Informácie

Všetko, čo potrebujete vedieť pred renováciou vašej kúpeľne

Všetko, čo potrebujete vedieť pred renováciou vašej kúpeľne

Na renováciu vašej kúpeľne je najskôr potrebné položiť správne otázky. Rozpočet, trvanie prác, technické obmedzenia a estetické možnosti: tieto parametre sa musia analyzovať pred spustením stránky, aby sa predišlo nepríjemným prekvapeniam! Povieme vám všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste mohli dokončiť svoj projekt.

Vypočítajte rozpočet na renováciu kúpeľne

Začnite presným stanovením celkových nákladov na internet renovácia vašej kúpeľne , Takto si overíte uskutočniteľnosť svojho projektu! Ak máte v úmysle vykonať prácu sami, vaša kalkulácia bude brať do úvahy iba nákup vybavenia a nábytku do kúpeľne. Na druhej strane, ak zavoláte odborníka v oblasti stavebníctva, budete musieť do svojho rozpočtu zahrnúť sumu jeho služieb: v takom prípade neváhajte požiadať o cenovú ponuku. V prípade najkomplexnejších projektov je niekedy nevyhnutné použiť architekta. Naopak, toto riešenie nemá ďaleko od zbytočných dodatočných nákladov a umožňuje vyhnúť sa mnohým sklamaniam!

Po výbere štýlu nábytku hľadajte najlepší pomer kvality a ceny.

Meranie, kľúčová fáza práce v kúpeľni

Celá výstavba sa začína na papieri! Vyzbrojení klasickým meračom budete musieť vziať rozmery svojej kúpeľne a prepisovať ich na milimetrovú mriežku. Nerobte merania iba na zemi. Musíte tiež určiť výšku každej steny a presné umiestnenie technických prvkov, ako sú elektrické zásuvky, otvory a prívody vody. Všetky tieto informácie by mali byť jasne uvedené vo vašom pláne. Aj keď ste sa rozhodli urobiť to sami renovácie vašej kúpeľne , pre tento zásadný krok môže byť užitočné mať k dispozícii odborníka. Správne vysledovaný plán bude vzácnym sprievodcom, na ktorý sa budete môcť pokojne spoľahnúť pri realizácii projektu obnovy.

Premýšľali ste o cementových obkladoch, ktoré oživia dekor?

Ako zvoliť prvky kúpeľne?

Výber nábytku a doplnkov pre vašu budúcu kúpeľňu spĺňa estetické aj technické požiadavky. Najdôležitejším príkladom je klasická dilema: sprcha alebo vaňa? Na zodpovedanie tejto otázky musíte zohľadniť dimenziu rybníka a rozpočet, ktorý máte. Bolo by však chybou odmietnuť otázky týkajúce sa vášho životného štýlu! Používajú sa deti alebo seniori zrekonštruovaná kúpeľňa ? Ste fanúšikom dlhých chvíľ odpočinku v perličkovom kúpeli? Budete rozumieť: aby ste si dobre vybrali prvky svojej budúcej kúpeľne, musíte sa naplánovať duševne a uprednostniť svoje každodenné pohodlie!

Dielenské baldachýny sú najkrajším efektom v kúpeľniach!

Obnova kúpeľne: najskôr bezpečnosť!

Obnova rybníka, ako je kúpeľňa, sa nemôže vyhnúť problémom s bezpečnosťou! Ak zvolíte nesprávny strop, zapustené bodové svetlá musia byť vodotesné a spĺňať platné normy. Takto sa vyhnete nehodám v prípade premietania vody alebo pary. Osobitná pozornosť sa musí venovať aj podlahovej krytine. Ideálne je zvoliť protišmykovú krytinu, ktorá sa vplyvom vlhkosti nezmení na klzisko! Nakoniec zvážte použitie nástenných držadiel v blízkosti sprchy alebo vane, ak ľudia so zníženou pohyblivosťou pravdepodobne používajú vašu kúpeľňu.

Čiernobiela dekorácia pre klasickú elegantnú a nadčasovú kúpeľňu!

Dohliadajte na renováciu svojej kúpeľne

Ak dôverujete renovácia vašej kúpeľne v prípade všeobecnej stavebnej spoločnosti sa uistite, že práca sa vykonáva v súlade s pravidlami umenia! Bez toho, aby ste boli profesionálom, môžete stále dohliadať hlavné etapy práce , Niektoré podrobnosti si budú musieť všimnúť. Dbali pracovníci na to, aby nepoškodili existujúce potrubie? Sú tesnenia namontované dokonale utesnené? Je pracovný prach vyliaty do potrubí, hrozí jeho upchatie? Jedným slovom nezabudnite na túto radu: uchýlenie sa k profesionálov vás neoslobodzuje od toho, aby ste boli ostražití!

Neváhajte a sledujte postup práce každý deň.

Aké sú vaše záruky po dokončení obnovy?

Ak ste zavolali na odborníka v oblasti stavebníctva, profitujete z desaťročnej záruky, ktorá pokrýva všetky riziká zlého spracovania po renovácii vašej kúpeľne. Napríklad, ak zle privarená odtoková rúrka spôsobí únik vo vašom susedovi, môžete sa obrátiť proti zodpovednej spoločnosti v rámci desaťročnej záruky. To je jeden z dôvodov, prečo sa obzvlášť odporúča použitie certifikovaného profesionála! Ponúka vám pokoj, ktorý je na nezaplatenie ...

Po dokončení práce obdivujte výsledok svojimi nohami vo vode!