Užitočný

Dýchajte lepšie doma

Dýchajte lepšie doma

Doma žijeme, varíme, robíme malú prácu a veľa času trávime zamknutí. Ako sa však môže zdať prekvapujúce, vzduch v našom interiéri nie je vždy príliš zdravý, naopak. Medzi rozpúšťadlami, roztočmi a prachom vám dávame niekoľko tipov na udržateľné čistenie interiéru.

Vzduchujte svoj domov

Vzduch vo vašej domácnosti, dome alebo byte nie je vždy najzdravšie prostredie. To, že sa pri vstupe do domácnosti umyte ruky a odložíte si topánky, neznamená, že ste si neznečistili interiér. Existujú znečisťujúce látky pre domácnosť, proti ktorým môžete konať. Napríklad rozpúšťadlá obsiahnuté v farbách, oxid uhoľnatý, uvoľňované zle udržiavanými ohrievačmi, pretrvávajúca vlhkosť, sú faktory, ktoré znečisťujú vzduch v našom interiéri. Z tohto dôvodu existuje reflex, ktorý pozostáva z veľmi jednoduchého gesta: vetranie jeho interiéru. Každý deň, v zime ako v lete a bez ohľadu na teplotu alebo vašu geografickú polohu (na vidieku ako v meste), sa odporúča otvárať okná vášho ubytovania medzi 10 a 15 minútami denne. Ráno po vstaní a večer pred spaním vo vašej izbe.

Nezabudnite pravidelne vetrať svoje izby, najmä spálne

Používajte éterické oleje

Ste odhodlaní každý deň obnovovať ovzdušie vo vašom dome, a to je zásadný prvý krok. Medzi pachmi jedla však možné zvieratá, nečistý vzduch v našom interiéri, sťažujú vytváranie vzduchu, ktorý dýchame v našom dome, vonia dobre a sú pre nás dobré. Esenciálne oleje však môžu byť skvelým spôsobom, ako vyčistiť váš domov, a dokonca s niektorými z nich, vyčistiť. Esenciálny olej z citróna je baktericídny a antivírusový, dá sa použiť ako rozptyľovač alebo dokonca vo výrobkoch pre domácnosť, dokonca eliminuje zápach. Esenciálne oleje z eukalyptu a niaouli majú antibakteriálne vlastnosti, ktoré sa dajú použiť ako vhodný difúzor. Levanduľový éterický olej vôňu vášho interiéru pripomenie sviatky a má tiež antiseptické a upokojujúce vlastnosti.

Éterické oleje vám pomôžu vyčistiť vnútorný vzduch

Prispôsobený životný štýl

Ako sme už vysvetlili, náš dom je vnútorne navrhnutý tak, že v našom nábytku, našich obrazoch atď. S týmto vedomím je dôležité zvýšiť úsilie, aby sa ďalej neznečisťoval náš interiér alebo aby sa zabránilo šíreniu mikróbov. Ak ste fajčiarom, viete o čom hovoríme. Je veľmi dôležité vyhnúť sa fajčeniu v interiéri. Spreje alebo vonné sviečky, ktoré sa pokúsite rozsvietiť alebo rozšíriť po miestnosti, sa príliš nezmenia a môžu sa samy naplniť aerosólmi a chemikáliami. Ak potrebujete fajčiť, vypadnite! Uprednostňujú sa ďalšie malé prvky vášho životného štýlu. Vymeňte posteľnú bielizeň pravidelne, aby ste netrpeli roztočmi, ktoré sa radi hodia do vašich plachtov a vankúšov. A pravidelne čistite vetracie filtre, ktoré sú nainštalované vo vašej domácnosti.

Vždy čistite listy pre lepší životný štýl!

Stavte na odstraňovanie rastlín

Príroda je dobre vykonaná a môže vám dokonca pomôcť vyčistiť váš interiér. Odstraňovacie rastliny absorbujú emitované škodlivé látky a zlepšujú tak kvalitu ovzdušia. Na absorpciu týchto látok rastliny používajú svoje listy alebo korene a potom uvoľňujú oveľa čistejší a zdravší CO2. Kombinácia 3 rastlín by detoxikovala 30 m2 priestoru. * fikus a brečtan sú pravdepodobne rastliny, o ktorých ste už počuli najviac kvôli ich depolitujúcim vlastnostiam. * Spathiphyllum je jednou z najúčinnejších rastlín, navyše má pekne biele kvety a vyžaduje málo svetla. * Spomeňme tiežazalka , Boston papraď kde rastlina pavúka , ďalší spojenci pre váš interiér, ale existuje mnoho ďalších. * Vedeli ste to tiež? kaktus absorbovať magnetické vlny? Ďalšia forma znečišťovania.

Depolujúce zariadenia majú dezinfekčné právomoci