Komentáre

Ako uvoľniť toaletu?

Ako uvoľniť toaletu?

Vybavenie potrebné na upchatie toaliet

Na vyčistenie poškodenej toalety musíte mať:

  • Fľaša z bieleho octu (minimálne 500 ml);
  • Prášok do pečiva;
  • Z veľkého hrnca;
  • A toaletná kefa.

Prípravok

Prvý krok, ktorý treba nasledovať v prípade: upchané toaletyje použitie akcie teplého bieleho octu. Biely ocot je skutočne ekologickým výrobkom pre domácnosť, ktorý je zvlášť účinný na čistenie podláh, čistiacich hrncov, odvápňovacích kanvíc ... ale tiež na odstránenie zátok v umývadlách alebo upchaných toaletách!

Za týmto účelom zohrejte vo veľkom hrnci zmes 500 ml bieleho octu a liter vody a počkajte, kým sa všetko nevarí.

Neváhajte dať kapucňu alebo otvoriť okná do kuchyne, pretože vôňa biely ocot horúci môže byť dosť silný a nepríjemný. Ale je to z dobrého dôvodu!

Urobte cestu pre ocot

Teraz prejdite na krok 2, ktorý bude pravdepodobne najmenej príjemný ... Rezervujte zmes octu a vody a vyzbrojte sa slávnou toaletnou kefou. Na to, aby ste toaletu upchali, musíte začať s pohybom tam a späť v sifóne ... a tým pádom, že budete chodiť tam a späť so štetcom na svojej toalete, celkom energicky. Cieľom je, že pôsobenie štetca tam a späť vytvára sací účinok na prípravu misky na príjem magického liečiva pre teplý biely ocot.

Keď sa pohyb opakuje niekoľko minút, nalejte tekutinu do misy; nechajte kúzelný lektvar pracovať - ​​najmenej 20 minút, niekoľko hodín, ak je to možné, alebo dokonca cez noc, aby ste maximalizovali jeho účinok.

Podpora jedlej sódy

Bohužiaľ, zástrčka v záchode môže byť obzvlášť robustná. V takom prípade nestačí pôsobenie horúceho octu, ale nepropadajte panike! Existuje ešte jeden ekologický čistiaci prostriedok pre domácnosť čo môže byť veľmi užitočné pri upchávaní toaliet: jedlá sóda. Keď zmiešate jedlú sódu a biely ocot, tento sa zmení na penu a vráti sa do fázy emulgácie, čo je ideálny chemický jav na prekonanie upchatých rúr. Tu je návod, ako to konkrétne urobiť:

  • Misku naplnenú zmesou voda / biely ocot dôkladne posypte hydrogenuhličitanom. Postupne sa objaví emulzia a záchodová miska bude čoskoro vyzerať ako vybuchujúca sopka (ale nepanikárte, to je normálne!).
  • Chemická reakcia vytvorená hydrogenuhličitanom spojeným s octom „zvyšok“ „okusuje“ bez toho, aby napadla nádrž na toaletu, aby sa uvoľnila toaleta.

Denná údržba

Jedna vec je istá: aj keď je to možné a ľahkéodstráňte záchodovú zátku vďaka bielemu octu a jedlej sódy, aby ste sa vyhli katastrofe pri čistení záchodov, je nevyhnutné ich každý deň dobre udržiavať.

Ak to chcete urobiť, nemusíte kupovať špeciálne výrobky v obchode alebo inak: môžete znova staviť na biely ocot na a údržba vašich toaliet v pravidlách umenia! Stačí naliať raz mesačne (iba!) Pohárik bieleho octu v miske toalety, potom nechajte produkt pôsobiť. Biely ocot chráni potrubia pred možnými zátkami, ale tiež účinne odvápňuje a bieli toalety.
Ekonomické a ekologické: na tento zázračný produkt kladieme všetko pre zdravé toalety!

Video: Ze života obyčejného youtubera #1 Ucpávající se záchod (Júl 2020).