Ostatné

Prečo si DIY dáva dobrú náladu?

Prečo si DIY dáva dobrú náladu?

V posledných rokoch nadšenie pre domácich majstrov rastie. Od pletenia po kaligrafiu cez šitie, keramiku, varenie alebo vytvorenie domácej kozmetiky sú všetky prostriedky vhodné na uvedenie vašich rúk a kreativity do činnosti a nadšenci pre domácich majstrov sa stali v rekordnom čase hviezdami blogosféra a Instagram. Majte na pamäti, že okrem trendov je manuálna práca oveľa viac ako záľuba a je to vynikajúci spôsob, ako každý deň relaxovať a zlepšovať svoju náladu. Tu je najmenej 6 dobrých dôvodov na precvičenie činnosti pre domácich majstrov s úsmevom (as úsmevom!)

Robiť niečo rukami verí v seba samého

Dostať sa do manuálnej činnosti je niečo ako stávkovanie na seba. Začína to od ničoho, postupuje postupne a objavuje zručnosti, o ktorých sme doteraz nevedeli. Často a za predpokladu, že sa pustíte do projektov vhodných ťažkostí, uvedomujete si, že s trochou vytrvalosti nie je možné dosiahnuť žiadny cieľ. Potom môžeme čeliť stále ambicióznejším projektom a uvedomujeme si, že nie sme natoľko nemotorní, leniví alebo netrpezliví, ako sme si mysleli na začiatku. Tento postup a skutočnosť, že objavujeme nové talenty, zvyšujú sebavedomie a robia z vás hrdosť na vykonanú prácu.

© DR

DIY vám umožní vyjadriť sa

Nie každý je schopný vložiť slová do svojich emócií. DIY je okružný spôsob, ako sa rozprávať, vybrať si oblasť prejavu, v ktorej môžete slobodne ovplyvniť svoje pocity a pocity. Máte šťastnú náladu? Vytvorte si kvetinový vankúš na pohovku! Chcete niekomu povedať, že ich máte radi? Urob niečo pre neho! Máte pocit, že je čas postarať sa o seba? Vytvorte si príjemné jedlo alebo telový krém s vôňou, ktorá sa vám páči! Vytvárať znamená tiež odhaľovať aspekty jeho osobnosti, ktoré sa nemusia nevyhnutne odhaliť každý deň. Znamená to akceptovať jedinečnosť a pozitívne kultivovať svoje rozdiely.

© DR

Tvorba sa stará o seba

Projekty pre domácich majstrov majú pozitívny vplyv na našu náladu, pretože umožňujú ozdobiť náš interiér alebo našu skriňu. Pripomínajú tiež remeslá nášho detstva a znovu nás spájajú s jednoduchým potešením vyrobiť pompoms alebo papierové girlandy. Dávajú význam nielen konečnému stvoreniu, ale aj potešeniu, ktoré sa pri jeho realizácii dosiahlo. Drobenie domácich majstrov sa tiež spomaľuje. V čase, keď nás v ten istý deň vyvoláva spoločenský tlak na prácu, zábavu, kultiváciu, športovanie atď., Nás manuálna práca núti opýtať sa a akceptovať, že projekt si vyžaduje čas a vyžaduje si to. trpezlivosť byť dobre vykonaný.

© DR

Ručné činnosti vás urobia šťastnými

DIY pomáha v boji proti stresu: veľmi vážne štúdie ukazujú, že manuálne činnosti znižujú úroveň stresu a zlepšujú celkovú náladu. So zameraním na manuálnu prácu sa postupne znižuje srdcová frekvencia a úzkosť a umožňuje vám uvoľniť napätie nahromadené počas dňa alebo týždňa. Zameraním sa na prácu, či už ide o výšivku, hrnčiarstvo alebo kaligrafiu, si oddýchnete, zabudnete na svoje starosti a ponoríte sa do stavu, ktorého výhody sú podobné výhodám meditácie. Niektorí psychiatrickí vedci dokonca tvrdia, že manuálna práca upokojuje depresiu. Napríklad podľa Barryho L Jacobsa, výskumník v oblasti neurovedy na Princetonskej univerzite, pletenie by svojou opakujúcou sa povahou zvýšilo množstvo serotonínu v nervovom systéme a regulovalo náladu depresívnych subjektov.

© DR

Drotárstvo sa odpojuje!

V dobe, keď trávime čoraz viac času pred obrazovkami, v práci a vo voľnom čase, si DIY vyžaduje, aby sme sa odpojili, aby sme mohli naplno zažiť súčasný okamih. Manualita tým, že sa vedome umiestňujeme v čase a priestore, približuje nás k skutočnému svetu a pomáha nám dosiahnuť úroveň všímavosti, ďaleko od automatizácií každodenného života. Doktor filozofie Pascal Chabot, ktorý študoval fenomén vyhorenia, to potvrdzuje: „Jedným z hlavných zdrojov súčasnej nevoľnosti je nepochybne nadmerná abstrakcia“. S týmto vedomím nás DIY oslobodzuje od tejto abstrakcie tým, že nám umožňuje transformovať naše myšlienky a nápady na činy, na objekty. Tento vzťah k veci, k procesu rozpracovania alebo transformácie pomocou manuálnej činnosti, nás spája s hmatateľným svetom a úlohami, kde je zrejmý význam.

© DR

Manuálne aktivity sú dobré aj pre seniorov

DIY, jednoduchá zábava pre babičky? Nie som si tým istý! Ak sa stále viac mladých ľudí necháva zviesť domácimi, starší ľudia majú záujem praktizovať aj manuálnu činnosť, ktorú majú radi. V skutočnosti by to stimulovaním nervových spojení pomohlo znížiť stratu pamäti v dôsledku veku a zlepšiť zdravotný stav pacientov s demenciou a Alzheimerovou chorobou. A samozrejme, čím skôr začnete, tým menej je pravdepodobné, že vás postihne poškodenie mozgu! Dobrá správa pre nadšencov pre domácich majstrov, ktorí bez toho, aby si to uvedomovali, sú dobrí pre svoju náladu a myseľ. Podobne by niektoré jemné činnosti, ako je pletenie, chránili pred objavením sa artritídy v rukách. Na záver, DIY má všetko!