Komentáre

Ako efektívne zorganizovať maliarske práce doma?

Ako efektívne zorganizovať maliarske práce doma?

Pohybujete sa alebo chcete skontrolovať dekor vášho interiéru? V oboch prípadoch je čas vziať kefy! Ale pozor, prelakovanie stien nemožno improvizovať. Pre čistú a elegantnú prácu jedno slovo: organizácia. Každý odborník na farby vám povie, že nejde iba o nanesenie jednej alebo dvoch vrstiev farby na steny. Zhrnutie rôznych fáz lokality.

1 / Pred prácami si dobre vyberte farbu

Vykonávanie maliarskych prác v domácnosti, dokonca aj v jednej miestnosti, znamená dobrú organizáciu. Najskôr si vyberte farbu a opatrne! Tento krok sa zdá byť zrejmý, ale nemal by sa brať na ľahkú váhu. Výber farby je nevyhnutný, pretože dodá miestnosti celkovú atmosféru. V prípade spálne uprednostňujte upokojujúce farby, napríklad modré, v obývacích izbách si môžete ľahšie zvoliť svetlé farby, ako je žltá alebo oranžová. Druhým dôležitým bodom, ktorý treba zohľadniť, je druh farby. Pre vlhkú miestnosť, napríklad do kúpeľne alebo kuchyne, zvoľte farbu na báze oleja so saténovou alebo lesklou povrchovou úpravou laku. Dva typy umývateľných a vode odolných farieb, perfektné kritériá pre tento typ častí. Pre obývacie izby, ako je obývacia izba, jedáleň alebo spálne, bude matová úprava vhodnejšia, pretože im poskytne príjemnejší vzhľad!

Nezabudnite, že jas vašej izby môže ovplyvniť farbu, ktorú si vyberiete!

2 / Definujte rozpočet a materiál potrebný pre maliarske práce

Po výbere farby a typu farby presne definujte priestor a vypočítajte plochu v metroch štvorcových. to vám umožní poznať vaše presné potreby v oblasti maľby a súvisiaceho rozpočtu. Potrebné je tiež zadefinovať potrebné doplnkové vybavenie: kefy, valčeky, polohovateľnú lepiacu pásku ... Určite bude tiež potrebné, v závislosti od stavu vašich stien: opravný tmel na zasunutie dier, špachtle, spodná vrstva plienka ... Po definovaní zoznamu vybavenia nezabudnite zostaviť plán plánovania času práce. Zostavte si program podľa logického poradia postupu prác a vedľa každej fázy definujte skutočné termíny. Napríklad popoludnie na kúpu zariadenia, 3 hodiny na vyplnenie otvorov v stenách, 1 alebo 2 dni na vyfarbenie a vysušenie prvej vrstvy ... Organizácia podľa vopred stanoveného plánu znamená, že nezabudnete na krok , ale tiež uvedomiť si rozsah maliarskeho diela globálnym spôsobom.

Neváhajte požiadať o radu v obchode, aby ste mali všetko, čo potrebujete!

3 / Pripravte pôdu pred lakovaním

Príprava priestoru pred vstupom do jeho priestoru je únavná, ale pre dobre vykonanú prácu je nevyhnutná! Najprv vyberte nábytok alebo ho zhromaždite v strede miestnosti, aby ste sa mohli voľne pohybovať, a chráňte ho veľkou plastovou plachtou, ktorá sa nebojí štetcov. Bolo by škoda poškodiť vašu krásnu pohovku v škandinávskom štýle, však? Po druhýkrát premýšľajte o ochrane podlahy, stropu a soklov, aby ste predišli akémukoľvek pretečeniu alebo náhodnej maľbe. Nakoniec premýšľajte o vyčistení stien a povrchov, ktoré sa majú natrieť. Vyčistite ich mäkkou handričkou, nerovnosti obrúste a nakoniec vyplňte otvory opravným tmelom: cieľom je získať čo najrovnejšiu plochu. Nechajte tmel zaschnúť po dobu uvedenú na produkte a potom nasaďte blúzu maliara: stena je pripravená na opätovné natretie!

Pred zakúpením jednovrstvovej farby sa poraďte so zákazníkmi.

4 / Je čas maľovať steny!

Predtým, ako sa pustíte do nanášania farby, ktorá prevráti vaše srdce a zaistíte lepšie priľnutie farby a trvalý výsledok, zvážte nanesenie podsady farby. Po zaschnutí podsady môžete konečne začať nanášať farbu. Pre krásne zakončenie budete potrebovať tri až päť vrstiev farby, len to (pamätajte na záujem o definovanie rozvrhu pred projektom!). Niektorí výrobcovia dnes ponúkajú takzvané jednovrstvové farby, to znamená farby, ktoré vyžadujú iba jednu aplikáciu. Sľub je lákavý, ale pozor na konečný výsledok. Naša rada: pred začatím si overte, či sa vám vykreslenie hodí, inak by vaša peňaženka mohla nanešťastie trpieť. Užitočné informácie: niektoré farby majú skrátenú dobu schnutia, čo vám napríklad umožní nanesenie dvoch vrstiev v ten istý deň. Akonáhle je posledný náter úplne suchý, môžete reorganizovať svoj interiér ... a užiť si svoju prácu!

Sadnite si na pohovku a obdivujte výsledok!