Užitočný

Školské záležitosti, triedenie na konci roka!

Školské záležitosti, triedenie na konci roka!

Po skončení školského roka začína letné triedenie! Okamžik, ktorý niektorí ocenia, skutočná bolesť hlavy pre ostatných, je to príležitosť zhodnotiť školské záležitosti našich drahých blonďatých hláv. Uchovávané na nasledujúci rok, recyklované alebo zlikvidované: školské potreby sa musia starostlivo triediť!

Zoradiť školské veci - ktoré si ponechať na budúci rok?

Medzi vašou túžbou Úspora peňazí a ochota vašich detí zmeniť všetko, nie je ľahké nájsť šťastné médium! Ako je tomu často, zdravý rozum by mal slúžiť ako váš kompas. Aktovky a viazače v dobrom stave sa dá uchovať pre nadchádzajúci školský rok: stačí odstrániť listy, ktoré v prípade potreby archivujete. * Pokiaľ ide o stráž notebooky , môžete ich tiež znovu použiť v dobrom stave za predpokladu, že zodpovedajú farbám požadovaným vo vyššej triede. * A školská taška ? Musí sa dať uchovať dva roky. Pri jeho zmene majte na pamäti, že niektoré značky ponúkajú zľavový poukaz zákazníkom, ktorí si prinesú starú školskú tašku. Toto je ponuka, ktorú nemožno odmietnuť!

Aby ste sa vyhli zbytočným výdavkom, udržiavajte veci v dobrom stave.

Recyklujte školské veci

Stáva sa, že určité veci nie je možné opätovne použiť vo vyššej triede bez toho, aby boli nepoužiteľné. Je to napríklad prípad krabičiek s plstenými perami alebo neúplných pasteliek. Zostávajúce perá a ceruzky potom môžete skombinovať do súpravy, ktorú vaše deti doma použijú na tvorivé koníčky. Ďalším šikovným nápadom je vytrhnúť stránky ťažko začatých prenosných počítačov a previesť ich späť do pracovných kníh pre domácnosť. Ako hovorí slávne príslovie: nič sa nestratí, nič sa nevytvorí, všetko sa premení!

To, čo už nie je možné v škole používať, sa dá použiť aj doma!

Zahodenie školských vecí

Napriek všetkému úsiliu udržať alebo recyklovať čo najviac školských vecí, budete musieť rezignovať a zahodiť niektoré! To je napríklad prípad učebnice, v ktorej sú zaznamenané domáce úlohy za posledný rok. Niet pochýb o tom, že vaše deti ho radi pošlú do koša (samozrejme do upraveného koša!) Bez akejkoľvek starostlivosti! Upozorňujeme, že nebudete môcť archivovať hodiny a cvičenia počas všetkých školských rokov, inak zmeníte svoj domov na národnú knižnicu! Rozumným prístupom je zbaviť sa kurzov starších ako 2 roky. Veľké triedenie môže konečne začať.

Zahoďte staré chodníky a vytvorte si miesto v hlave a na stole!