorácii.

  • S odtieňom fialovej : fialová je farba, ktorá má desiatky odtieňov, od orgovánu po baklažán až po slivku alebo fialovú farbu. Môžete napríklad prelakovať svoje steny v lila a vylepšiť celok dotykmi slivky na nábytok, ozdobné predmety alebo dokonca na textil.
  • S bielou alebo béžovou farbou: fialová prináša melóny do týchto veľmi klasických farieb, napríklad v spálni. Na dosiahnutie upokojujúcej atmosféry v miestnosti používajte mäkké odtiene ako fialová alebo fialová.
  • Šedá: ďalší klasický odtieň, svetlo šedá alebo antracitová, dokonale s purpurovou farbou.
  • S fialovou: pre elegantný interiér - napríklad do obývačky alebo obývacej izby - použite kombináciu fialovej a fialovej. Tieto dve farby, ktoré sú rôzne, ale podobné, vytvárajú atmosféru budoárskeho štýlu.
  • So zlatom: Chcete interiér v štýle art deco? V malej spálni alebo obývacej izbe vyberte tmavofialovú farbu. Priniesť teplo a svietivosť v miestnosti, inštalácia ozdobných predmetov do zlatej mosadze: svietidlo, cetka, stolík ...
  • S horčicovou žltou: to je to, čo vytvára vo vašom interiéri atmosféru charakteru! Tieto dve silné a veľmi trendy farby na niekoľko rokov vo výzdobe idú dokonale spolu. Uprednostňujeme túto farebnú kombináciu pre obývaciu izbu pred jej použitím v ukľudňujúcejšej miestnosti, ako je spálňa.

Video: Tantric Meditation - Crown Chakra Meditation - Release Attachments - Sahasrara (Júl 2020).