Tipy

Výukový program: vytvorte si vlastnú podporu lezeckých rastlín

Výukový program: vytvorte si vlastnú podporu lezeckých rastlín

Lezú, lezú, paradajky, plamienky, bohémi, nasturtia a mučenky! Na záhrade, na terase av zeleninovej záhrade potrebuje veľa rastlín povstanie, aby sa zdvihol k oblohe. Čo keby sme im pomohli vytvorením jednej z týchto pôvodných podpôr?

Bambusový tipi tutor

Na pestovanie paradajok, uhoriek a fazule v zeleninovej náplasti alebo na lezenie na ružovú kefu alebo zimolezu vás inšpirujú indiánski teepee a začnete robiť pekný stojan na bambus. Bezpečne zavesíme 6 prútov na jednom konci šnúrkou (všetky ťažkosti spočívajú v úspechu v uzle), potom nainštalujeme teepee zatlačením nôh do zeme. Aby sme udržali všetko a poskytli rastlinám podporné body, ovinuli sme okolo špičky reťazec, ktorý na každej stonke vytvoril uzol. Akonáhle je teepee pokrytý vegetáciou, urobí z neho tiež úžasné miesto pre deti! Ďalšia metóda: môžete si tiež vyrobiť tipi v gaštanových vetvách a zviazať štyri vetvy namiesto reťazca ...

Chcem teepee v mojej záhrade!

Mreže pri stene

S malou trpezlivosťou môže liana vo Virgínii, zimolez alebo akákoľvek lezecká rastlina priniesť jedinečný kachet na nenápadnú stenu. Ale za to mu musíte ponúknuť pekné mreže, ktoré si urobíte s lieskovými konármi. V závislosti od vašej úrovne domácich majstrov viažete vetvy rovnakej veľkosti pomocou šnúrky a vytvorte tak druh koľajnice, ktorú zavesíte na stenu, alebo vyrazíte do domácej mreže s niekoľkými klincami, ktoré držia zostavu. V každom prípade je lepšie si urobiť čas na konsolidáciu vašej práce, pretože akonáhle rastlina začne stúpať, bude ťažké ju uvoľniť!

Milujeme tú vľavo a vy?

Valcová kolóna s kolesami pre bicykle

Za skutočne originálny valcový stĺpik recyklujeme kolesá starého bicykla. V hornej a dolnej časti sú obe kolesá spojené kovovou tyčou, ktorá klesá do zeme, aby držala zostavu. A všade okolo seba sú reťazce natiahnuté z jedného kolesa na druhé, aby vytvorili podivnú vežu rastlín, ktorá rýchlo vytvorí jedno z najobľúbenejších atrakcií vo vašej zeleninovej záhrade!

Recyklované kolesá bicyklov v zeleninovej náplasti!

Gaštanová rajčinová kôra

Niekoľko vetvičiek lieskových orieškov alebo gaštanov vám umožňuje rýchlo vyrábať rajčiakové kolíky, ktoré počas leta uvedú vašu zeleninovú záhradu. S odrezávačom vetiev, dobrým prerezávačom a rafiou si budete môcť navrhnúť všetky možné formy vkladov, ktoré môžete predstaviť, a svoju kreativitu bezplatne oprieť!

Nájdite náš kompletný návod na vytvorenie tohto vynikajúceho učiteľa paradajok!

Rám vo vetvách a reťazci sa spýtať

V záhrade rovnako ako v zeleninovej náplasti má táto mreža tú výhodu, že dokáže obliecť mierne poškodenú stenu a pestovať mnoho rastlín. Na zemi staviame veľký drevený rám s 5 veľkými vetvami (štvorec a strednú tyč), pričom ich dávajte pozor. Po konsolidácii rámca zavesíme reťazce od konca do konca, na ktorých budú fazule a malé závažia ľahko rásť ... Začíname?

Ideálne na skrytie poškodenej steny pod vodopádom zelene!