Tipy

Chcem zasadiť kvety do mojej obývačky

Chcem zasadiť kvety do mojej obývačky

Výsev je kúzlo! Stačí zasiať pár semien do dobrej pôdy as množstvom svetla a trochou vody dostanete svoje rastliny na výsadbu na záhrade alebo na výsadbu na jar. Dobrou správou je, že dokonca aj v meste a v byte si môžete zasiať veľa odrôd, aby ste mohli okná a balkón ľahko kvetiť a trikrát nič ... Postupujte podľa sprievodcu!

Ako zasiať kvety vo vnútri?

Na vidieku záhradníci zasejú určité odrody kvetín a zeleniny do skleníka alebo pod rám na ochranu mladých sadeníc pred vetrom a chladom. Je to napríklad prípad paradajok, ktoré nedokázali vydržať nočný mráz a ktoré sa musia posilniť skôr, ako budú čeliť životu na otvorenom priestranstve. Doma môžeme veľmi dobre reprodukovať podmienky skleníka výsevom pri okne smerom na juh alebo ich osvetlením konkrétnou lampou od rána do večera. Výsev sa vykonáva buď v škatuli pozostávajúcej z niekoľkých samostatných kvetináčov, alebo v regeneračných zariadeniach, ako sú jogurtové kvetináče, vaječné škrupiny alebo kotúče toaletného papiera. Pridajte zalievaciu zeminu, zasadte semená, posypte sprejovou fľašou a počkajte!

© Ikea Semenné boxy Ikea, s prídavným osvetlením alebo bez neho

Kedy zasiať kvety vo vnútri?

Predčasné siatie kvetov sa vykonáva vo vnútri od polovice februára do konca marca, začiatkom apríla. Rastliny musia byť dostatočne silné na to, aby sa opätovne vysadili vonku v marci až apríli, pretože, bohužiaľ, po svojom raste nebudú môcť zostať príliš dlho. Preto je potrebné vypočítať správny čas medzi siatím a vysadením, požiadať o radu svojho kvetinárstva alebo škôlku! V ideálnom prípade konzultujeme lunárny kalendár, aby sme zasiali obdobie stúpajúceho mesiaca a vybrali sme „kvetinový deň“, aby sme umiestnili kurzy na bok!

© Nous et les Minibouts Výukový program na blogu Nous et les Minibouts

Aké kvety môžeme zasiať vnútri?

Vo februári sa môže prvý výsev kvetov uskutočniť pomocou semien begónie, petúnie a muškáty. Od polovice marca môžeme potom zasiať bez váhania begónie, krásne noci, snapdragóny, nechtíky lekárske, sedmokrásky ... V záhradných centrách si prečítajte štítky sáčkov zo semien, všetko je na nich napísané !

© Wikipedia Nasturtium sa v období marec - apríl tiež zahrieva

Kedy by ste mali presádzať sadenice vonku?

Keď sa sadenice objavia, nečakajte ich vysadenie vonku. Aká radosť z vysadenia vlastných rastlín v kvetináčoch na balkóne alebo v okne! Dávajte pozor, aby ste ich príliš nezalievali, aby ste ich neutopili, a nezabudnite ponúknuť svoje sadenice alebo ich vymeniť so susedmi, aby ste sa mohli podieľať na rozvoji biodiverzity!

Čo keď to nefunguje?

Ak je prevádzka jednoduchá, vznik sadenice nie je vždy zaručený. Nebuďte prekvapení, ak to nefunguje tak, ako by ste si želali, je veľmi bežné „stratiť“ svoje sadenice z jedného alebo druhého dôvodu. V takom prípade je vždy čas začať znova alebo ísť nakupovať mladé rastliny a povedať, že budúci rok sa nám darí lepšie!

© Pret à PousserLilo, riešenie pre ľahké pestovanie kvetín doma!