Informácie

Neo art deco, dych čerstvého vzduchu pre 30. roky 20. storočia

Neo art deco, dych čerstvého vzduchu pre 30. roky 20. storočia


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Nemohli ste to ujsť! Velvet, mosadz, mramor ... materiály a línie z tridsiatych rokov 20. storočia priniesli comeback, ktorý v dekoratívnej sfére nebolo možné pozorovať viac. Art Deco, prepracovaný do celých kolekcií hlavných značiek, interpretovaný návrhármi interiérov v hoteloch a reštauráciách, sa Art Deco prezentuje v novom svetle a buďme úprimní, je to úžasné. Niekoľko inšpirácií, ktoré vám pomôžu vdýchnuť tohto ducha neo art deco do vášho domu.

Sametová vášeň

Samet v štýle Art Deco sa už niekoľko rokov objavuje v katalógoch. Pokiaľ ide o farby, neodporúčame žiadne šialenstvo ... prášková ružová, lesná zelená, polnočná modrá alebo dokonca šedá myš. Ak ich už prijali pohovky, ležadlá alebo vankúše, nováčikovia sa v tejto sezóne vyzývajú, aby poskytli tieň. Rovnako ako vankúšik navrhnutý spoločnosťou ENOstudio so zlatou kovovou štruktúrou a minimalistickým vzhľadom. Sofistikovaný a dotyk pôvabu sa pozýva do obývacej izby v modernom budoárskom štýle. Rovnako luxusné, dizajnérske stoličky od House Doctora prinášajú charakter jednoduchému blond drevenému stolu.

© ENOstudio / House Doctor

Zlaté a mramorové bankovky

Zriedkavo jeden bez druhého, biely mramor a mosadz evokujú materiály použité v hojnosti v dobe Art Deco. Moderne a moderne vyzerajú a majú podobu pekných bočných stolov s grafickými vrchmi a nohami alebo ľahkými a vzdušnými stolovými lampami. Vďaka svojim jednoduchým líniám a mierne zaťaženému estetickému tvaru tieto kusy nemajú žiadny problém zasunúť sa do našich súčasných interiérov bez toho, že by sa vôbec rozhodli, že si zahrajú kartu s celkovým vzhľadom 30. rokov.

© Cyrillus / Photonic Studio

Zdroje inšpirácie pre návrhárov interiérov

Ak sa v 30. rokoch 20. storočia opätovne investovali katalógy, platí to aj pre moderné reštaurácie a hotely v európskych hlavných mestách. Podľa čarovnej prútiky interiérových architektov, ako je Dorothée Meilichzon, ktorá ju označila za špecialitu, sú hotel Panache v Paríži alebo dokonca Henrietta v Londýne oblečený do povrchovej úpravy a predpokladá sa, že kusy nábytku sú vybavené inšpiráciou v štýle Art Deco.

© Henrietta / Hôtel Panache

Maison Père x La Redoute Interiors

Najprv poznáme Camille Omerin, zakladateľku Maison Père, pre jej atraktívnu značku retro inšpirovaných dámskych konfekčných odevov. Keď však spoločnosť La Redoute Interiors s ňou plánuje dekoratívnu zbierku kapsúl, táto využije príležitosť na prehodnotenie francúzskeho jazyka a predstaví mu klasicistickú víziu. Vzrušená chineuse si pre túto spoluprácu predstaví dvanásť kusov, ktoré boli do veľkej miery inšpirované tridsiatymi rokmi 20. storočia, aby zariadili obývaciu izbu, ako napríklad toto neuveriteľné modulárne kreslo, ktoré sa stáva pohovkou alebo dokonca pohovkou na oheň. Pokiaľ ide o materiály, prirodzene sa mení na zamat, mramor, mosadz a tiež na brúsený krištáľ, klasika! Elegantné a asertívne, tieto krásne výtvory sú poctou tridsiatym rokom.

© La Redoute Interiors

Tapety 30. rokov

Nie sú to len nábytok a dekoratívne predmety, ktoré boli silne ovplyvnené tridsiatymi rokmi! Tapeta, v tej dobe tiež nostalgická, nájde vo svojich vzoroch a farbách niektoré inšpirácie z iného obdobia. V programe pre vydavateľov: štruktúrované línie, geometrické vzory, arabesky, sýte farby a samozrejme základný zlatý povrch, ktorý dodáva ich šarmu štylizované prúžky. Naše miláčiky? Model z roku 1925 v Papermint a Minispiral navrhnutý Erica Wakerly, dostupný u Au Fil des Couleurs.

© Papermint / Au Fil des Couleurs

Inšpirovaný riad

Zastavte to všetko! Jedlá boli tiež v súlade s Art Deco. Prvé miesto v modernom a prepracovanom dizajne je zdobené peknou zlatou patinou. Pokiaľ ide o taniere a misky, využívajú geometrické vzory vo vysoko dekoratívnych kovových povrchových úpravách.

© Ferm Living / Delamaison

V kúpeľni v 30. rokoch 20. storočia

V kúpeľni, ktorá bola pracovne čiernobiela, vyskočila v 30. rokoch minulého storočia zamrknutím oka. Za predpokladu, že sa vsádzate na pár základných vecí ... * keramika: pre umývadlá, police alebo dokonca toalety s elegantnými a veľkorysými krivkami. Milujeme ich zvláštny vzhľad predovšetkým! * biele dlaždice: pokrýva stenu od podlahy po strop a poskytuje dokonalú atmosféru. Štvorcové, obdĺžnikové, biele alebo čierne kĺby, záleží len na vás! * čierna a biela podlaha: ak je obklad šachovnice už roky populárny, dnes počítame so šesťuholníkovou mozaikou (ktorá sa podľa potreby mieša), aby v kúpeľni dýchala moderného ducha art deco * zrkadlo: skosené, dláto, benátske ... zrkadlo 30. rokov musí byť jednoduché, rafinované, ale vždy plné kúzla.

© Panache HotelKomentáre:

 1. Ignatius

  Aká nevyhnutná fráza ... super, pozoruhodný nápad

 2. Faer

  PTS sa to páčilo))

 3. Goltilkree

  Thank you for this information, but I dare to add some criticism, it seems to me that the author overdid it with the presentation of the facts, and the article turned out to be rather academic and dry.

 4. Mezilkree

  Na mojom, u niekoho abecedne алексия :)

 5. Gakasa

  Great, but the alternative?

 6. Ariss

  Plne súhlasím so všetkým vyššie uvedeným.Napíšte správu