+
Tipy

Sieťový efekt pre svetlý dekor

Sieťový efekt pre svetlý dekor

Trend v vidieckych domoch po celé veky, oplotenie sa zmenilo, aby sa prispôsobilo našim súčasným interiérom. Používa sa na výrobu kusov nábytku a ozdobných doplnkov, má rôzne podoby a je oblečený vo farbách, niekedy prekvapujúcich. Pohľad na tento ľahký a vzdušný materiál, ktorý nájdete na pultoch hlavných značiek aj v dielňach dizajnérov.

Svetelné police

Milujeme ich, dokonca by som povedal viac, milujeme tieto drôtené police. Vľavo v surovom vzhľade alebo mierne zlatej farby je to práve ich staršia, patinovaná estetika, ktorá z nich robí vyhľadávané kúsky pôvabu. Ideálne na varenie, radi vystavujeme najkrajšie šálky v našej zbierke, zavesíme sušené bylinky alebo ovocie uložíme do špajze. Tiež sa nebojte osvojiť si ich na chodbe alebo v kúpeľni. Nie je pochýb o tom, že tu nájdete niečo (a pekne) niečo na uskladnenie.

© Le Repère des Belettes / pani Stoltzová

Sieťový kolážový rám

Vidíme ich všade, ale rovnako, pelety z drôteného pletiva, nikdy sa neunavíme! Inštalované nad stolom, hrajú praktickú kartu, aby privítali súčasné projekty, inšpirácie a stali sa peknými náladami. Vo vstupnej hale vítajú pohľadnice, ktoré dostávame od priateľov, slnečné okuliare (bolo by škoda zabudnúť na ne dnes ráno), kľúče a malé nákupné zoznamy so sebou. Nakoniec v obývacej izbe alebo v spálni zavesíte spomienky na dovolenku, rodinné fotografie alebo dokonca milé slovíčka, ktoré vždy potešia tých, ktorí ich prijímajú.

© Maisons du Monde / Delamaison

Medené pletivo

Zistilo sa už niekoľko sezón a zdá sa, že meď ešte nepovedala svoje posledné slovo. Okrem toho, v premietanej verzii je to naozaj najkrajší efekt, nesúhlasíte? Ak nám to umožní vyzerať dobre v móde s peletami, výsledok je rovnako čistý, keď má podobu malej úložnej jednotky, ktorú všade posúvame. Trend s medeným drôtom, je to veľké áno!

© Urban Outfitters

Drôtené pletivo pre umelcov

Zdá sa, že na polceste medzi súčasnou sochou a dekoratívnym objektom ožívajú 3D výtvory drôteného pletiva Benedetty Mori Ubaldini. Tento milánsky umelec, ktorého tvorba úzko súvisí s fantáziou rozprávok, pracuje s viacerými materiálmi. Je však uznaná najmä pre jej prácu s drôtenou sieťou. Ručné tvary, skrútené, zmontované, postupne navinuté, prvky, ktorým dáva tvar, získajú dojem kontinuity. Mraky, vtáky, ryby, králiky alebo dokonca domy, tieto prekvapujúce a svetlé dekorácie sa po inštalácii vznášajú vo vesmíre.

© Benedetta Mori Ubaldini

Sieťový nábytok

Vklad na sieťový nábytok, najmä ak je veľký, je zabezpečiť menej rušnú atmosféru v miestnosti, v ktorej sa rozhodneme ich nainštalovať. Môžeme sa tiež obrátiť na plne prelamované modely (priemyselné skrinky, praktické na uskladnenie malého denného bazaru), ako na skrinky, ktoré sa rozhodli pre efekt oka iba pre svoje dvere. Využívajú mierne skryté okno a výsledok môže byť veľmi elegantný, všetko záleží na tom, čo doň vkĺznete. Je to len na vás!

© Tikamoon

Drôtené pletivo pre stojany na časopisy

Praktický, dekoratívny, nevyhnutný? Stojan na časopis je kočovným príslušenstvom, ktoré si už dlho našlo svoje miesto v našich interiéroch. Či už je namontovaný na stene, voľne stojace alebo voľne stojace, pomáha nám to usporiadať v našich časopisoch a našich nápadoch. Je zrejmé, že sa mu nepodarilo uniknúť ani zo sieťového trendu. Najčastejšie je zastúpená v kovovej farbe alebo čiernej farbe av modernom dizajne.

© AM.PM

Dizajn oka

Drôtené pletivo je vysoko dekoratívny materiál a dizajnéri včera a dnes tomu dobre rozumejú! Harry Bertoia, v 50. a 60. rokoch, z neho urobil svoju špecialitu porodením jeho slávneho stoličky a jeho kreslo Diamond, ktorého celá štruktúra má tento rozmer oka. V celkovej fáze so súčasnými trendmi tieto kúsky staršie ako šesťdesiat rokov vyrába spoločnosť Knoll. V poslednej dobe je to materiál Mathieu Challières, ktorý si osvetľoval tento materiál. Poetické a elegantné tiene žiaroviek z medených drôtov, v ktorých našli farebné vtáky útočisko, opäť dokazujú, že kuracie drôty majú pred sebou svetlú budúcnosť.

© Knoll / Mathieu Challieres