Informácie

Ako čistiť mosadz?

Ako čistiť mosadz?

Máte niečo pre moderný dekor s mosadznými nádychmi? Iba nevýhoda, údržba ... Neprepadajte panike, tu sú naše najlepšie tipy na dôkladné vyčistenie a dokonalé osvetlenie vašej izby.

Naše vynikajúce tipy:

- 100% účinnosť s mydlovou vodou - tip babičky: zubná pasta - zázrak s kečupom a inými omáčkami - základňa Coca Cola na čistenie mosadze - kúpeľ v bielom octe

1. 100% účinnosť s mydlovou vodou

Pre vaše mosadzné doplnky nemôže byť nič také lesklé, ako by práve opustili obchod. Vezmite mydlo a zrieďte ho v horúcej vode. Miešajte, kým nedosiahnete homogénny výsledok, a mosadz vyčistite handrou namočenou v zmesi. Potom opláchnite mäkkou handrou a osušte. Mágia.

© Muuto / Ikea

2. Špička babičky: zubná pasta

Tip, o ktorom by sme nemuseli nutne myslieť, aby naše mosadzné predmety žiarili. Stačí vložiť zubnú pastu na handričku a jemne ju vtrieť do mosadze. Potom opláchnite čistou vodou a osušte tkaninou z mikrovlákna. Mosadz bude ako nová!

3. Zázrak s kečupom a inými omáčkami

Áno, áno, čítate správne, horúce omáčky a kečup vám umožnia vyčistiť mosadz a zažiariť za pár minút. Preto si pár kvapiek na handričku a mosadzný nábytok jemne očistite. Potom všetko jednoducho opláchnite vlhkou handrou a osušte. Chytrá, nie?

© House Doctor / Hartô

4. Dno koksu na čistenie mosadze© Golden Biscotti / Joseph Joseph Coca-cola je dokonalý antioxidant pre mosadz, zvlášť účinný pri akomkoľvek príslušenstve alebo nábytku, ktoré sa ťažšie získava. Ideálne je nechať svoj mosadzný predmet nasiaknuť tekutinou (samozrejme pre malé doplnky a bez žiaroviek), môžete tiež namočiť látku alebo špongiu z kakaa a jemne trieť. Opláchnite a osušte mäkkou handrou. S výsledkom budete prekvapení!

5. Kúpeľ z bieleho octu

Najlepšie na posledný: biely ocot. Neexistuje lepší spôsob, ako odstrániť alebo zmierniť škvrny na vašom mosadznom príslušenstve. Najprv nezabudnite na rukavice, potom ocot zmiešajte s horúcou vodou v miske. Nechajte svoj objekt niekoľko minút vsiaknuť (táto metóda je platná iba pre pomerne malé objekty) a trite ho špongiou pokrytou hrubou soľou. Potom všetko opláchnite vodou a osušte. Nie je to zlé?

Video: Leštění mosazi, jak na to, leštění mosazného kování, polishing of brass (Septembra 2020).