Tipy

Ako založiť kanceláriu Feng Shui?

Ako založiť kanceláriu Feng Shui?

Či už sú to architekti, farmaceuti, poisťovatelia, lekári, reštaurátori alebo obchodníci, stále viac a viac odborníkov vyzýva odborníkov Feng Shui, aby prehodnotili usporiadanie svojho pracoviska. Ak toto predkové know-how podporuje pocit pohody, mohlo by to tiež odomknúť zložité situácie a dokonca zvýšiť obrat spoločnosti. Vysvetlenie s Annaïg, absolventom Feng Shui a stúpencom Liliane Too.

Prečo pri organizovaní svojho pracoviska postupovať podľa zásad spoločnosti Feng Shui?

Všeobecne platí, že Feng Shui, čo v čínštine znamená „vodu a vietor“, vám umožňuje vstúpiť do rezonancie s miestom, aby ste pocítili stav harmónie a hlbokej rovnováhy. Päť tisíc rokov pred našou érou si odborníci cisára Feng Shui vybrali miesta, kde vybudovali svoje paláce, a poradili mu najlepšie miestnosti na vykonávanie rôznych aktivít podľa ročného obdobia. Dnes treba pripustiť, že odborníci, ktorí používajú túto metódu, sú motivovaní najmä zvýšením ich obratu! Počuli o tom a hovoria, že pri skúšaní nemajú čo stratiť. Preto vyzývajú odborníka v oblasti Feng Shui, aby si vybral nové miesto, ustanovil si svoje vedúce postavenie, vyriešil problémy medzi službami, zvýšil a udržal si svojich zákazníkov alebo jednoducho zvýšil svoj obrat. A funguje to!

Aké sú základné pravidlá Feng Shui v kancelárii?

Feng Shui je komplexné umenie a aby bola štúdia skutočne efektívna, musí kombinovať rôzne školy Feng Shui: "Strelecké hviezdy", kompas a tvary. Napríklad musíte najskôr určiť rodný list budovy vypočítaný od dátumu jeho výstavby a porovnať ho s dátumom obyvateľov. Potom si preštudujeme plán miestnosti: Často hovorím: „ukáž mi svoj plán a poviem ti, kde sú tvoje blokády“. Aby sme to zjednodušili do extrému, každá orientácia zodpovedá oblasti: severozápad je sektorom šľachty, spravodlivosti a šťastia, juhozápad je oblasť komunikácie a partnerstiev, na ktoré sa Západ zameriava projekty, je juhovýchod sektorom prosperity a bohatstva ... Musíme vziať do úvahy štúdium foriem a geobiológie, ako aj históriu miest, kde by sa dalo ponúkať čistenie energie. Z tohto dôvodu by bolo úplne nesprávne zhrnúť štúdiu Feng Shui s niekoľkými „tipmi“ na systematické uplatňovanie. Po zistení blokovacích bodov je potom otázkou zavedenia „nápravných opatrení“ obnovenie rovnovážneho stavu a harmónie.

© AM.PM

Drevené a svetlé farby pre kanceláriu Zen

Čo sú tieto lieky Feng Shui?

Sú špecifické pre každý prípad, ale môžeme napríklad odporučiť zmenu farby steny, umiestnenie zvončeka do rohu, zmenu nábytku, prepravky alebo kávovaru. Klasický prostriedok na zistenie postavenia vodcu spočíva napríklad v odstránení rušivých prvkov za jeho chrbtom a ich nahradení diplomami alebo predstavením hory so snehom. Môžeme tiež objasniť miesto, ktoré rušili predchádzajúci obyvatelia. V závislosti od prípadu môžu byť niektoré nápravné opatrenia veľmi jednoduché a rýchle, alebo vyžadujú vyprázdnenie skladovacej miestnosti, presunutie zasadacej miestnosti alebo výmenu nejakého nábytku. Nápravné prostriedky však nikdy nie sú príliš zložité ani príliš drahé, Feng Shui sa musí prispôsobiť miestnym!

Aké osobné rady máte na založenie profesionálneho miestneho pracovníka vo Feng Shui?

V prvom rade si musíte dávať pozor na populárne diela, ktoré nezohľadňujú rôzne školy a zložitosť Feng Shui. Pre tých, ktorí chcú lepšie porozumieť záujmom a zásadám tohto umenia vo svojom profesionálnom a osobnom živote, odporúčam prečítať si Encyklopédiu Feng Shui od Liliane Too, ktorá zostáva základným odkazom. Inak sa musíte predovšetkým naučiť počúvať svoje pocity a vyjadrovať slovami pocit neistoty alebo neistoty, ktorý pociťujete na mieste. Hneď, ako budeme mať dojem, že časť nášho života unikne pri príchode do jeho kancelárie, do jeho kabinetu alebo do jeho obchodu, nesmieme váhať zavolať kvalifikovaného odborníka, aby uplatnil potrebné opravné prostriedky a vstúpil opäť v rezonancii s miestom.

© Účel

Otvorený a svetlý priestor

Ako prebieha konzultácia Feng Shui?

V závislosti od prípadu sa môže konzultácia uskutočniť lokálne alebo na diaľku, a to zaslaním plánu odborníkovi, ktorý absolvoval Feng Shui „strieľajúce hviezdy“, to znamená vyškolený v astrológii domu. Problémy a pocity sa skúmajú spoločne, potom konzultant odporúča rôzne nápravné opatrenia a odošle kompletnú štúdiu, ktorá zohľadní nápravu nepriaznivých sektorov, objasnenie miesta, rozmiestnenie, inštaláciu nábytku a doplnkov, ako aj celková dekorácia a farba okolia. Nápravné prostriedky potom implementuje priamo klient. Osobne potom dostávam hovory a e-maily od nadšených zákazníkov, ktorí mi všetci hovoria, ako sa zmenil ich život. Dôkaz podľa môjho názoru, že Feng Shui môže skutočne priniesť viac než len pocit pohody, ale môže vyriešiť patové situácie a konkrétne problémy! Vďaka Annaïg Feng Shui!