Komentáre

Inštalácia vnútorných dverí v 5 krokoch

Inštalácia vnútorných dverí v 5 krokoch

Myslíte si, že inštalácia dverí je neprekonateľná? Nie je. So správnymi gestami a nástrojmi sa tam dostanete bez problémov. Tu uvádzame kroky na inštaláciu interiérových dverí vo forme dverového bloku, najjednoduchšieho riešenia.

Fázy:

- Pripravte si inštaláciu dverovej jednotky - Vyberte si dvere - Nainštalujte dverovú jednotku - Upevnite dverovú jednotku - Vykonajte dokončovacie dotyky

1. Pripravte inštaláciu dverovej jednotky

Ak je inštalácia jednoduchá, vyžaduje sa predovšetkým vybavenie správnym vybavením. Tu je zoznam: - nová dverová jednotka - vŕtačka skrutkovača - meter - ručná píla - vodováha - drevené kocky 5 mm - skrutky a hmoždinky - dva podpery - ceruzka - polyuretánová pena. Dverová jednotka pozostáva zo súpravy pripravenej na inštaláciu, ktorá spája dvere a rám, čo je jednoduché riešenie pre tých, ktorí chcú vymeniť vnútorné dvere. Ale pozor, pred nákupom musíte bezpodmienečne vykonať všetky merania polohy dverí, aj keď ide o výmenu existujúceho dverového bloku.

2. Vyberte si dvere

Po zmeraní šírky a výšky rámu sa môžete vydať na model dverovej jednotky. Využite príležitosť a vyberte si rukoväť podľa svojho vkusu, pretože sa často predáva samostatne. Ďalším dôležitým detailom je smer otvárania vašich dverí. Musí súhlasiť s usporiadaním miestnosti. Skontrolujte, ktorý z preferovaných zatlačení, doprava alebo doľava.

3. Nainštalujte dverovú jednotku

Ak chcete nainštalovať vašu dverovú jednotku, skontrolujte, či správne sedí na svojom mieste. Ak blok pri prvom pokuse neprejde, položte ho na podpery, vykonajte presné merania polohy a preneste ho do stojanov dverového bloku. Odrežte prebytok. Potom vložte blok späť do zárubne, vložte drevené kliny, aby medzi spodnou časťou dverí a podlahou zostal voľný priestor, a potom pomocou vodováhy skontrolujte jeho vyrovnanosť, to znamená, že je dokonalá horizontálna a vertikálna.

4. Pripojte dverovú jednotku

Aby to pre vás bolo jednoduchšie, začnite inštaláciou rámu alebo zvisle, bez dverí. Vezmite si skrutkovač vŕtačku a vyvŕtajte tri otvory na každej strane do drážky stojana po celej výške. Zatlačte zátky do otvorov a pomocou skrutiek pripevnite zárubňu k priečke pomocou skrutkovača. Znovu skontrolujte vodovodnú hladinu a podľa potreby ju upravte. Potom znova zložte dvere, aby ste sa uistili, že sa dvere dobre otvárajú a zatvárajú bez trenia na podlahe.

5. Zaistite povrchové úpravy

Po upevnení čapu môžu existovať určité medzery medzi čapom a prepážkou. Môžete ich vyplniť polyuretánovou penou alebo omietkou, aby sa upevnenie dokonalo. Akonáhle bude tesnenie úplne suché, budete musieť odrezať prebytočnú penu, piesok a natrieť všetko, aby bol celý harmonický. Teraz môžete znova zložiť dvere a vidieť, že sú funkčné.