Tipy

Ako zorganizovať rodinné stretnutie bez stresu?

Ako zorganizovať rodinné stretnutie bez stresu?

Pri organizovaní veľkých rodinných osláv, ako sú bratranci, sa často vyskytujú bolesti hlavy. Stretnutia, ktoré spájajú celý kmeň, tiež pomáhajú udržiavať zväzky a sú sústredením tepla a smiechu ... Stručne povedané, iba šťastie! Dáme vám kľúče na usporiadanie dobrého rodinného času ako kuchár, bez stresu alebo falošných tónov!

Naplánujte si stretnutie rodiny vopred

Kľúčom k úspešnej rodinnej oslave je byť dobre organizovaný a motivovať tím okolo vás delegovať úlohy , v závislosti od talentu každého z nás (tvorivosť sa stará o dekor, zábavu, hudobníkov malého koncertu ...)! Ak chcete začať, musíte sa dohodnúť na hlavných bodoch dovolenky: * Kto je pozvaný na stretnutie rodiny? * Kedy sa to uskutoční? Ideálne: za pekného počasia! Niektoré stránky vám pomôžu nastaviť najlepší dátum , napríklad Doodle alebo Dooliz. Nezabudnite povedať svojej veľkej tete Sophie, ktorá nemá počítač! * Kde ju usporiadať? V reštaurácii? V chalupe? Nezabudnite rezervovať v dostatočnom predstihu! A ak máte to šťastie, že máte veľký dom, opýtajte sa sami seba, či máte na mieste všetko, čo potrebujete: potrebujete si prenajať nábytok, stoličky, riad, vybavenie? * Chcete navrhnúť tému? Ak áno, aké dekoratívne prvky budete musieť hrať hru až do najmenších detailov? * Aký je rozpočet? Nevyhnutné, aby bolo možné v prípade potreby požiadať všetkých o účasť! * A čo budeš jesť? Nakoniec, aby počas večera všetko fungovalo dobre, zostavte presný zoznam osôb, ktoré budú robiť: zbierať prenajaté vybavenie, kupovať chlieb atď.

Najťažšia časť pri organizovaní rodinného jedla? Nájdite dátum!

Pripravte rodinnú oslavu

Teraz, keď je váš zoznam úloh kompletný a úlohy sú rozložené, je čas posunúť sa vpred efektívne! Najskôr si zarezervujte miesto a potom ich odošlite pozvánky : aj keď každý vie dátum, pozvanie (papierové alebo virtuálne) je dôležité, symbolicky a pre praktickosť: magnetická pozvánka na chladničku sa nezabudne! Nezabudnite uviesť svoje téma a poslať ich najmenej dva mesiace vopred. S pripomenutím injekcie e-mailom dva týždne predtým pre hlavy rodiny. Vezmite prosím na vedomie vyššie, čo by mali priniesť všetci: prestieradlá, uteráky a prípadne niečo na jedenie alebo pitie ... A neváhajte sa opýtať hostí, keď sa ich pýtajú, či sa chcú zapojiť, proti prúdu alebo počas dňa. J (fotografujte, starajte sa o animáciu ...). Týmto sa dá predísť určitému napätiu: „Rád by som pomohol, ale nič ma nepýtali.“

Po skončení večierky si pekné pozvánky pamätajú.

© N / A

Ozdobte miesto pre rodinnú oslavu

Pokiaľ ide o dekoráciu, rovnako ako pri svadobnej hostine, ak môžete prísť deň pred ozdobou, bude to jednoduchšie. V opačnom prípade ráno príďte so všetkým, čo potrebujete na rozjasnenie miesta a ramená na inštaláciu všetkého! V závislosti na téme premýšľajte o tom, ako zarobiť zábavu lacno a rýchlo: * zaveste pekne ľahké girlandy alebo papierové lucerny * zaveste balóny na strop (v klastri, je to veľmi pekné), * umiestnite pekné vrcholy. : môže to byť príležitosť zorganizovať pre deti dielňu pre domácich majstrov na daždivých víkendoch! * Rozhodnite sa pre pestré jedlá * Tu a tam pridajte kvetinové aranžmány na rozjasnenie * Vytvorte si vlastné štítky pre stolový plán * a-mu-sez-vous!

Živá a harmonická tyrkysová dekorácia pre bufet, vďaka ktorej budete chcieť!

Pripravte si jedlo na rodinné stretnutie

Nerealizujeme jedlo pre 15 alebo 30 ľudí! Aby ste si uľahčili život, stavte na bufet s veľkými kolektívnymi jedlami. V takom prípade bude ľahšie dať každého do práce (každý niečo prináša). V opačnom prípade si môžete tiež vyrobiť mačiatko (online, napríklad na Leetchi) a ísť nakupovať s niekoľkými ľuďmi. Ak je leto, stavte čo najviac na studené jedlá, ktoré môžete pripraviť deň vopred a zabaviť všetky chladničky v okolí! Ak stretnutie trvá niekoľko dní, posledné jedlo sa môže použiť na dokončenie zvyškov a nie na plytvanie. A nezabudnite na detaily, na ktorých záleží, napríklad na kávu! Uistite sa, že máte všetko, čo potrebujete: kávovar, filtre, cukry ...

Vyberte si studené jedlá: osviežia hostí a ľahšie sa pripravia!

Ako uľahčiť zlúčenie rodiny?

Plán na aktivity : hudba, hry v prírode (sieť a loptičky, bedminton) ... Pozrite sa, čo je možné robiť okolo (dlhá prechádzka) a stavte si na rodinné aktivity, ako je napríklad fotobot: nejaké domáce doplnky a vy budete mať nádherné fotografie so suvenírmi! Môžete tiež urobiť rodokmeň alebo rodinný kvíz: projekt PowerPoint v deň D je skvelý! Naplánujte asi dvadsať otázok: Koľko detí na tejto strane, kedy bola táto fotografia, meno babičky Cécile ... Pre väčšiu atmosféru si môžete vytvoriť tímy, ktoré súťažia s bzučiakmi ... Vyberte si neodolateľného rozhodcu! Dôležité je, že každý vloží ruky do cesta, aby sa o domáce práce nestarali vždy to isté! Pochopíte, že pre úspešné zlúčenie rodiny potrebujete predovšetkým dobrú organizáciu a efektívnu tímovú prácu! Je to len na vás.

Aké aktivity plánujete na znovuzjednotenie tety Germaine a malého Félixa?