Tipy

Moja kúpeľňa v pomalom režime

Moja kúpeľňa v pomalom režime

Oceníte jednoduché okamihy, urobte si čas, spotrebujte menej a lepšie, znížte plytvanie ... pomalý život je životný štýl, ktorý získava pôdu pod nohami. A u nás je to často v kúpeľni, kde dochádza k návratu k jednoduchosti. Prijatím jednoduchých gest, očistením dekorácie a zameraním sa na prírodné a ekologické výrobky sa chystáte prijať novú filozofiu. Tu je niekoľko rád, ktoré vám pomôžu postupne prepínať jazero do pomalého režimu.

Minimalistický dekor

Prvý krok má tendenciu k trochu viac jednoduchosti v kúpeľni: vylamovač. Ak máme v rezerve dvadsať uterákov, desiatky výrobkov na sklade, objemný nábytok a zbytočné predmety, zjavne to nie je kompatibilné s pomalou životnosťou. Potom začneme vyprázdňovaním skriniek všetkého, čo sa nepoužíva alebo viac, potom vyhodíme krémy a sprchové gély po uplynutí termínu a poskytneme nábytok a drobný dekor, ktorý konečne viac využívame.

© Ikea Pre tých, ktorí sa púšťajú do obnovy svojej kúpeľne a chcú minimalistický dekor, pár tipov: * Nechajte to jednoduché! * Uprednostnite biele dlaždice na stene (štvorcové a malé), ale aj na podlahe, vo väčších dlaždiciach. * Stavte na praktický, čistý a prírodný nábytok: napríklad úložný nábytok, lavicu, stĺpy drevených políc. * Myslite na užitočné a zabudnite na ozdobné doplnky, ktoré majú tendenciu rýchlo zapchávať miestnosť. * Pridajte do miestnosti jednu alebo dve zelené rastliny.

Musí

Ak na Pinterestu napíšete „kúpeľňu s pomalou životnosťou“, vyprodukujú sa tri okrasné doplnky neoddeliteľné od chvíle relaxácie vo vani: *Surová drevená doska , Získaný zo starého stola alebo na palete je nainštalovaný tak, aby vytvoril praktický podnos, na ktorý položíme šálku kávy a čítame ju. *Sviečka , Vonná, je preferovaná v sójovom alebo včelí vosk a naleje do nádoby, ktorá je príjemná na pohľad. *Malá rastlina , Čo potvrdzuje túto potrebu vrátiť sa k prírode. Umiestnený na drevenej doske alebo v rohu prináša zeleninovú a sviežu notu. Trochu klišé, hovoríš mi? Možno, ale musíme uznať, že výsledok vás skutočne núti vyhrievať a užívať si ho.

© Meraki

Krásne a prírodné mydlá

Kúpeľne majú tendenciu pretekať kozmetikou. Toto balenie, ktoré je zabalené v mnohých obaloch, zjavne nie je najlepším spôsobom, ako priblížiť cieľ „nulový odpad“. Najúčinnejším riešením je bezpochyby obrátiť sa na solídne (áno, áno, ako v tom čase a nielen na umývanie rúk) a na ekologické mydlá. Ak sú kocky mydla Marseille najznámejšie, ostatné mydlá sú tiež zložené zo 100% prírodných produktov a sú vybavené peknými šnúrkami alebo koženými šnúrkami.

© Marius Fabre / Iris Hantverk

Prírodná farebná bielizeň do kúpeľne

Pokiaľ ide o posteľnú bielizeň, vždy zostanete jednoduchí a minimalistickí. Uprednostňujeme uteráky, predložky a župany v obyčajných a prírodných farbách (biela, krieda, šedá, taupe ...), než tie, ktoré majú pestré vzory. Pokiaľ ide o materiály, hlava na organickú bavlnu, bambusové vlákna alebo len ľan. Nakoniec ich zavesíme na pekné drevené háčiky a naskladáme ich na police v kúpeľni.

© Dariia Monde / Becquet

Drevené kefy

Na umývanie zubov, chrbta, nechtov, tela ... rozhodnite sa pre jemné drevené kefy určené pre každú z vašich potrieb. Okrem toho, že sú veľmi funkčné, sú veľmi krásne, keď sú zavesené na stojane na drevené blond kabáty alebo jednoducho umiestnené v sprche alebo na vani. Značka Iris Hantverk ponúka vynikajúce výrobky vyrobené z prírodných materiálov a vyrobené nevidiacimi alebo zrakovo postihnutými remeselníkmi podľa klasickej švédskej tradície.

© Iris Hantverk

Skladovacie koše

Kto hovorí, že minimalistický dekor hovorí samozrejme o jednoduchom a prirodzenom skladovaní. Spontánne sa obraciame na koše, v ktorých do mrknutia oka vkĺznu osušky, špinavé prádlo, kozmetické doplnky a hygienické výrobky. V prírodnom tkanom alebo maľovanom prútia alebo v tkanine s blond drevenou štruktúrou sa tieto množia aj pre estetický výsledok, ako aj pre praktický aspekt, ktorý predstavujú.

© Hübsch

Prírodné doplnky

Rozlúčte sa so syntetickými sprchovými kvetmi a vytvorte priestor na umývanie nových prírodných doplnkov. Napríklad morská špongia, veľmi mäkká a nedráždivá, je ideálna pre detské kúpele, ale aj pre dospelých. Môžete si tiež osvojiť sisalové exfoliačné rukavice (úplne prírodné vlákno z Agave), ktoré sa denne používa, zlepšuje krvný obeh a dodáva hladšiu pokožku. Zelení a pekné, na čo čakáme?

© Štátna pokladnica