Komentáre

Stredomorská kuchyňa

Stredomorská kuchyňa

Teplá a priateľská kuchyňa je srdcom a dušou každého stredomorského domu. V prípade kuchyne s dôrazom na spev oslovte všetky svoje zmysly: pachy, tvary, farby, materiály ... Účel: odrážajte umenie života na juhu Francúzska tým, že prinesiete dobrú dávku čerstvosti. Prehľad základných prvkov kuchyne so stredomorskou výzdobou.

Farby kuchyne v stredomorskej výzdobe

Kto hovorí o stredomorskej výzdobe, hovorí k základom. Nechajte sa inšpirovať prvkami z juhu a ich farbami, ktoré oživia vašu kuchyňu. Obloha, piesok, slnko, zem ... Stredomorský štýl je skutočný návrat domov. Takže v kuchyni bude biely ako dominantný odtieň najlepším spojencom na zachytenie svetla na juhu (najmä na typické biele kamene). Farbu prinesie aj vďaka striekajúcej vode v cementových dlaždiciach: azúrovo modrá, limetkovo zelená, citrusovo žltá ... Okraje a ich teplé tóny sú tiež súčasťou niekoľkých terakotových kvetináčov roztrúsených sem a tam. Veľké plus: dláždená podlaha, hviezda pokrývajúca juh Francúzska. Tip: Pre modernejšiu poznámku môžete veľmi dobre pozvať pár dotykov nehrdzavejúcej ocele, ktoré dokonale splynú s bielou a okrovou farbou.

Hlavne biela a dotyk slnečných farieb s cementovými dlaždicami.

Prírodné vlákna pre stredomorskú výzdobu

Stredomorský štýl to miluje: v južnej kuchyni sú nevyhnutné prírodné vlákna a ich teplé farby. Pozrite sa na starý drevený nábytok, ktorý v priebehu času zvetrával, vrátane impozantného a priateľského stola. Rozviňte ratanový koberec, zaveste bambusové svetlá, nainštalujte prútené úložné skrinky a zbierajte prírodnú bielizeň. Jedná sa o slnečný dekor. Tam vám chýba len pár doplnkov na dokončenie výzdoby stredomorskej kuchyne, ako sú napríklad drevené kuchynské potreby.

Drevené a prírodné, surové farby a veľké hodiny, takže vám neunikne siesta!

Doplnky stredomorskej dekorácie

Rám je nastavený, zostane iba ozdobiť stredomorskú kuchyňu niekoľkými dobre vybranými doplnkami. Začnite zbieraním krásnych historických dosiek v rôznych tvaroch, farbách a veľkostiach. Potom ich zaveste na stenu a vytvorte pestrý mrak. To isté môžete urobiť so slamenými klobúkmi, ktoré do miestnosti okamžite prinesú „dovolenkového“ ducha. Tiež nakupujte demižóny rôznych veľkostí, aby ste ich vystavili na polici alebo pripravili vázy na umiestnenie veľkých olivových ratolesťov. Vystavujte keramiku a keramiku a dokončite výzdobu svojej stredomorskej kuchyne inštaláciou miestnych rastlín: malé olivovníky v kvetináčoch, tráve, levanduľa, rozmarín, mäta ... Dajte vôňu na mape a doprajte si!