+
Ostatné

Dieťa: naše tipy, ktoré mu pomôžu organizovať jeho hodiny

Dieťa: naše tipy, ktoré mu pomôžu organizovať jeho hodiny

Hneď ako vaše dieťa vstúpi do CP, začne zhromažďovať hodiny a rôzne papiere. Malá kancelária mu pomôže organizovať sa každý deň a robiť si dobre domácu úlohu. Ale to nestačí! Ako efektívne ukladať materiály, knihy a poznámkové bloky a nájsť ich v mžiku? Všetky naše rady, ktoré mu pomôžu nájsť cestu!

Úložný priestor na stole pre školské potreby

S dieťaťom by ste mali staviť na praktický a vhodný úložný nábytok: * Stôl vo svojej veľkosti, so zásuvkami, ak je to možné, pre školské záležitosti * Pekné ceruzky a ochranný set pre kanceláriu * Kus nábytku typ škatule, so skrinkami, ktoré sa blízko (to zabraňuje prachu) dať do blízkosti. Ak na zemi nemáte príliš veľa miesta, zvážte investíciu do steny zavesením: * Police: tesne nad stolom bude vaše dieťa môcť do neho napríklad rýchlo vložiť svoje knihy a zásoby. prekrývala poštu na klasifikáciu jej kurzov podľa dní ... A nezabudnite, že niekedy môžeme tiež ukladať krabice pod posteľou!

Knižničná kancelária je dobrý spôsob, ako rýchlo triediť svoje rôzne predmety.

Efektívna metóda triedenia hodín

Na triedenie rôznych kurzov existujú rôzne druhy klasifikačných modulov: * jednoducho kartónové alebo plastové boxy, ktoré sa majú umiestniť pod stôl alebo vedľa neho, * skrinky so zásuvkami triediť svoje kurzy podľa predmetu, * spojivá (jedno napríklad pre vedecké predmety, s oddeľovačom pre každú disciplínu). veľmi účinná metóda je použitie farebných kódov na objednanie hodín podľa predmetu: zelená pre SVT, ružová pre francúzštinu, modrá pre matematiku ... Farebné prúžky sú potom veľmi užitočné a môžete koncept odmietnuť pomocou chráničov prenosných počítačov. ! A predovšetkým, každý večer si so svojím dieťaťom pripravte trochu rituálu: prichádzame zo školy domov, chutíme, robíme domáce úlohy, denné hodiny ukladáme do vyhradených skriniek a pripravujeme tašku na ďalší deň!

Rozmnožujeme skrinky a odkladacie boxy, aby sme uľahčili triedenie!

Vytvorte si skladovací priestor pre svoje hodiny

Na organizáciu nie je nevyhnutne potrebné míňať peniaze. Premýšľajte o zotavení a zneužití! Napríklad, prečo nie je potrebné priskrutkovať kaskádového držiteľa novín ako peňaženku, aby sa vsuli vrecká? A malý kuchynský vozík na kolieskach nájde svoje miesto ľahko pri stole a poskytne ďalšie úložisko ... Na strane domácich majstrov sa internet teší s návodmi, ako si vytvoriť svoj nový úložný priestor alebo nápady na prispôsobenie domácich potrieb: * spojivá vyrobené z cereálnych krabíc * "domáce" organizéry stolov vyrobené z plastových krabíc a trochou farby * maskovacia páska prispôsobiť si notebooky a spojivá a dať im farebný kód alebo vzhľad, ktorý osloví vaše dieťa! Nakoniec, aby ste mu pomohli nájsť cestu okolo, nezabudnite vytlačiť kontrolný zoznam toho, čo by mal vložiť každý deň do svojho spojiva vedľa svojho rozvrhu. Už žiadne zabudnutie, optimalizovaná organizácia a uprataná miestnosť !

Čo keď si vaše dospievajúce ruky špinali ruky?