Tipy

5 pravidiel, ktoré musíte dodržať pri správnom nastavení vašej obývačky

5 pravidiel, ktoré musíte dodržať pri správnom nastavení vašej obývačky

Relaxujeme tam, pracujeme tam, sledujeme televíziu a prijímame tam priateľov. Obývacia izba je Obývacia izba par excellence, dosť na to, aby ste ju chceli usporiadať ako profesionál, bez ohľadu na jeho veľkosť a obmedzenia ... Byt, štúdio, dom, mikro obývačka alebo obývacia izba XXL? Zhodnotíme základné pravidlá pre úspešné usporiadanie show!

1. Začneme s pohovkou

Keby bolo potrebné v obývacej izbe určiť vrchol, bol by to on, bez váhania. Usporiadanie obývacej izby znamená začať s určovaním pohovka a čomu čelí: TV, krb, okno? Na rozdiel od všeobecného presvedčenia nie je pohovka nutne nalepená na stenu. Naopak, môže slúžiť usporiadať priestor, oddeliť miestnosti a na vymedzenie priestorov medzi obývacou izbou, jedálňou, chodbou alebo dokonca spálňou v štúdiu. Na usporiadanie obývacej izby vo všetkých prípadoch vždy uprednostňujeme pohovku, aj keď to znamená obmedziť počet kusov nábytku všade okolo.

2. Rozloženie prispôsobujeme jeho použitiu

V obývacej izbe je zvyčajne pohovka a konferenčný stolík. Pre ostatné je všetko možné! Niektorí sa točia okolo televízora, iní okolo krbu, iní stále potrebujú pracovný priestor alebo detský kútik. Inými slovami, pre dobre zariadiť obývaciu izbu, definujeme priestory, ktoré sa majú naplánovať podľa jeho životného štýlu. Otázka na položenie otázky: čo robíme v obývacej izbe ? Tí, ktorí radi dostanú, budú potrebovať ďalšie miesta na sedenie a rozkladaciu pohovku alebo dokonca bar alebo komodu. Tí, ktorí tam pracujú, by mali mať malý stolík v blízkosti elektrickej zásuvky so svetelným zdrojom a stoličkou. Ak sa deti hrajú v obývacej izbe, ideálne je skladovanie hračiek ... a pre batoľatá sú povinné pevné koberce a otvorené priestranstvá!

3. Zvyšujeme jas

Ak je jedna miestnosť, v ktorej je svetlo nevyhnutné, je to obývacia izba, ktorá musí využívať denné svetlo čo najdlhšie a kompenzovať jej zmiznutie večer. Nemohli sme byť smutnejší ako zle osvetlená obývačka! S niekoľkými výnimkami preto kladieme pohovka blízko dobre orientovaného okna aby ste využili jeho jas. Očakávame dobré dekoratívne stropné svietidlo alebo dizajnová stojací lampa na rozsvietenie večera doplnené prídavnými lampami na zahriatie atmosféry a žiarovky skôr na teplé svetlo ako na biele. Chýba miestnosť? Vyberáme svetlé farby na stenách, umiestňujeme nábytok a myslíme na zrkadlá! Zväčšujú priestor a odrážajú svetlo, čo dostatočne oživí príliš tmavú obývaciu izbu.

4. Vyberáme si pôdu dobre

Pretože podľa definície je obývacia izba miestom na bývanie, je lepšie vyhnúť sa bielemu kobercu alebo krehkým podlahám optimalizované rozloženie, Obklady sú všeobecne výhodné v horúcich oblastiach, parkety pre kokonovaciu atmosféru. Všimnite si, že podlahy z PVC dnes ponúkajú krásne napodobeniny za nízke ceny a ako bonus majú rôzne tepelné alebo akustické vlastnosti. Vo všetkých prípadoch vyberieme a možnosť prania a odolnosť proti silnej premávke… Vyhýbaním sa príliš svetlým odtieňom, ktoré sa rýchlejšie znečistia, najmä u detí, a príliš výrazným trendom, ktoré môžu stárne. Pri použití je jednoduchšie vymeniť koberce ako celá podlaha!

5. Nezanedbávame atmosféru

dobre vybavená obývacia izba, je to tiež obývacia izba, v ktorej je dobré žiť ... Je zrejmé, že útulná atmosféra sa podobá na jej obyvateľov a ktorá prechádza skôr malým príslušenstvom než veľkým nábytkom. Veľkí čitatelia prisahajú na knihy v obývacej izbe, na milovníkov kokonovania hádzaním a vankúšmi, na milovníkov ročníka so škvrnitým nábytkom atď. Zhrnieme vás? Prispôsobte rozloženie a dekoráciu podľa vášho vkusu navrhnúť napríklad obytný priestor, ktorý vám vyhovuje, napríklad hraním s farbami, obrazmi, vankúšmi, záclonami alebo akcentmi. Niektoré cestovné suveníry, črepníkové rastliny, dve alebo tri fotografie a obývacia izba ožívajú!