Užitočný

Ako môžem vyčistiť matrac?

Ako môžem vyčistiť matrac?

Ocot, tekutina na umývanie riadu, kryštály sódy, jedlá sóda, Sommières earth… Existuje veľa tipov na efektívne čistenie a dezinfekciu matraca. Toto je zborník našich najlepších rád pre čisté matrace, kde je dobré spať.

Naše tipy:

- B.A.-Ba na efektívne čistenie matracov - dezinfikujte matrac octom a umývacou kvapalinou - vyčistite matrac pomocou jedlej sódy - čistú matrac vďaka kryštálom sodíka - špeciálne škvrny

1. B.a.-Ba na efektívne čistenie matraca

Matrac, na ktorý sa často zabudlo v spálni, napriek tomu nahromadil veľké množstvo strusky a baktérií, ktoré boli voľným okom často neviditeľné! Preto je potrebné ho pravidelne čistiť. Uprednostňujte predčasné čistenie, aby ste mohli matrac nechať dobre vyschnúť (na čerstvom vzduchu alebo priamo pod slnečnými lúčmi) po zvyšok dňa. Fén je tiež sprievodom, ktorý treba vážne zvážiť! Potom môžete večer zasunúť do suchej a čistej postele.

© Cyrillus

2. Matrac očistite octom a saponátom

Biely ocot a tekutina na umývanie riadu sú mimoriadne účinné a pomôžu vám správne vyčistiť matrac. Zmiešajte 500 ml bieleho octu a dve veľké lyžice umývacieho prostriedku s 200 ml teplej vody. Vyzbrojte sa neabrazívnou špongiou a utrite matrac svojou zmesou. Po dokončení opláchnite matrac čistou špongiou a uistite sa, že v ňom nezostali žiadne stopy mydla. Pred vložením posteľnej bielizne sa uistite, že je vaša čistá matrac úplne suchá.

3. Dezinfikujte matrac jedlou sódou

Na hĺbkové čistenie matraca bude najlepším spojencom jedlá sóda. Okrem čistenia dezinfikuje. Vlhkosť, špina, baktérie, roztoče ... Nič mu nemôže odolať. Posypte jedlú sódu priamo po celom povrchu matraca. Pred opakovaním operácie na druhej strane nechajte vhodnú hodinu, potom vákuum.

© GOAL / Aviva

4. Čistý matrac vďaka kryštálom sódy© Garden Glory / Maisons du Monde Známy a uznávaný trik babičky, použitie kryštálov sódy na čistenie matraca sa viac ako raz osvedčilo. O to väčší dôvod to prijať! Najprv si nasaďte rukavice pre domácnosť a potom rozrieďte šálku sódy v horúcej vode. Namočte špongiu do svojej zmesi a trite ju po celom povrchu matraca s dôrazom na škvrny, ak nejaké existujú. Potom opláchnite vlhkou handričkou. Potom matrac vysušte fénom. Aby ste predišli nepríjemným zápachom, môžete prášok mastenca dôkladne posypať a po 8 hodinách pôsobenia ho vysať.

5. Prípad špecifických miest

* Potové škvrny: Sommièresova krajina je obzvlášť účinná pri tomto type škvŕn. Posypte, nechajte pôsobiť, štetcom a potom vysajte. * Moč: prebytočný obsah absorbujte handrou a potom posypte jedlou sódou pred vysávaním. Ak je škvrna dobre pokrytá, na jej čistenie môžete použiť biely ocot. naviac, pre postele najmenších vám môže chránič matracov na špongiu ušetriť veľa času! - * Krv: škvrnu utrite handrou namočenou v octe s alkoholom a potom opláchnite ďalšou navlhčenou handrou. úder sušiča vlasov, a preukázať, voila!