Komentáre

Výukový program: výroba sádzačov so starými pneumatikami

Výukový program: výroba sádzačov so starými pneumatikami

Plochá pneumatika? Chic, potom máme konečne dobrý dôvod na to, aby sme si vytvorili domáci pestovateľ. DIY, ktorý má malý efekt v záhrade, položený na zemi alebo naskladaný, s plochou pneumatikou alebo dokonca s nákladom starých pneumatík na šrot ... A prisahal, že žiadny sused nebude mať to isté!

Materiál

Pneumatiky Bridlicová plsť alebo krieda Dobrá rezačka Rekuperačné dosky pre spodnú geotextiliu a zošívačku Farba na striekanie Pôdny kompost Rastliny Skrutky a skrutkovač (voliteľné)

Fázy

1. Umyte pneumatiku. Áno, čítate to správne! Správne čistenie mydlom a vodou pripraví vonkajší povrch pre lepšiu priľnavosť farby ... ale tiež zbaví vnútro všetkých látok toxických pre rastliny. Osušte alebo nechajte uschnúť.2. Odrežte pneumatiku. Pneumatiku položenú naplocho na zem, nakreslite kľukaticu s bielou značkou alebo kriedou. Spojte stredový krúžok so stranou kolesa pod určitým uhlom, potom so stranou do stredu, so stredom do strany a tak ďalej, až kým si okolo seba nenatiahnete kľukaticu. Strihajte pomocou vhodného noža alebo noža, v závislosti od objektu, s ktorým najľahšie manipulujete. Dávajte pozor, aby ste sa neporezali! Tento krok nie je povinný, poskytuje zúbkovanú hranu. Ak uprednostňujete pneumatiku tak, ako je, prejdite na krok 5. 3. Obráťte pneumatiku ako rukavicu, čo umožní bodom vyrezaným z pneumatiky prirodzene sa orientovať smerom von. V závislosti na pneumatike získate hladkú alebo inú textúru ... ale môžete sa tiež varovať, otáčanie pneumatiky vyžaduje minimálnu silu, chodidlá a ruky. 4. Natrite vonkajšiu stranu pneumatiky bomba v niekoľkých po sebe nasledujúcich vrstvách. Nechajte ich medzi sebou zaschnúť.6. Pridajte kvetináč pozadie, inak tam pôda nezostane! Jednoducho odložte dosky a priskrutkujte ich na pneumatiku. Koniec s vrstvou geotextílie: narezajte ju zhruba tak, aby zakrývala spodnú časť, mierne stúpa po stenách a zošíva. 7. Vyvŕtajte pneumatiky na troch alebo štyroch miestach po stranách pomocou vŕtačky alebo razidla, aby sa umožnilo odtekanie prebytočnej vody. 8. Vytvorte dekor! Môžete si zvoliť, či naložíte svoju sejačku na iné pneumatiky natreté v stĺpci, naskladať niekoľko sadeníc do ofsetu atď. Nechajte svoju fantáziu bežať divoko a naskrutkujte pneumatiky naskladané spolu, aby ste predišli pádu.9. Naplňte kvetináče so základňou ílových guľôčok alebo štrku na odtok, potom s pôdou na zalievanie. Zasaďte vybrané rastliny do stredu, je koniec!