Ostatné

Nárazníková dekorácia na textilnej alebo rastlinnej podlahe

Nárazníková dekorácia na textilnej alebo rastlinnej podlahe

Krok za krokom

1

Najprv urobte náčrtky, aby ste našli správny vzor, ​​potom nakreslite tento mierkový nákres na milimetrový papier.

2

Vytvorte si šablónu.

3

V plastových téglikoch si pripravte farby, odtieňujte ich alebo ich používajte tak, ako sú.

4

Vložte šablónu na miesto a udržiavajte ju tenkou lepiacou páskou.

5

Účinne chráňte ostatné časti vašej pôdy.

6

Maľujte svoj dizajn. Pred vybratím šablóny nechajte niekoľko minút schnúť.

7

Otočte ho na kartón a utrite stopy po farbe. Opakovaním na druhej strane nájdite čistú suchú šablónu. Pokračujte vo svojej výzdobe.

Rada pre profesionálov

Ak si všetky vzory nájdu svoje miesto na podlahe v miestnosti, niektoré sú vhodnejšie pre tento alebo ten typ povrchu. Teda vo veľkej štvorcovej alebo obdĺžnikovej miestnosti môže byť chytré vizuálne zmenšiť povrch, vytvoriť na obvode vzor, ​​viac-menej široký vlys, ktorý vedie pozdĺž stien. Naopak, na malom povrchu si okrem toho, aby ste sa vyhli vzorom s príliš prítomnými farbami, zvoľte skôr strednú a svetlú kresbu, ktorá zväčší objem. Na zvýraznenie zaujímavých architektonických detailov, ako sú zaoblené alebo symetrické uhly, použite tieto tvary na vytvorenie vzoru, ktorý reaguje na architektúru. Ak sa kontúry vzoru zdajú príliš rozmazané, šablóna nie je dostatočne držal na podložke a aby striekaná farba prešla pod ňu. Položte malé závažia na šablónu, ktorá umožní lepenke správne sa umiestniť.DOBRÉ VEDIEŤ

Sprej je veľmi praktický, keď je podklad, ktorý má byť zafarbený, veľmi tvarovaný. Farba premietaná stlačeným vzduchom zasahuje do všetkých kútov látky s ľahkosťou a vytvára vzor s takmer vzdušnými kontúrami. Ecospray je vybavený dýzami rôznych veľkostí a má plastovú kanylu, ktorá vám umožňuje s malým dotykom prejsť z jednej šálky do druhej a získať odtieňov, ktoré sa flexibilne miešajú.
Know-how - domáci dekor © La maison rustique - éditions Flammarion, 2006