Komentáre

Vymieňajte si detskú izbu v 5 krokoch

Vymieňajte si detskú izbu v 5 krokoch

Chodí vaše dieťa na prarodičia na dovolenku? A ak využijete príležitosť na prepracovanie svojej izby? Či už je to trochu čerstvého vzduchu, alebo preto, že sa vaše malé dieťa rozrástlo a princezná alebo piráti už nie sú na programe, viem, že renovácia sa nedá improvizovať! Déco.fr vám pomôže naplánovať rôzne fázy tohto občerstvenia!

1. Nastavte rozpočet na renováciu spálne vášho dieťaťa

Ak chcete vylepšiť izbu vášho dieťaťa, musíte najprv definovať pevnú obálku práce. Renovácia nevyhnutne stojí: počnúc maľovaním ... Maľujete steny? Strop? Vyhodnoťte množstvo farby, ktoré je potrebné použiť, a podľa toho si vyberte farbu! Počítajte okolo 30 eur za meter štvorcový. Pokiaľ ide o tapetu, rozpočet bude skôr 45 eur za meter štvorcový. Ale môžete si kúpiť iba jeden alebo dva ozdobné prúžky. Už ste plánovali? opakovať podlahu ? Inštalácia parkiet bude stáť 50 až 180 eur za meter štvorcový. Na druhej strane laminátové podlahy budú cenovo dostupnejšie (okolo 35 eur za m2) a cena sa ešte zníži, ak sa rozhodnete pre parkety podobné lino. Napokon uvažujete o zmene celého interiéru alebo iba niekoľkých prvkov? Chystáte sa iba natrieť šatník a dať mu druhý život? Stručne povedané, je dôležité vytvoriť zoznam všetkého, čo chcete urobiť, a prideliť rozpočet pre každý druh práce.

Maľovanie, podlahy, doplnky: nastavte rozpočet pre každú položku!

2. Vyberte si dekor svojej detskej izby

Zaistiť útulný kokón tak, aby sa vaše dieťa cítilo ako doma, predpokladá, že si vyberiete nábytok prispôsobený jeho veku, vyvíjajúci sa, ale predovšetkým dekoráciu, ktorá zodpovedá jeho vkusu. Ak si je vedomý tejto zmeny, môžete s ním vidieť, čo ho láka podľa plánovaných nákupov (materiály, farby ...): neváhajte urobiť predvoľbu, aby ste sa vyhli prílišnému uvoľneniu! Ak kupujete nábytok online, zvážte tiež dodacia lehota ktoré sa dajú pre určitý nábytok spočítať v týždňoch! Ak je to prekvapenie, stále si môžete od 8/10 rokov s ním urobiť a moodboard (inšpiračná doska): zoberte veľký list formátu A3 a naplánujte si ozdobné časopisy. Požiadajte ho, aby vyrezal čokoľvek, čo sa mu páči, a inšpiroval ho „na prekvapenie“ alebo počas manuálnej činnosti a urobil koláž. To vám dá nápady!

A čo grafický škandinávsky dizajn pre vaše batoľa?

3. Vyprázdnite a triedte detskú izbu pre prácu

Ak je vaše dieťa o obnove vedomé, pred opätovnou montážou ho nechajte čo najskôr usporiadať a upratať. Vytvorte niekoľko hromád: * čo si absolútne chce ponechať. * čo už nie je jeho vek, už ho nezaujíma. Poskytnite združeniam alebo predajte, čo môže byť: to vám umožní veľmi zaujímavým spôsobom zaokrúhliť váš pracovný rozpočet! Dávajte si však pozor, aby ste to urobili čo najskôr: pozrite sa na predaj v garáži vo vašej oblasti proti prúdu alebo predajte online! * čo je príliš poškodené: neváhajte vložiť túto hromadu do koša. Je niekedy ťažké rozlúčiť sa s určitými objektmi, ale snažte sa byť príliš sentimentálny. Ak prekvapíte svojho batoľa, roztrieďte ho a ak máte pochybnosti, odložte bokom a potom sa s ním porozprávajte. Žiadne kurzy!

Čo vyhodíte / zachováte / obnovíte zo starej výzdoby?

4. Zaútočte na farbu, aby ste vylepšili detskú izbu

Miestnosť je konečne prázdna, je čas začať! Na strane farby si môžete steny umyť, aby ste ich dobre vyčistili (ale bude to trvať 2 alebo 3 dni sušenia), alebo ich oprášte vlhkou handrou. Pred opätovným natieraním nechajte dobre uschnúť. Vyberte a riediteľná farba s vodou: nevydávajú takmer žiadny zápach a rýchlejšie schnú. Akrylové farby sa nanášajú príjemne a sú suché najviac do 1 hodiny. Na druhej strane olejové farby vyžadujú čas schnutia od 4 do 9 hodín! Vzhľadom na to, že je potrebné dať aspoň dva nátery pre rovnomernejší a hladší povrch, urobte výber podľa času, ktorý je k dispozícii na vykonanie práce! Pre detskú izbu odporúčame svetlé a pastelové farby bez toho, aby upadli do celkového vzhľadu. Neváhajte požiadať o vzorky v obchode, aby ste si mohli dobre vybrať. Môžete maľovať jednu stenu vo farbe a zvyšok v bielej farbe, alebo si hrať na žmurkanie s originálnymi nálepkami.

Po dokončení maľby obdivujte výsledok!

5. Usporiadajte vylepšenú izbu svojho dieťaťa

Najpríjemnejším ozdobným krokom zostáva: rozloženie. Dobre definujte obytné priestory: posteľ (medziposchodia ponechávajú viac priestoru na hry), stôl prispôsobený jeho veľkosti a potrebám práce, relaxačný priestor s pohovkami a vankúšmi ... Jeho spálňa je jeho priestor: dať k dispozícii to, čo môže potrebovať! Akonáhle je nábytok usporiadaný, myslite na prispôsobenie svojej izby tak, aby sa vaše dieťa už cítilo ako doma. Fotografie z neho a jeho priateľov, z vás, jeho obľúbených vycpaných zvierat, jeho krstného mena na dverách ... Stručne povedané, urobte túto novú miestnosť tak, aby vyzerala ako on, zatiaľ čo bude úžasná, a stávka sa vyhrá!

Výzdoba: okamih, ktorý uprednostňujeme pri renovácii detskej izby!