Komentáre

Ako zariadiť izbu s mezanínom?

Ako zariadiť izbu s mezanínom?

Výhodou mezanínu sú ďalšie štvorcové metre. Pred vytvorením a úpravou tohto priestoru v spálni je však potrebné zvážiť veľa vecí: výšku stropu, pretože sa nám nepáči rozmar, prístup, jas ... A použitia! Mezanín v spálni je útulný kokon plný slobody. Užite si to!

Preambula: má sa stavať mezanín

Mezanín, o tom snívate a to je všetko, je to rozhodnuté, uvedomujete si to? Blahoželáme! Je to pekné, mezanín. Či už v priemyselnom štýle, s kovovým zábradlím, alebo tradičnejšie v jeho zalesnenom prípade, prináša krásny dvojitý vzhľad: oplatky a funkčnosť. Podstatné je, že štýl mezanínu je v kontakte so štýlom miestnosti, v ktorej dominuje. Potrebujete však stavebné povolenie, môžete si vytvoriť okno? Závisí to a my vám o tom povieme viac.

Mezanín alebo podkrovie?

Mezanínové lôžko je akási kombinácia, ktorá vysoko posúva lôžko, aby uvoľnil priestor alebo úložný priestor pod ním. Je to klasika v detskej izbe, ktorá je našťastie k dispozícii aj vo verziách pre dospelých (a manželská posteľ!). Je to tiež vynikajúca voľba na využitie výšky miestnosti bez nalodenia sa na veľké miesto: nejde o práce, ale o výstavbu veľmi veľkého kusu nábytku!

Poschodie, stôl, úložný priestor a moderný štýl

Vyberte prístup k mezanine

Pretože mezanín je riešením na vytvorenie nového priestoru, často váhame udeliť mu skutočné schodisko. Zaberá priestor na zemi za funkciu, ktorú by mohol splniť jednoduchý rebrík. Okrem inteligentných schodov! Môžeme integrovať úložné priestory, skrinky, dokonca aj šatňu a zaručiť ľahký prístup k vašej mezipatre. Nezabúdajme, že je tiež prvkom dekorácie! Uisťujeme vás, že mierka nie je označená ako zlý nápad (mlynárska stupnica, je na to príliš pekná). Je to len praktický duch, ktorý vám fúka do ucha „iba ak nemáte pravidelne veci, ktoré by ste mali vyliezť na mezanín“ ... A môžeme pripustiť, že áno, lepšie je nosiť pri výstupe na rebrík nič.

Multifunkčné schodisko pre optimalizovaný priestor

Klasické rozloženie: pretože to stojí za to!

Či už s podkrovím alebo medziposchodím, vysoká posteľ je klasická. To nie je v horizontálnej polohe, že strop zasiahne naše čelo, a priestor vyčistený dole sa zdá obrovský. A tam je všetko možné: kancelária, kúpeľňa, dielňa, malá obývačka (TV alebo nie)?

Spoločenská miestnosť pod posteľou, skladovacie schodisko

Nová miestnosť: kancelária, šatňa?

Ak vstávate často v noci alebo ak sú vaše rozvrhy rozložené s partnerom, môžete uprednostniť posteľ na podlahe. Je ľahšie dostať sa diskrétne a menej nebezpečne uprostred noci! Váš mezanín sa stáva ideálnym miestom na inštaláciu kancelárie: uprednostňujeme nízky nábytok na zvýšenie dojmu z výšky, na niekoľko vysokých políc sa dá použiť stena, ale podlahový úložný priestor bude vidieť oveľa menej zo zeme. Môžeme tiež zvážiť šatňu, ak to výška pod stropom umožňuje! Je to často komplikované, ale táto fotografia je trochu sen ...

Mezanín, pre všetko, čo sa nachádza v šatni, je hrozno vysoké

Posilnenie svetla

Mezanín a priestor pod ním profitujú z menej prirodzeného svetla v porovnaní so zvyškom miestnosti: osvetlenie sa preto stáva ústredným bodom vášho pohodlia! Samozrejme sa vyhýbame lustrom a zaveseniam, do ktorých by sme mohli naraziť, a uprednostňujeme okolité lampy, aby sme udržali pocit kokonovania a niektoré užitočné osvetlenie, pričom lampy sú rozmiestnené na strategických miestach (čítací kútik, nočná lampa, stôl) ...). Zrkadlá majú tiež talent odrážať svetlo a mozaika rámov a zrkadiel na schodoch je často najkrajším efektom!

Vyhradené žiarovky pre každé použitie v miestnosti