Informácie

Drevený plot, toto prirodzené a moderné oddelenie

Drevený plot, toto prirodzené a moderné oddelenie

Je oceňovaný pre delenie ľahkosťou, je drevený plot kradol show z nevyhnutného baldachýnu, hviezdy separácií už niekoľko rokov? Tieto jednoduché drevené príchytky, ponechané surové, lacné a ľahko sa inštalujú, sa postupne dostávajú na dekoratívne pódium. Jednotlivci aj dizajnéri ich používajú a zneužívajú v celom dome, ako aj na záhrade. Pozrite sa na rôzne spôsoby, ako ho prijať doma.

Zväčšite priestor a prepustite svetlo

Ak chcete vizuálne zväčšiť akúkoľvek miestnosť, zvislosť dreveného plotu je na špičkovej úrovni! Grafický, prírodný, tento veľmi módny oddiel je nádherným spôsobom, ako prepustiť svetlo. Okrem toho je to skutočný balet, ktorý sľubuje, že sa objaví na vašich stenách po celý deň. Vytváranie priestorov bez úplného uzavretia sa v interiéroch stalo skutočnou výzvou. V tomto dome je možné ponúknuť vstupný / predsieňový kútik, kde predtým vstupoval priamo do obývacej izby a zároveň si užíval jas obývacej izby.

© Leroy Merlin

Plot pre malé hranice

Keď sa návrhárka interiéru Marion Lanoë ujala renovácie tohto bytu v Lyone, chcela priniesť svetlo a vizuálne vymedziť funkcie určitých priestorov. Okrem farebnej hry sa s niekoľkými drevenými oploteniami uskutočňujú určité oddelenia, najmä medzi chodbou a kuchyňou. Na pokrytie lúčov, ktoré zostali v obývacej izbe surové, je namontovaná druhá zalesnená stena, ktorá izoluje kancelársku plochu od obývacej izby. Nakoniec, ako pripomienka ostatných miestností a aby zostali v prirodzenej atmosfére, je nainštalovaných aj niekoľko príchytiek na oddelenie záchodu od vane v kúpeľni.

© Marion Lanoë

Zábradlie na schodoch

Drevený plot je veľmi dobre znázornený na schodoch veľmi často. Drevené lišty, ktoré sú pripevnené priamo na schodoch, v mrknutí oka vnášajú moderný nádych bez toho, aby ignorovali bezpečnosť najmenších.

© Transition Interior Design

Štýl efekt

Ak ste na drevené klaustry paralelne zvyknutí viac, nezabudnite, že existujú varianty. Na oddelenie priestoru na spanie od kúpeľne v tomto majstrovskom apartmáne sa majitelia rozhodli pre prelamovanú stenu s geometrickými tvarmi. Postavy sú vzájomne prepletené, aby striedavo tvorili hviezdu, trojrozmernú kocku, balónik, kosoštvorec a kvet s piatimi okvetnými lístkami. Pohľad sa necháva unášať hravou stranou a hrou tiene, ktorá sa vytvára podľa svetelných vstupov. Dôvodov je početných, ale aspekt surového dreva zostáva v poriadku.

© Allure et Bois

Plot, ľahko vyrobiteľné

Výroba vlastného dreveného plotu si vyžaduje málo vybavenia a celkom základné predstavy o domácich majstrov. Takže ak stále váhate, tu je postup, ktorý vám pomôže vrhnúť sa. Najskôr si vybavte meter, ceruzku s vŕtačkou, pílku a samozrejme schodík. Druhý krok: zhmotnite miesto a potom prispôsobte rozmery latiek podľa výšky stropu a priestoru, ktorý chcete oddielu venovať. Akonáhle sú vaše merania pripravené, je čas prejsť na zostavenie kusov dreva. Ak chcete začať, zafixujte kolmo prvý zvislý pás od okraja k okraju medzi dvoma vodorovnými pásmi, aby ste štruktúrovali rám. Potom v pravidelných intervaloch nakreslite svoje značky a potom svoje laty fixujte jeden po druhom medzi vodorovnými latami. Po zaskrutkovaní všetkých príchytiek umiestnite prepážku na požadované miesto a bezpečne ju pripevnite k podlahe, stropu a stene. Máte na výber dve možnosti: nechať surové alebo použiť ochranný lak. Ľahké, však?

© Leroy Merlin

Drevený plot do záhrady

Ak je vymedzenie priestorov v dome dreveným plotom, ako sme už spomenuli, recept, ktorý funguje, viem, že výsledok môže byť rovnako úspešný vonku. Táto priehradka v drevených lištách je skutočným ozdobným doplnkom, aby sa oddelil jedálenský a záhradný priestor alebo aby sa jednoducho dotkol vegetácie. Okrem toho neváhajte dať jeden na terasu, ak si chcete dať náznak pokoja ďaleko od očí susedov! Ak máte pri bazéne vonkajšiu sprchu, ideálne sú dve alebo tri oddiely podobné šermu, ktoré vám poskytnú trochu súkromia.

© Kit Kurly