Tipy

10 tipov, ako spríjemniť váš domov

10 tipov, ako spríjemniť váš domov

Chcete, aby bol váš interiér príjemnejší a pohodlnejší? Tu je niekoľko praktických rád, ako premeniť váš dom alebo byt na skutočné útočisko mieru.

1. Vyprázdnite skrinky

Nie je ľahké sa cítiť pohodlne v preťaženom prostredí. Využite víkend na usporiadanie skríň v kuchyni, políc v obývacej izbe a komody v spálni. Uvidíte, keď sa zbavíte vecí, ktoré už nepoužívate, budete sa už cítiť oveľa lepšie.

2. Vynásobte prikrývky a vankúše

Ak chcete dať svojmu domovu príjemný pocit, neváhajte a prikrášlite stoličky, kreslá a pohovku prikrývkami a vankúšmi. Tieto dekoratívne a pohodlné prvky budú skutočnými výzvami na kokonizáciu a nečinnosť.

3. Doprajte si krásne kvety

Nečakajte na Valentína alebo Deň matiek, aby ste si oživili svoje ubytovanie peknými kvetmi! Či uprednostňujete ľalie, ruže alebo sedmokrásky, z času na čas si doprajte malú kyticu. Umiestnené na vašom konferenčnom stolíku v krásnej váze prinesie vášmu domovu dotyk čerstvosti!

4. Udržujte svoj interiér čistý a príjemný

Aby bol váš domov príjemný a príjemný každý deň, je dôležité nezanedbávať čistenie. Vyvarujte sa hromadeniu úloh (v opačnom prípade to rýchlo odrádza) a namiesto toho robte zvyk robiť jednu vec každý deň. Uvidíte, nebudete ľutovať!

5. Obklopte sa farbami, ktoré vám dodajú dobrú náladu

Máte obľúbenú farbu? Či je to svetlo modrá, vínová červená alebo elegantná taupe šedá, integrujte túto farbu do svojich izieb. Ak vás biely upokojuje, prečo sa neochutnať krásnej bielej medailónikovej stoličke od Kare, ktorá vás bude každý deň v dobrej nálade?

6. Prineste umenie do svojho domu!

Ak chcete, aby mal váš byt alebo váš dom jedinečný štýl, neváhajte umiestniť krásne umelecké diela. Obrazy, sochy, fotografie, všetky tieto drobné umelecké diela urobia z vášho interiéru príjemné a živé prostredie.

7. Zaobchádzajte so zdrojmi svetla

Aby váš „domov“ poskytoval skutočne útulnú atmosféru, je nevyhnutné dobre usporiadať vaše svetelné zdroje. Okrem klasických svietidiel si môžete myslieť aj na sviečky alebo sviečky. Na rozmaznávajúci večer alebo na romantickú večeru to bude ten najlepší efekt!

8. Prispôsobte si nábytok!

Chcete originálnejší dekor? Chcete sa cítiť ako doma, keď prekročíte prah svojho domu alebo bytu? Prispôsobte si nábytok! S trochou mastnoty na lak a lakte môžete akýkoľvek kus nábytku zmeniť na jedinečný kus!

9. Stavte na praktické doplnky

Ako sme videli vyššie, pre vytvorenie útulného interiéru je dôležité, aby bol čistý a uprataný. Najlepší spôsob, ako to urobiť, je pomôcť si s praktickým príslušenstvom, ktoré môže byť tiež dekoratívne. Napríklad pekný malý šifón vám pomôže lepšie sa usporiadať.

10. Nábytok určený na kokónovanie

Ak chcete, aby sa váš domov stal miestom venovaným odpočinku a pohode, musíte si zariadiť nábytok špeciálne navrhnutý pre vaše pohodlie. Obaly, kreslá a mäkké pohovky by preto mali byť stredobodom vášho životného priestoru. V spolupráci s Kare Click (Kare Design)